Sujeverje

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.644
Mozda je bezveze pitanje, ali me bas zanima..kad se nadje neka stvar, tudja naravno, da li je treba cuvati, jer donosi srecu, ili se treba otarasti sto pre...jer je tudje ukleto..ili sta vec?!
Da..ne radi se o milion evra..i sl, vec o jednom predmetu male vrednosti. Ali sam sujeverna..pa me zanima koje je pravilo? Sta su vam bake pricale :-)
 
Nisam sujeverna. Mislim da se neke stvari tumače tako jer naši stari nisu znali da ih drugačije predstave. Kao npr: "nemoj jesti iz puknutog tanjira, navućićeš neko zlo." U puknut tanjir se uvlači prljavština pa samim tim i mogućnost da se zaraziš od nečega. Nemoj prolaziti ispod merdevina (da merdevine ne padnu na tebe)...nemoj gaziti po šahtovima (da ne bi upao u isti)... E sad ono za crnu mačku veće ne znam šta su mislili. Mačka ko mačka, šta ima veze koje je boje i da li ti je prešla put? :roll:

Zar te ne opterećuje da stalno misliš kako ti nešto donosi loše?

teddy.gif
 
Ja jesam delimicno sujeverna, svasta nesto sam cula po pitanju razlicitih stvari, mislim da je jako bitno gde si i koji predmet nasla, jer predmeti imaju razlicita znacenj npr: zatvoren katanac znaci da ti neko zeli besparicu, zemlja u kutiji ili posudi znaci da ti neko zeli bolest, smrt... ako kazes sta si nasla mozda bi smo mogli da ti damo odgovor :)
Pozz
 
cosmogirl:
Ja jesam delimicno sujeverna, svasta nesto sam cula po pitanju razlicitih stvari, mislim da je jako bitno gde si i koji predmet nasla, jer predmeti imaju razlicita znacenj npr: zatvoren katanac znaci da ti neko zeli besparicu, zemlja u kutiji ili posudi znaci da ti neko zeli bolest, smrt... ako kazes sta si nasla mozda bi smo mogli da ti damo odgovor :)
Pozz
Šta znači delimično sujeverna? Veruješ u katanac, al u kutiju sa zemljom ne? :lol:

teddy.gif
 
Delimicno znaci, da ako mi neko gleda u solju ili karte i kaze mi sta mogu da ocekujem u narednom perijodu, necu se drzati toga ko pijan plota, vec cu to zaboraviti, a seticu se samo ako mi se zaista to nesto desi!!!
:)
 
xiaoyu:
E sad ono za crnu mačku veće ne znam šta su mislili. Mačka ko mačka, šta ima veze koje je boje i da li ti je prešla put? :roll:

Zar te ne opterećuje da stalno misliš kako ti nešto donosi loše?

teddy.gif

I da, volim Cecu (izvini Pucca, nisam mogla da odolim :lol: )

Meni se nešto javlja da je crna mačka bila vještičiji "rekvizit"? Možda griješim.
 
Bila sam na vencanju gde se srusila glavna svadbena torta, kliznula posto je bila na spratu. Brak se katastrofalno zavrsio. Cak je jedan bracni drug psihicki malo skrenuo tokom razvoda.

NA drugoj svadbi, u susret je isla ciganska sahrana. Brak se strasno zavrsio, nazalost, radi se o mom ujak, koji je nedavno, izgradivsi veliku karijeru u zivotu, preminuo.

I gd eposle toga...da ne budem sujeverna??? Mozda se samo traze neki simboli kad se desi nesto lose..ali ne mogu da kazem da nisam sujeverna :-(

Inace...desilo mi se da sam neke albume sa slikama koje sam u gradu izgubila zajedno s torbom koju sam posejala, nasla posle par meseci zakopane u dvoristu moje tadasnje najbolje drugarice :-(
 
Naravoučenije: ne pravite svadbene toTRe na sprat i ne venčavajte se u kraju gde ima cigana. :lol:

E izvini Micotakis, al stvarno bi trebala da se ne opterećuješ ovakvim stvarima. Ljudi za svaku nesreću traže opravdanje pa makar i u glupom sujeverju jer im je izgleda tako lakše da prihvate stvari.

A za te albume što su ti nestali pa se pojavili zakopani lepo pitaj tadašnju najbolju drugaricu.

teddy.gif
 
Ja kad nesto nadjem na ulici - a stalno nesto nalazim, jer cesto gledam u zemlju - donesem kuci ako mi se svidja (malo srce, mindjusu, decju igrackicu ili kartu "dzokera"). Kako bi nesto sto me obradovalo moglo da bude los znak? Ili crna macka? Videti bilo kakvu macku u bilo kojoj situaciji u bilo koje doba dana ili noci je uvek dobar znak!
 
