Sex, laži i SMS poruke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
Ne znam ko je od vas pročitao knjigu Zapad - fenome zapadnjaštva od Aleksandra Zinovjeva. Veoma dobra analiza, samo istorijski veoma ograničena. Ta knjiga je pisana 1993 i kada je internet (kao web, http što se danas smatra skoro pa sinonimom) tek bio u začetku. I uticaj interneta baš nigde nije uzet u analize koje mestimično imaju i futurološki karakter. Naravno to važi i za mobilne telefone i SMS poruke. A ova tehnologija bukvalno menja istoriju. Vidi se to po širenju SMS poruka i njihovom uticaju na "spontano organizovanje".

Naravno, legitimno je koristiti poruke za organizovanje. I veom efikasno. Po definiciji. Jeftino. Samo da neka stranka koja pretenduje da bude shvaćena ozbiljno, jednog lepog dana čak možda i pralamentarna stranka, poziva ljude porukama koje se završavaju sa "šalji dalje"... ma pali bre!
E, ali ako to prenese i jedna TV stanica koja ima nacionalnu frekvenciju. Molio bih kolege da mi kažu, bez obzira na stranačku pripadnost i svoj stav povodom povoda tako organizovanih demonstracija - da li je to bilo samo širenjem SMS poruka, ili je i B92 širio vest o demonstracijama?
Ajde suvom logikom.

Pri tome im se potkrala i jedna "greška". Izvešteno je kako je onomad na famoznoj "balonijadi" bilo 10000 ljudi. Oni koji se dobro sećaju znaju da je ista stanica tada govorila o dve do tri hiljade. Možda su pomešali sa prvim mitingom LDP-a na kome je bilo, tako kažu, celih deset hiljada. Ne znam, nisam brojao, čak ni zamolio ljude iz patrole sa kojima sam gledao taj hepening da mi daju svoju procenu. Pa ajde da verujem u tih 10000. Na prvom mitingu. Ne na balonijadi. Slučajna greška? Ili namerni poziv građanima - dođite biće vas OPET mnogo?
Slično važi i za pominjanje zasave ferarija koja je bila na protestima 1996/97. To kao nije sa ciljem da se stvori utisak kako je ovo "isto"? Manipulacija na kvadrat.

A vratimo se samom izvešću nacionalne krugovalne postaje. Protest organizuju nevladine organizacije i vanparlamentarne stranke. Dakle to je nekakva inicijativa građana. Kao kada bi ja pozvao svoje drugare i rekao im da pozovu još neke. I tvrdim da bih mogao da okupim bar 300. Posebno ako bi to preneo i radio (i TV?). E sad, da dođe takva poruka do nekog iz B92 - da li bi je preneli na svojim vestima?

OK, videsmo šta su SMS poruke, šta su laži... a gde je ovde sex?
Pa neke je kolege vidim veoma zabolelo što su svih 242 poslanika jednoglasno podržali Ustav. Mnogo. I tek će ih izgleda boleti. Biće stvorena atmosfera u kojoj je svako ko je protiv izdajnik. To je tek uvod u igranku bez prestanka...
 
Markelja:
A sta da su nosili "Zastavinu" zastavu? Koliko bi ih tek onda izaslo na ulicu?

Не знам колега да ли сте гледали епизоду култног серијала Топ Листа Надреалиста у којој је скеч Под Мухамедовом заставом.
Веома кратак и ефектан. Лежи неки човек испод познатог стојадина, око неколико другара.
Он каже једноме
"Мухамеде, додај ми гедору".
 
Б92 је УВРЕДА и за минимум људске памети, најбеднија беда пропаганде, људи чија је "новинарска професија" испод саког могућег нивоа. Питам се КОГА они уопште могу да напале - вероватно само оне који нису при себи већ су на неким лакшим или тежим дрогама.
 
dr hirurg:
Не знам колега да ли сте гледали епизоду култног серијала Топ Листа Надреалиста у којој је скеч Под Мухамедовом заставом.
Веома кратак и ефектан. Лежи неки човек испод познатог стојадина, око неколико другара.
Он каже једноме
"Мухамеде, додај ми гедору".

10+

U dana[njoj "multietničkoj" Bosni biili bi pobijenti za takvo nešto.
 
eremita:
Б92 је УВРЕДА и за минимум људске памети, најбеднија беда пропаганде, људи чија је "новинарска професија" испод саког могућег нивоа. Питам се КОГА они уопште могу да напале - вероватно само оне који нису при себи већ су на неким лакшим или тежим дрогама.

Рецимо на Великом Брату.
Него ја мислим да је Б92 погрешио што је емитовао Великог Брата баш у термину кад су грађани & грађанке имали дужност да кажу своје НЕ ретроградном уставу.
Тако да не можемо Б92 оптужити за пристрасност. Оно што су додали својим преношењем шаљи-даље порука, одузели су својим фантастичним програмом који је све што је младо, лепо, паметно, модерно и флексивилно у земљи Србији везао за мале екране ТВ пријемника.
 
Tereskova:
Рецимо на Великом Брату.
Него ја мислим да је Б92 погрешио што је емитовао Великог Брата баш у термину кад су грађани & грађанке имали дужност да кажу своје НЕ ретроградном уставу.
Тако да не можемо Б92 оптужити за пристрасност. Оно што су додали својим преношењем шаљи-даље порука, одузели су својим фантастичним програмом који је све што је младо, лепо, паметно, модерно и флексивилно у земљи Србији везао за мале екране ТВ пријемника.
sa sve color-om u boji
 
Iron Lord:
Ja se sećam na TV Palmi je bila emisija "Radikalski talasi"
Mnogo smešna serija.
Oni su to nazivali - objektivnim informisanjem.
Aca je sada u RTS-u

Аха значи онда и Б92 треба да узврати сличном мером, да преноси СМС поруке, а ми пућанство то да прихватимо као "објективно информисање" зато што је "мање зло".
Узгред не видим да је тема о Радикалским таласима, Палми, Вучићу...
 
