kritikujmo rad moderatora na "Kompjuteri i internet" na Krstarici

snejks

Elita
Poruka
17.871
Ovako neznam koliko će ova tema da ostane i možda će je odmah moderatori brže i bolje prebrisati da što manje ljudi pročita i najverovatnije ću biti i banovan sa foruma krstarice, ali nije ni bitno više , ako ništa drugo pročitaće ovu kritiku na svoj sopstveni rad i nadam se da će ona imati nekog uticaja na njihov budući rad.

1. na mnogim forumima sam član i ostavljam svoje postove i teme i ni na jednom do sada nisam video da moderator foruma ubaci svoj tekst u post nekog od korisnika, ovde je to najraširenija pojava umesto da moderator ostavi sopstveni post .

2. moderator treba da obriše post korisnika ako je neko napisao neki uvredljiv tekst ili reklamirao zabranjene stvari, ali da doživim to da mi je post obrisan zato što sam izneo suve činjenice na određenoj temi i sa tim odgovorio na pitanje prethodne osobe na prethodnom postu , to takođe nisam doživeo nigde .

Ima još dosta toga što bih hteo da kažem ali mislim da bi svi oni koji dolaze ovde trebalo da iznesu svoje mišljenje, ja ne sumnjam u znanje moderatora ali na ovaj forum dolaze ljudi kojima je potrebna nekakva pomoć , savet , neki mali detalj koji će im pomoći , takođe dolaze i ljudi koji znaju o čemu pišu ti ljudi i njihovim problemima koji se trude da im pomognu svojim savetima i naravno tada dolazi i do razmimoilaženja u mišljenjima i savetima ali opet to nije razlog za brisanje postova. :(

Ako me ne bude više bilo znaćete svi zašto me nema , želim vam tada puno uspeha u svom daljem radu.
 
@Snejks

Da rascistimo jednu stvar... Necu da brisem temu... iz inata... ne tebi nego sebi.. Sve sto je napisano, uglavnom je upuceno meni.. Ne bunim se...
No ako su stvari koje si napisao prekrsile neke osnovne norme ili osnovna pravila ovog foruma ja cu da javno priznam gresku i naravno sve sto ADMIN poduzme protiv mene ja naravno cu da prihvatim..

S obzirom da nisi vidjao da neko pise poruku u tvom postu, ne bih bas rekao da si posjetilac mnogih foruma kako kazes, ali neka ti bude..

Dalje, svi oni koji imaju bilo kakve primjedbe na rad moderatora u zadnje vrijeme nek ih iznesu ovde, s tim da to moraju biti argumentovane primjedbe i da trebaju da imaju svoj smisao a ne samo subjektivno misljenje..

MOderator sam ovde veoma kratko vrijeme ali sam posjetilac ovog foruma doosta dugo.. tako da vise znam kako pomenuti dio foruma dise..

No i dalje zelim da svi ali bukvalno SVI iznesete ovde sta je to sto nije u redu kod moderatora..

Pristojan rok na valjanje drvlja i kamenja po modovima nek bude nekoliko dana..

AKo se pokaze da smo krivi po nekim osnovama obratite se Administratoru krstarice i nek nas sankcionise..

S toga izvolite, spreman sam da citam sve sto imate da napisete.. Ostali ce vjerovatno da se oglase...
 
Video sam da je GZ jednom pisao u snejksov post... Nije baš lepo izgledalo -> narušava identitet postera a i jasnije je ako se piše u posebnom postu, naravno. Ipak, lično sam zadovoljan radom (novih) moderatora. Pre njihovog dolaska toliko se pričalo o spamerima, lamerima i potrebom za aktivnim moderatorima. GZ, Ober i Legolas (propustih li nekoga?) jesu aktivni i predstavljaju plus. I čemu tolika dramatizacija...? 'Ajmo dalje da se bavimo troubleshootingom... (Uz maalkice trolovanja :))
 
snejks:
1. na mnogim forumima sam član i ostavljam svoje postove i teme i ni na jednom do sada nisam video da moderator foruma ubaci svoj tekst u post nekog od korisnika, ovde je to najraširenija pojava umesto da moderator ostavi sopstveni post .
Bez namere da ulazim u neku diskusiju sa tobom, moram te zapitati: da li je to toliko bitno za tebe pa ronis sada suze ovde? Licno mislim da i nije tako losa ideja da se odredjenom bojom fonta, doda moderatorov komentar, naravno, kada je to zaista potrebno i najbolje odslikava sta se zeli reci. Nije valjda da su nekome time povredjena autorska prava?
Ne vidim razloga za tako zucno reagovanje zbog toga?
Trebalo bi da nam je najvazniji nivo komunikacije i resavanje problema ili davanje pomoci, a da li ec moderator napisati neko obavesetenje ili podsetnik direktno u moju poruku - pa nisam napisao nesto za Nobelovu nagradu pa da mi to smeta?

snejks:
2. moderator treba da obriše post korisnika ako je neko napisao neki uvredljiv tekst ili reklamirao zabranjene stvari, ali da doživim to da mi je post obrisan zato što sam izneo suve činjenice na određenoj temi i sa tim odgovorio na pitanje prethodne osobe na prethodnom postu , to takođe nisam doživeo nigde .
Nisam te uopste razumeo. Na jednoj temi si izneo cinjenice i time odgovorio nekome na drugoj temi? Sta je to, neki novi "wireless" nacin postavljanja tema i diskusije? Direktno, rikosetom odgovaras nekome u drugoj temi, ko je postavio pitanje u nekoj sasvim desetoj temi? Posto mi nije jasno, voleo bih da to objasnis.
Zar nije jednostavnije da si pitao moderatora za razlog brisanja na "pp" a ne da se dzaba mucis ovde. Pa ako tada ne bi bio zadovoljan odgovorom, izneses ovde.

