Specijalna brigada

Sarafim

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
469
Sta mislite o toj novoformiranoj brigadi.Moje misljenje je da je to jedna obicna glupost sto su se te jedinice spojile.Mislim da nece biti vise tog rivaliteta izmedju njih i da ce zbog toga slabo napredovati.a da ne pricamo za komandu jer ce svako svakom uvaljivati koske od staresina da bi se pokazali i zauzeli sto bolji polozaj.
 
Veoma je vazno a slabi nasu vojsku sto nema vise redovne vojske u jedinicama takvog tipa.Svi znate koliko su rezervisti izneli prethodna ratovanja.Oni ne ratuju zbog para vec se javljaju na pozive cak i kad nisu pozvani.Nece biti vise onog osecaja pripadnosti koji se "gajio" u recimo 63.pb
 
PUN POGODAK !!!!

- nadam se da ce obuka biti jos kvalitetnija , radi se o iskusnim staresinama ....a i oni koji su tek pocetnici imace sta da nauce
- iskreno verujem da ce biti bolje opremljeni , a pre svega dobro placeni jer dosta je bilo vise izdvajanja vojnih specijalaca od policijskih .... ako moze zandar da ima osnovnu platu 38.000 zasto te ne bi imao i jedan pripadnik nove specijalne brigade
- sve najbolje zelim povodom formiranja nove specijalne brigade i naravno zelim im puno uspeha u zivotu i radu ....toliko od mene
 
Bio sam u toj jedinici 91/92 i jednim delom 93 posto je prestala da ide na ratista u BiH napustio sam je, naziv 72. nosi iz razloga zato ste je 91 i 92 godine bilo najvise poginulih mladica koji su rodjeni 72.god.
U jedinici ima dosta momaka koji imaju bogato ratno iskustvo, mislim da ce uskoro put avganistana...
 
vuk.k:
Bio sam u toj jedinici 91/92 i jednim delom 93 posto je prestala da ide na ratista u BiH napustio sam je, naziv 72. nosi iz razloga zato ste je 91 i 92 godine bilo najvise poginulih mladica koji su rodjeni 72.god.
U jedinici ima dosta momaka koji imaju bogato ratno iskustvo, mislim da ce uskoro put avganistana...

ovo prvi put cujem da je 72 specijalna dobila broj 72 radi pogibije mladica iz 72 godine..

a sta bi trebalo onda da bude sa 63 padobranskaom?
 
ZORANNS83:
24 pripadnika 72 su do sada poginula , i ni jedan nije bio 72 godiste! I oces da ti kazem i njeka imena , i gde su poginuli ?
Kad kazem 72 mislim na poginule pripadnike JNA kasnije JA u svim jedinicama, momak ja i sumnjivi znamo o cemu pricamo, dosta sam likova zaboravio iz te jedinice
 
ZORANNS83:
osnovana je cini mi se 92 ? ok ako nisi mislio na pripadnike 72 , onda ok , neznam ja sta je pre toga bilo , ali to znaci da s momci imali po 19 god ?
72.spbr. je dobila formacijski naziv na secanje da je u ratovima na prostoru bivse SFRJ bilo najvise poginulih mladica rodjenih 1972.god.
Jedinica je formirana tokom juna i jula 1992. god
 

Back
Top