Iron Lord:
Ja se sećam na TV Palmi je bila emisija "Radikalski talasi"
Mnogo smešna serija.
Oni su to nazivali - objektivnim informisanjem.
Aca je sada u RTS-u

Да ли колега мислите на господина Вучића, на оног што му тепају златоусти? :confused: Он колега и треба да буде тамо, колико се сећам то је породична професија, мајка му је тамо радила.
 
Tereskova:
Аха значи онда и Б92 треба да узврати сличном мером, да преноси СМС поруке, а ми пућанство то да прихватимо као "објективно информисање" зато што је "мање зло".
Узгред не видим да је тема о Радикалским таласима, Палми, Вучићу...

Колегинице или колега терешкова, објективно информисање постоји само за трећеразредне теме и вести од секундарног карактера. Тако је свуда у развијеном свету, коме уз помоћ надасве објективне телевизије Б92 грабимо брзином пужа. Асоцијација на Путинове НВО бабе се наметнула и овде после проглашења новог Устава. Исти елементи који су годинама саботирали сваку позитивну ствар у Србији, какафонично су певали унапред научену песму. Изгледа да постају свесни да су испушили, па су вероватно зато побацали упаљаче. Б92, ако мисли да задржи примат у колико толико објективној сфери информисања, мора да мења своју уређивачку политику. А то ће им већ неко јавити. Позивом +99 38.....
 
Видим да је болдовано неко питање, можда га треба поновити:

da li je to bilo samo širenjem SMS poruka, ili je i B92 širio vest o demonstracijama?

Чисто да не би било после - "спонтано смо се организовали,* ширили поруке там-тамом, од уста до уста, парови су се договарали тамо да се скупе..." :roll:

*има ли већег окси-морона од те "спонтане организације" :lol: :lol: :lol:
 
Да у праву сте. Није први пут да смс порукама покушавају да привуку пре свега младе људе на против државне манифестације. Али сетимо се, радила је то и ДС у оним политичким токшоу карикатуралним емисијама на Пинку. Битна је масовност, битан је квантитет, али та господа не знају да људи више нису овце на паши и да искуство са СПС олигархијом и господином Милошевићем неће дуго бити заборављено.
 
dr hirurg:
Да ли колега мислите на господина Вучића, на оног што му тепају златоусти? :confused: Он колега и треба да буде тамо, колико се сећам то је породична професија, мајка му је тамо радила.

Porodična profesija?
Pravnik? Voditelj? Urednik? Čistačica? Portir? Šef kuhinje? Služba održavanja? Šminkernica? Rasveta studija? Šofer? Vatrogasna služba? Montaža? Marketing? Kuvarica? Kamerman? Režiser?
 
Tereskova:
Аха значи онда и Б92 треба да узврати сличном мером, да преноси СМС поруке, а ми пућанство то да прихватимо као "објективно информисање" зато што је "мање зло".
Узгред не видим да је тема о Радикалским таласима, Палми, Вучићу...

Već je tema o manipulaciji a ja dadoh lep primer iz ne tako davne nam i mračne prošlosti.
Molim lepo.
 
Iron Lord:
Porodična profesija?
Pravnik? Voditelj? Urednik? Čistačica? Portir? Šef kuhinje? Služba održavanja? Šminkernica? Rasveta studija? Šofer? Vatrogasna služba? Montaža? Marketing? Kuvarica? Kamerman? Režiser?

Ма небитно колега. Битно је да има пропусницу РТС ;)

П.С. Иначе колега изградирали сте га до бола што би се рекло народским језиком. :shock:
 
dr hirurg:
Да у праву сте. Није први пут да смс порукама покушавају да привуку пре свега младе људе на против државне манифестације. Али сетимо се, радила је то и ДС у оним политичким токшоу карикатуралним емисијама на Пинку. Битна је масовност, битан је квантитет, али та господа не знају да људи више нису овце на паши и да искуство са СПС олигархијом и господином Милошевићем неће дуго бити заборављено.


Hm, započeli ste temu o navodnoj manipulaciji Vama slanjem nekog anonimnog SMS-a?
Pa javite se Vašem mobilnom provajderu i utvrdite o čemu je reč te ko je pošiljalac.
Ne mislite da je mobilni provajder to uradio besplatno?

Zatim, raspitah se po kraju i niko od 30-ak ljudi nije dobio ništa nalik tome.
Bilo je ono posle železničke tragedije u Crnoj Gori, bilo je i za Kosovo...

A meni nije jasno kakvu ste Vi poruku dobili niti ste to želeli da nam objasnite.
Ne kažem da možda baš Vi niste dobili takvu poruku ili moguće, da su je dobili svi oni koji ne vole B92 (!?), baška su članovi ovog foruma, ali računam da mogu da se uzdam u ljude koje poznajem te sve ovo procenim kao loš pokušaj blaćenja jedne medijske kuće.

Sami ste započeli tačku a moje je da vas pomerim sa pozornice.
 
dr hirurg:
Ма небитно колега. Битно је да има пропусницу РТС ;)

П.С. Иначе колега изградирали сте га до бола што би се рекло народским језиком. :shock:

Propusnica je obavezna prilikom ulaska u ovu medijsku kuću.
Pa makar išli da vidite Žiku iz šarenice.

p.s. nećete verovati koliko profesija ima ova medijska kuća
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top