Micotakis, nemoj pogresno da me shvatis, ali zasto je tebi ili ikome palo na pamet da kopa u tudjem dvoristu?
Mislim, i ja sam jednom nasla u rancu, skolskom, neko drvce zamotano crvenim koncem... baba mi je rekla da ga bacim u vatru... :), ali to samo znaci da postoji neko ko misli da ce ako mi stavi crveni konac u trobu da mi ucini nesto lose.
Do duse, jesam se jedno vreme, tripovala kad slomim ogledalo, ali sam ih u poslednje vreme slomila dva, tako da odbijam da mislim da cu biti nesrecna 14 godina :).
 
muvalo:
Ja kad nesto nadjem na ulici - a stalno nesto nalazim, jer cesto gledam u zemlju - donesem kuci ako mi se svidja (malo srce, mindjusu, decju igrackicu ili kartu "dzokera"). Kako bi nesto sto me obradovalo moglo da bude los znak? Ili crna macka? Videti bilo kakvu macku u bilo kojoj situaciji u bilo koje doba dana ili noci je uvek dobar znak!

meni jutros preko puta pretrcala prvo crna macka a za njom oda i bijela...sta to znaci onda?:))))
 
Ja sam izrazito sujeveran.

Ikonice na desktopu drzhim rasporedjene u obliku krsta.

Kada vidim wallpaper crne boje uhvatim se za dugme

XP ne instaliram nedeljom i crkvenim praznicima

Kada na ulici na nadjem memory stick crvene boje ne uzimam ga

Grafichka kada mi pregori od overklokovanja to je 7 godina nesrece

U video igrama ne prolazim nikada ispod merdevina

Prozore nikada ne vuchem sa desna na levo

Kada odlazim da uplatim internet keva iza mene prospe bokal vode
 
Da, bas i ja tako mislim. Ljudi mozda za svoju nesrecu traze simbole u necemu. Ne znam. Nije da se bas nesto opterecujem time, ali me zanimalo sta ostali misle.

Sto se tice tih albuma, da znas da su mi svi rekli da jedini krivac moze biti ona! Tada sam je smatrala sestrom, pa nikad ne bi posumnjala u nju, ali danas...posle stvari koje je uradila, i verujem da je ona. Mada je i sama bila na tim slikama.

@Apache, naravno da nisam ja kopala po njenom dvoristu, nego njena bakica, koja je spremala bastu za neko sadjenje vocki..ili sl. Slike su bile unistene, sto znaci da su dugi period bile zakopane, tj. otkako sam ih izgubila. Zao mi tih slika, bilo je nekih 5 albuma :-(
 
Svasta... ma ima svakakvih kretena. Kazem ti, meni ta koja je ubacila taj konac, posle pravila svakava sranja... u stvari pretpostavljam da jeona, posto je sedela sa mnom.
Ma, ne misli na takve stvari, samo bezveze opterecujes sebe glupostima.
poz
 
Micotakis:
Inace...desilo mi se da sam neke albume sa slikama koje sam u gradu izgubila zajedno s torbom koju sam posejala, nasla posle par meseci zakopane u dvoristu moje tadasnje najbolje drugarice :-(

Torbu ti je ta drugarica ukrala i posto je najverovatnije bila strasn ljubomorna na tebe iscepala je sve tvoje slike i zakopala ih mislivsi da ce tako da ti napakosti:roll: .
A mozda ti je i pravila neki ciribu - ciriba.Ko ce ga znati.Svakakvog sveta ima danas8)
 
To ti se zovu u narodu madjije. A nazalost, neretko se zene bave time :-( Kazu da kad nadjes ista slicno, trebas da bacis i kazes, nek se vrati tome kome je pokusao nesto.

A drugarica..hm..pa nije bas ukrala torbu, ali verujem da je iskoristila trenutak moje nepaznje i uzela te slike. I naravno, pokazalo se da je u toku druzenja uvke bila ljubomorna na mene.
Ja samo ne shvatam kako moze neko da ide do te granice... meni je to prostoca najpre :-(
 
nisam sujeverna ono u afzonu da verujem za macke,merdevine,dugmad,ogledala i te fore...al imam svoje "rituale" ,imam one tripove kao srecna olovka,srecne carape i te fore :) pa ne znam,tipa stalno radim nesto na isti nacin,znas ono,kad svaki dan prolazis poed nekog kontejnera i onda se naviknes da ga obilazis sa jedne stane i onda se osecas nekako neprijatno enmam pojma ako prodjes sa druge i tako enke gluposti...
 

Back
Top