NEGA LICA - Kako negovati lice?

Crazy in love 2

Obećava
Poruka
75
Jel imate neku ideju kako treba pravilno negovati kozu lica tj. sta koristiti i kako? Takodje da li postoje neki kucni tretmani za isusivanje bubuljica. Na primer. cula sam od drugarice da vredi skuvati caj od kamilice, natopiti peskir ili krpu cajem i prekriti lice njim ili nekoliko puta tog dana obrisati lice tim peskirom. Da li to vredi jer nisam jos probala i da li postoje jos neki takvi tretmani?
 
E, za bubuljice ne znam. Maska od belanaca?
Trebalo bi saznati zasto imas bubuljice: ishrana, stres, alergija na preparate koje koristis? Neke zene imaju bubuljice od sapuna...
A pravilna nega... Ako se sminkas mleko i tonik za ciscenje lica, dnevna krema - hidratantna - za dan a za uvece malo hranljivija (posle ciscenja lica). Piling jednom nedeljno, da bi koza uopste reagovala na kreme. I moras da izaberes nesto sto odgovara tvojoj kozi...
 
Drage moje devojke,

kao prvo treba voditi svakodnevnu negu lica i sto je najbitnije povremeno posecivati kozmeticara sa diplomom-jer mnogi saloni danas nicu kao pecurke a ljudi koji tu rade nisu toliko specijalizovani vec su priuceni i zato mnoge devojke kada odu na ciscenje lica u neki salon dodju skoz crvene i nabubrele u licu je rim je navodna kozmeticarka cistila lice prstima a ne profesionalnom kasicicom kako i treba da se radi.

Toliko od mene...
Za dalja pitanja mozete me kontaktirati.Registrovana sam kao gdja_lilly a i imam svoju temu o kozmetikom salonu"Bourjois".Slobodno je posetite.
 
Uvece nemoj da stavljas kremu na lice, zavrsi samo sa tonikom.
Jednom nedeljno mozes da naparis lice kamilicom, piling preporucujem pre toga, a posle maskice.
Negde sam citala da "parenje lica" mozes i svaki dan da radis i da su rezultati super.
Nisam probala.
 
Nije dobro svaki dan pariti lice, mogu ispucati kapilari na licu. Piling jednom nedeljno ako imas normalnu ili suvu kozu, a dva puta mozes ako ti je koza masna. Posle pilinga i parenja stavi neku masku za ciscenje koze, najbolje od gline. Mozes kupiti gotove maske od gline ili u apotekama glinu u prahu pa sama praviti maske. To sve vredi i pomaze ako ti koza nije jako problematicna, a ako jeste, najbolje je da odes do dermatologa i kozmeticara da se utvrdi zbog cega imas bubuljice i da se onda na osnovu toga pravilno lece
 
I ja se slazem da lice nije dobro pariti svaki dan jer se inace tako sire pore kojima treba dati vremena da se zatvore-jer ne valja tako izlaziti na ulicu.
Ako devojka nema problem sa kozom dovoljno je da je svakodnevno neguje i jednom mesecno ode kod kozmeticara jer se ipak koliko god mi vodile racuna o licu pojavljuju miteseri koji nisu toliko vidni,male bubuljicice itd.

Pozz
 
Nisam mislila da se svaki dan paris i mislila sam iskljucivo na masniju kozu, vec ima neki tretman tri dana za redom, idu maskice koje se prave jednostavno, bla, bla, ne znam napamet. Posle idu toplo hladni oblozi. Ako nekog zanima, pogledacu. :-)
To je kao i za peglanje bora. :lol:
 
:razz:

ciscenje koze lica tri dana za redom:

1. parenje- 1l zagrejane vode, ali do tacke kljucanja, dodati dve kasike morske soli, sveze borove iglice iseckane, malo listica nane i kamilice, 10-15 minuta
2. glina 30 minuta
3. maska od zumanca jaja, pavlake i meda izmesanih u odnosu 1:1:1

posle tri dana, jedna od ove dve maske, u zavisnosti od tipa koze:

masna: 100g meda pomesati dobro sa 25g 70% alkohola i 25g vode iz zamrzivaca
suva: jedno zumance dobro umuceno sa 1 kasicicom glicerina i 1 kasicicom meda


