Matematika...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Silent Bob

Iskusan
Poruka
6.849
Ok... jedna stvar me nervira (dobro, jedna od mnogih) a to je 500 godina robovanja pod Turcima... dokad vise? Ako je tako to znaci da se Srbija 1959. oslobodila od Turaka... a zasto smo mi onda imali proslavu 200 godina moderne srpske drzave?

Srbija je bila pod Turcima od 1459 - 1804 sto znaci 345 godina, i to ako ne uzmemo u obzir cinjenicu da je Vojvodina bila pod Turcima samo cca 150 godina? U cemu je problem? da li mi volimo Turke, pa preuvelivcavamo njih i njihovu moc ili je nesto drugo u pitanju?
 
Silent Bob:
Ok... jedna stvar me nervira (dobro, jedna od mnogih) a to je 500 godina robovanja pod Turcima... dokad vise? Ako je tako to znaci da se Srbija 1959. oslobodila od Turaka... a zasto smo mi onda imali proslavu 200 godina moderne srpske drzave?

Srbija je bila pod Turcima od 1459 - 1804 sto znaci 345 godina, i to ako ne uzmemo u obzir cinjenicu da je Vojvodina bila pod Turcima samo cca 150 godina? U cemu je problem? da li mi volimo Turke, pa preuvelivcavamo njih i njihovu moc ili je nesto drugo u pitanju?

ma 500 ili nista!!! :lol:
 
Silent Bob:
Ok... jedna stvar me nervira (dobro, jedna od mnogih) a to je 500 godina robovanja pod Turcima... dokad vise? Ako je tako to znaci da se Srbija 1959. oslobodila od Turaka... a zasto smo mi onda imali proslavu 200 godina moderne srpske drzave?

Srbija je bila pod Turcima od 1459 - 1804 sto znaci 345 godina, i to ako ne uzmemo u obzir cinjenicu da je Vojvodina bila pod Turcima samo cca 150 godina? U cemu je problem? da li mi volimo Turke, pa preuvelivcavamo njih i njihovu moc ili je nesto drugo u pitanju?
Mislim da je ovo tema za istoriju.Inace ako gledas formalno onda je 1459-1876,a prakticno 1389-1830.
 
Da, ovo je tema za istoriju ali kako ima i matematike i filosofije, ipak ću zatvoriti te poštedeti kolege dodatnih peripetija.

Tek, Turci naučiše srpski i daju mnoge stvari u pola cene kada se letuje kod njih.
:mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top