Molim za malo pojasnjenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

olja81

Početnik
Poruka
25
Danas sam bila kod ginekologa i dijagnozaje sledeća
Erythroplacia PVU cervicitis
Colpitis AFV uteri

Terapija
Vaginalete Cansen3 pak n.o II
tbl Orvagil

Imam 25 godina, nisam radjala, nisam imala abortus, imam redovne seksualne odnose.Ono sto mene interesuje ( dr. mi je nešto pricala o tome dok me je pregledala, ali ja je nisam razumela), da li je to ranica na grlicu ili crvena mrlja i da li uopste postoji razlika? Pošto sam totalni laik interesuje me da li je ovo nešto za šta treba da sam zabrinuta? Samo još da napomenem da je ovo konstatovano na osnovu normalnog (rucnog) pregleda, da mi je uzet bris za analizu vaginalnog sekreta i nalaz je u utorak, a dr. mi je rekla da Papa test radim nakon terapije, jel bi trebalo da prvo saniram sekret koji je povecan. Kos jedna napomena je da nemam nikakvih tegoba.
Molim za pojasnjenje, posto sam totalno zbunjena.
Unapred Vam hvala.
 
Vide li ti temu koja se zove GINEKOLOGIJA?:shock:

Elem, “Ranica” na grliću maternice ima svoj latinski naziv (koji je univerzalan) Erythroplakia. Ona se ne vidi ultrazvukom, već se uočava pregledom pomoću spekuluma. Ranica nije rana u punom smislu riječi, već je to pojava otočića nežnijeg epitela koji je iz cervikalnog kanala “izašao” na površinu grlića i koji je crvenkaste boje, za razliku od ružičastog epitela koji se normalno nalazi na grliću materice. Taj je epitel (ranica) daleko osetljiviji prilikom upalnih procesa, a moguće su i promene u smeru razvoja karcinoma grlića maternice, te ga je iz tih razloga potrebno odstraniti (tzv. “spaljivanje” ranice). Papa test je od velikog značenja u kojem smjeru ide promjene na površini grlića materice i u cervikalnom kanalu.

A sad fino ajde na temu Ginekologija, pa dobro prelistaj temu, bar nekoliko puta je pricano o eritroplakiji odnosno promenama na cerviksu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top