snejks:
Ima još dosta toga što bih hteo da kažem ali mislim da bi svi oni koji dolaze ovde trebalo da iznesu svoje mišljenje, ja ne sumnjam u znanje moderatora ali na ovaj forum dolaze ljudi kojima je potrebna nekakva pomoć , savet , neki mali detalj koji će im pomoći , takođe dolaze i ljudi koji znaju o čemu pišu ti ljudi i njihovim problemima koji se trude da im pomognu svojim savetima i naravno tada dolazi i do razmimoilaženja u mišljenjima i savetima ali opet to nije razlog za brisanje postova. :(
Razmimoilazenje u misljenjima sigurno ne moze biti razlog za brisanje posta. Samo, meni se cini da je moderator imao malo veci razlog za brisanje tvog posta od cistog "razmimoilazenja u misljenjima". Posto ne znam tacno sadrzaj brisanog posta, mogu samo da izrazim misljenje da post nije obirsan iz "cefa".

Poznajem GZ vec dugo i znam da je covek izuzetno dobronameran i trpeljiv. Nikada nisam ni u naznakama video da je nekoga uvredio, ismevao, nipodastavao ili kako drugacije na los nacin komunicirao sa clanovima ovde. Zbog toga i mislim da je imao razloga za brisanje i da to brisanje nije bilo ni malo "na precac".
Moraces dati mnogo vise cinjenica da bih se slozio sa tobom da moderator ne obavlja svoj posao dobro. Od kad se ekipa "obnovila", pripomognuta drugim moderatorima sa drugih podforuma, stanje se znatno popravilo.
 
Sasvim je uobicajena praksa da Mod edituje tekst nekog pojedinca ili cak i da brise delove koji iz odredjenih razloga ne bi trebali da stoje sto je i bolje resenje nego da se brise celo pismo.
Ja sad nisam video kako je to GZ radio pa cu reci kako je u principu pravilno da se radi edit.
uzme se neka boja recimo plava i naglasi se
***EDIT by moderator*** (naravno moze i na srpskom)
I onda se napise to sta treba ili se napise da je ovo ili ovo obrisano iz ovog ili ovog razloga ili recimo tekst je ostavljen ali link na njemu je uklonjen itd itd
 
dontfuckwhitthemoderatorsdn1.gif


Pravilnik Foruma Krstarice.
Politika privatnosti Krstarice.
 
Rece covjek da se ne zali iskljucivo na mene, nego izgleda i na neke druge, s tim da ne znam zasto nece da navede nista konkretno..

Pored toga, ja znam o cemu se radi, s tim da nije brisan post vec je moj komentar stavljen u isti post ali drugom bojom, kao dodatak i ispravka..

http://forum.krstarica.com/threads/113496

Za sve ostalo ne znam na sta bi se moglo da odnosi..

Pored toga, lik kritikuje, istina ima na to pravo, s tim da bi trebao da dokumentuje sta kritikuje i na sta se odnosi, a pored toga tjera nas da nagadjamo sta mu se ne dopada i sta ne valja...

Definitivno vise ne kapiram svrhu ove teme, i ako uvazeni g.Snejks ne navede sve sto nije u redu, bicu prinudjen da zakljucam temu, jer dva dana niko se ne oglasava nicim konkretnim a da je u pitanju kritika ili nepravilnost rada moderatora, ma bilo kojeg ili po bilo kom osnovu...
 
Ovako : GZ lepo sam reko i napisao da nisi samo ti pisao u tuđ post, jer sam ovde na forumu krstarice čitao i starije teme tako da sam video bar na 3, 4 mesta da su i tamo upadali u tuđe postove a mrzi me da ih sada tražim. Što se obrisanog odgovora tiče on je trebao da stoji ovde :
http://forum.krstarica.com/threads/117663
i davao je odgovor na pitanje koja bi bila svrha takve kartice i napravio sam bio pregled brzine prenosa podataka onih uređaja koje komp može da ima .
PS: Nisam imao nameru da se prenemažem uopšte , nego sam hteo da imam uticaj na onoga ko je to uradio da se sam prepozna
OFFtopic : Što se mene lično tiče nisam bio kući skoro 24 sata i zato je ovako mnogo postova i napisano ovde , a i sada sam još jako umoran za bilo šta , mada nikoga ovde to i ne interesuje bio sam u S. Karlovcima na koncertu Harisa Džinovića i na druženju čhatera sa IRC krstarica .
.
 
snejks:
Što se obrisanog odgovora tiče on je trebao da stoji ovde :
http://forum.krstarica.com/threads/117663
i davao je odgovor na pitanje koja bi bila svrha takve kartice i napravio sam bio pregled brzine prenosa podataka onih uređaja koje komp može da ima .
PS: Nisam imao nameru da se prenemažem uopšte , nego sam hteo da imam uticaj na onoga ko je to uradio da se sam prepozna
.

...jok...nista nije obrisano na toj a ni jednoj drugoj temi na hardveru vec duze vreme...
...naravno mislim na postove obrisane od strane moderatora...

...nisam se prepoznao...
 

Back
Top