mape

nisu u slobodnoj prodaji.
nose /iako je to glupost/ oznaku tajnosti, pa i ako im se obratis sa zahtevom za kupovinu, procedura je vrlo spora.
Predlog je da, obzirom da je VGI vlasnik autorskog dela, i ako imas registrovanu firmu, kupis komplete digitalizovanih topografskih karata za reone koji ti trebaju, uz prateci softver.
Te su karte precizno odradjene i odslikavaju realnu sliku stvari.
poslednja dopuna TK 25 je bila, po mom secanju, 1981.g.
 
mshone:
nisu u slobodnoj prodaji.
nose /iako je to glupost/ oznaku tajnosti, pa i ako im se obratis sa zahtevom za kupovinu, procedura je vrlo spora.
Predlog je da, obzirom da je VGI vlasnik autorskog dela, i ako imas registrovanu firmu, kupis komplete digitalizovanih topografskih karata za reone koji ti trebaju, uz prateci softver.
Te su karte precizno odradjene i odslikavaju realnu sliku stvari.
poslednja dopuna TK 25 je bila, po mom secanju, 1981.g.
takodje mislim da je ovo glupost... ocigledno nisu culi za google earth
 
Totalna nebuloza zasto ne prodaju te karte.....Nemoze dovoljno google earth da zumira poziciju, ako pre toga nije satelitski obradjeno odnosno uslikano.
Negoli jel idesh na koncert W.A.S.P.-a ...:)

Pozzzz
 
friedrich:
Totalna nebuloza zasto ne prodaju te karte.....Nemoze dovoljno google earth da zumira poziciju, ako pre toga nije satelitski obradjeno odnosno uslikano.
Negoli jel idesh na koncert W.A.S.P.-a ...:)

Pozzzz
broj karte mi je 000002 (onu sa kecom je uzeo organizator) :grin:
 
nego da se vratim na temu, google earth koji mi koristimo je verzija za dz, onaj koji se placa je besnilo, zamisli kolko je tamo bolja fotka (kojoj se svako malo radi update). a ako se misli na to da te karte ne dopadnu u ruke neke strane vojske onda su jos veci bolidi, ne vidim zasto bi bilo kome predstavljalo problem da namakne satelit iznad nas
 
Huuuh...kad pre 0002......a ja sam ishao prvi dan da kupim...i moj broj je 419....:(.
No....bice strava koncert.

Ok, shto ti kazesh da se vratimo na mape....:).Pa naravno da je imbecilno, da topografske mape budu top secret.Mislim .......daj.A bash bih voleo da kupim mapu sa celim tokom Dunava, od kada ulazi u Srbiju pa sve tamo do Prahova itd.
Nego video sam neke u izlogu u Vasinoj u onoj kako se zove....dal Vojna knjiga.tamo ima izlozena neka ali ne zanm dal je samo kao dekoracija ili stvarno se prodaje????????


Pozz svima...i vidimo se na WASP-u........:)
 
W.A.S.P.:
nego da se vratim na temu, google earth koji mi koristimo je verzija za dz, onaj koji se placa je besnilo, zamisli kolko je tamo bolja fotka (kojoj se svako malo radi update). a ako se misli na to da te karte ne dopadnu u ruke neke strane vojske onda su jos veci bolidi, ne vidim zasto bi bilo kome predstavljalo problem da namakne satelit iznad nas

Gugl nije los za zezanje ovako, ali za bilo sta ozbiljnije on ne pomaze. Osnovni problem je sto ti na guglu ne vidis puteve koji su pokriveni vegetacijiom, tako da ako zelis npr. da uzivas u nasim sumama i gorama onda se moras sluziti kartama, a gugl ti je samo pomocno sredstvo. Mada danas za nesto bolje se koristi GPS risiver, koje vec imate na telefonima sa mapama koje su bolje nego guglove.

Pozdrav
 
.A bash bih voleo da kupim mapu sa celim tokom Dunava, od kada ulazi u Srbiju pa sve tamo do Prahova itd.

Ćaos

Ja pre dve nedelje u Rodić megamarketu držao mapu dunava.Ima tamo neka knjižara pa ima dosta mapa i ...
 
Jedno vreme ih je bilo u slobodnoj prodaji a sad moraš poručiš kod Vgi-a ! najbolje je što sam u Nemačkoj video karte područja u našoj zemlji koje su bile ažurnije nego naše. Zato važi ona kartu čitaj a čobana pitaj :) ! Što se nautičkih karata tiče i one kao da su od zlata kod nas ,u Cro u svakoj marini možeš kupiti dobre nautičke karte za nekih 80 kuna a ne bi me čudilo da imaju i našu teritoriju.
 
Moze da se kupi i TK 25000, ali verzija pre Hrista... jer ona kao nije tajna... ALI... sa jednom Milkom od 300 grama i kesicom kafe... mozes dobiti i kartu Pentagona u razmeri 1:1:)

Provereno:)
 
nemam trenutno nista sem cele nase lepe zemlje u razmeri 1:200 000... a to je za planinarenje malo sitno... ali ako nekom treba neka se javi... dogovoricemo se:)
 
Ljudi ja sam vidjao nase vojne topografske karte pre par godina (koja razmera nisam siguran) stampane od strane britanske vojske (na njima stoji da su samo za internu upotrebu britanske vojske) ali na njima takodje i dalje stoje nase oznake i nasi nazivi i u uglu da je stampano u nasem zavodu, mislim, u Bg-u, tj. karte su samo bile prestampavane, znaci ako se plase da ne dodju u ruke neprijatelja malko su zadocnili...
 
djorax:
Pa na svakoj vojnoj karti pise "vojna tajna, interno i sl."

Da slazem se, nego sam hteo nesto drugo da kazem, kad sam ja video britansku vojnu kartu (interna upotreba) onda znaci da ni oni nisu nista bolji u zastiti svojih vojnih topografskih karata , tj. nasih :)
 

Back
Top