Napomena: nagomilane toksicne materije prilikom izlaska iz koze i potkoznog tkiva uzrokuju pojavu sitnih bubuljica. Ne treba paniciti, prolazna nus pojava ciscenja organizma preko koze, posle toga koza ce biti u izvanrednom stanju, narocito ako se pospesi pravilnom ishranom, tusiranjem toplo-hladno itd...


za podmladjivanje lica i vrata:

obloga koju cine zagrejan (natopljen toplijom vodom) i hladan (natopljen ledenom vodom) peskir, naizmenicno ih stavljati na lice i vrat i zavrsavati tretman hladnom oblogom- 2-3 puta dnevno :mrgreen:
 
Jooooj ovo su neki babski recepti koji po meni uopste nemaju nekog sjajnog efekta.
Nijedna slavna glumica ne stavlja zumanca na facu,neku travu itd.
Ja glasam da se ode u neki kozm.salon i da ti kozmeticarka sve probleme resi,a ne da se mucis oko babskih recepata od pre n.e.
Nauka je toliko napredovala da nema potrebe primenjivati to sto je gospodjica rekla.
Ja licno,redovno odem u salon(otprilike 1 u mesec dana)ocisti mi sve male mitesere koji se ne vide golim okom i onda mi mnogo bolje stoji i sminka.
A ne ono kad imas cabulje,sta god stavis lice ti je reljefno tj.puno nekih hubsera:):)

Eto ja sam bila hrabra...:)
 
Vise na tretmane lica kod kozmeticara ne idem... nemam bubuljice, ali imam masnu t zonu, i od klasicnog ciscenja sam odustala, trebalo mi je vremena da skapiram da mi samo namuce lice.
Pre par dana sam isla na tretman vocnim enzimima, opet nista posebno. Tako da ne dam im vise pare!
 
Pa ne znam za tebe al'ja sam jako zadovoljna svojom.
Ranije sam isla kod neke ,koja mi je isprala mozak pa sam mislila da je ona strava i da svaki put kad idem na klasican tretman lica,trebam da dodjem kuci sva nabubrela od njenog stiskanja prstima mojih bubljica!-Nisam nedelju dana izlazila...

A onda sam slucajno dobila neki letak od nekog salona za koji se ispostavilo da je extra!
E tu su mi cistili lice sa necim metalnim..neka...kasicica!e tako se zove..koja se direktno prisloni na bubljicu i odmah je istisne i na taj nacin mi ne upali i kozu oko bubljice.Nego cisti samo ono sto treba!
Ne mora da znaci ako ti kod jedne nije bilo dobro da kod druge nece.Ali koliko sam ja skontala jako je malo njih koji STVARNO znaju sta rade..I sto je najgore rade ti sa nekom bezveznom kozmetikom..neka s klase.

Pozz
 
Nije uopste poenta u toj kasicici, meni ikozmeticarka cisti lice onom malom iglicom i crvena sam samo nekih, sat dva posle tretmana. Poenta je naci kozmeticara koji zna sta radi, a sto se tice vocnih kiselina i enzima, koliko znam, ne ide se samo na jedan tretman, nego na vise i oni se primenjuju kod masne koze kao i za podmladjivanje. Moja mama je isla par puta i lice joj je bilo mnogo bolje, sama boja lica je bila mnogo zdravija, razlika se bas videla
 
Ova devojka je zavrsila visu medicinsku, smer za kozmeticara esteticara... zvucala je strucno...
Ona je rekla da dodjem na 2 u razmaku od nedelju dana, pa posle par meseci opet. Tako da kapiram da je polovina tretmana trebalo da ima efekat makar malo veci od nanosenja maske u kucnoj radinosti.
 

Back
Top