Civilna vojska

mattija

Početnik
Poruka
16
Da li neko ima iskustva s prijavljivanjem za civilno služenje vojske? Imam dva pitanja:
Koliko, vremenski, traje vadjenje papira o neosuđivanosti iz Suda i papira o neposedovanju oružja iz SUP-a?
Da li je moguće služiti civilno na fakultetu koji studiram (načuo sam da je to ranije kao moglo, a sad ne)?

Thanx
 
Nemam pojma,vojska me ne zanima UOPSTE od kada sam svoje drzavi oduzio,samo ne znam cime me je to zaduzila da bih joj ista oduzio,ali dobro...
Nemam pojma ni koliko traje i ovaj regulrni vojni rok,akamoli civilni i ostali vojni rokovi. :D:D:D:D

Ja sam svoje odsluzio casno,ko vas yebe sto ste dosli kasno! :D:D:D
 
mattija:
Da li neko ima iskustva s prijavljivanjem za civilno služenje vojske? Imam dva pitanja:
Koliko, vremenski, traje vadjenje papira o neosuđivanosti iz Suda i papira o neposedovanju oružja iz SUP-a?
Da li je moguće služiti civilno na fakultetu koji studiram (načuo sam da je to ranije kao moglo, a sad ne)?

Thanx
Pazi samo da ne zavrsis tako sto ces sakupljati djubre po parku ili nesto gore :lol:
Pridru zi se Rimskoj vojsci :mrgreen:
romanlc8.gif
 
Nisu svi za vojsku.
Ja podrzavam to civilno,iako sam ja sluzio i sa puskom i pancirom,slemom,cizmama i na +40 stepeni...ma sve kompletno.
Spavao sam sa pancirom. Kako je to divno. :D:D:D
"I kad bih opet ja isto bih sve" :D:D
Onaj koji ne voli ne treba ga terati !!!
 
ameri imaju v30 rakete na navodjenje,haviera....satelite....atomske bombe,tehnoloshki savrshenu vojsku...a mi i dalje komuniciramo sa plastichnim chasama povezanim koncem....i koljemo se bajonetima...neka fala
 
Ja sam za promene u vojsci i mislim da bi svako ko predje 18 godina trebalo da ide u vojsku , ali ne ovako kao sada , a pogotovu ne to civilno sluzenje vojnog roka ... nego ko jevreji u roku od nekoliko godina odredjeno vreme da se provede na obuci i vezbama i to svi i musko i zensko i svi da znaju osnovne stvari o oruzju + specijalizacija i ako neces pusku moras da budes fizicki spreman , pa razvljaci kalemove, kopaj rovove , lozi vatru kuvaj, cisti, i ko zna sta sve jos ... a ovo civilno sluzenje vojnog roka .... pa ajde ali samo za one koji su zaista nesposobni tipa mentalno retardirani ili ludi , a sa srcanom manom se moze biti daktilograf vezista u stabu ....
Da je vojska valjala sve bi bilo drugacije , ovako preovladale su lopuze i kukavice ! I nije se ratovalo nego kralo i mesetarilo .... swad udjemo u selo pa se povlacimo , a sutra opet udjemo pa sepovlacimo i tako u krug .... meni bi vojska bila manja pretezno profesionalna uvezbana do maksimuma , a narod bi ceo morao da zna osnovne stvari , pa i babe... :?
 
Captain Jack Sparrow:
Kad bi nasi pretci znali kakvi smo postali isprevrtali bi se po grobovima ... kukavice .... mada kad se bolje pogleda hrabri su izginuli braneci kukavice , koji su napravili naredne generacije ....kukavice
a shta ti si kao hrabar jer si ishao u vojsku, nosio uniformu shatro strazhario i drko **** par meseci? i can't get the point.

btw. video sam na svom fakultetu nedavno istaknute neke liste za civilno sluzhenje na fakultetu, znachi da je aktivna stvar. no za to pitanje je mesto neka studentska sluzhba, a ne forum prepun neizdrkanih junachina.

uzgred, kad je vecj o civilnoj, ja bih pre otishao pola godine u redovnu vojsku no se vishe od godinu dana gnjavio sa civilnim.
 
Скора будућност.

У протелких неколико генерација, Србија је изгубила војску. Трећи Светски рат почео. Шваба окупира Србију. Срби моле: "немојте нас, ми смо служили цивилну службу, молим вас, ми смо против насиља, молим вас-----------кр---------". Шваба је опет изгубио и овај рат, ал' више Срба нема.

Чича-мича, готова прича.
 
Miki 13991:
Скора будућност.

У протелких неколико генерација, Србија је изгубила војску. Трећи Светски рат почео. Шваба окупира Србију. Срби моле: "немојте нас, ми смо служили цивилну службу, молим вас, ми смо против насиља, молим вас-----------кр---------". Шваба је опет изгубио и овај рат, ал' више Срба нема.

Чича-мича, готова прича.
jeste jeste....i svinje lete....ali nije bitno dal ce se neko boriti...poenta je sa chime....pa sa chime da se mi jadnici branimo i da su nas trenirali u profesionalnoj vojsci....ocemo da ih gadjamo kamenjem dok nas oni gadjaju tomahavcima....a kao za vreme bombardovanja,da izadjemo sa bakljama i vilama.....a i cela unija trenutno preferira civilnu vojsku,tako da je pitanje finansija,ako recimo i ocu u vojsku ima da mi se debelo plati....
 
mattija:
Da li neko ima iskustva s prijavljivanjem za civilno služenje vojske? Imam dva pitanja:
Koliko, vremenski, traje vadjenje papira o neosuđivanosti iz Suda i papira o neposedovanju oružja iz SUP-a?
Da li je moguće služiti civilno na fakultetu koji studiram (načuo sam da je to ranije kao moglo, a sad ne)?

Thanx


Papire da resis treba ti nekih 10ak dana , a da sluzis na svom fakultetu tesko ...... nije ti lose u gradskom zelenilu ili PTTu :) ,ali moli boga da ti to zapadne ....obicno ljudi idu na farme svinja i ciste , neki zavrse u pekari da mese hleb, neki stoje na ulici i vicu OGLASI NAJNOVIJI BROJ .......
 
mattija:
Da li neko ima iskustva s prijavljivanjem za civilno služenje vojske? Imam dva pitanja:
Koliko, vremenski, traje vadjenje papira o neosuđivanosti iz Suda i papira o neposedovanju oružja iz SUP-a?
Da li je moguće služiti civilno na fakultetu koji studiram (načuo sam da je to ranije kao moglo, a sad ne)?

Thanx

pa računaj da ti treba par dana da povadiš svu dokumentaciju a da biraš gde ćeš da služiš civilno NE MOŽEŠ, formalno je moguće - tako što će ti sa fakulteta ili odakle već dati da odneseš u vojni odsek neku molbu i dopis vojsci o ,,značaju da baš ti služiš vojsku kod njih'' i reći će ti da je sve ok - al raspoređen ćeš biti di im se dune... Najverovatnije kačiš neku bolnicu pošto im fale ljudi tamo
 

Back
Top