Povisena telesna temperatura

Granit

Obećava
Poruka
51
Od jutros imam povisenu telesnu temperaturu: 37,3 stepeni celzijusa, takodje mi je i krvni pritisak bio povisen: 132/92, puls: 76.
Kasnije se pritisak spustio na 123/77, puls 78, da bi oko 11 h danas bio 106/69, puls: 71. Posto sam na poslu ne mogu ponovo da izmerim temperaturu, ali osecam da je povisena.

U glavi imam osecaj pritiska i vrucine. Inace sam pre nedelju dana bila kod lekara jer sam imala jaku prehladu i dao mi je Eritromicin 500 mg da pijem. Jutros sam sve popila. To je bila prehlada (bez povisene temperature, suv kasalj, crveno grlo i bol u grlu) koja je prosla.

Za sada nemam bol u misicima i osecam se sve u svemu dobro, ali povremeno kao da me preplave neki toplotni talasi i osetim na sredini stomaka (ispod pluca tamo gde je ono udubljenje kao neki prekid ili zariste koje se razlije po stomaku) sve to traje jako kratko.

Dali moze neko do lekara da mi da neki odgovor sta bi to moglo biti.

Radi podsecanja imam 39 god., pre vise od dva meseca je kardiolog posumnjao da imam mioperikadritis i od tada sam na vit. terapiji (koenzim Q 10, Magnezijum, B2 vit., aspirin).
Sledeca kontrola mi je za mesec dana.

Hvala unapred.
 
Мононуклеоза је болест која кад се излечи, излечена је и не даје након излечења никакве тегобе, посебно не у виду повишене температуре.
Нормална температура је од 36 до 37 степени. Ако си у том интервалу све је ок. Чак и та од 37.2,3 није страшна...мада, знам да може бити проблем ако ти је регуларна телесна температура знатно нижа од тога.
Ако ниси ишао иди на инфективне болести, тамо се баве тим нејасним температурама.
 
Koja je normalna temperatura obraza? Posto meni su obrazi cesto vruci, tj. gore i tad su mi drecavo crveno boje. Juce sad dosla da ideju da izmerim temperaturu na obrazima (dok su mi goreli), naslonila sam toplomer na obroz i posle nekoliko sekundi toplomer mi je zapistao i oticao mi temperaturu od 35.9 stepeni. Da li je to normalno za obraze...?? A dsanas sam opet merila t na obrazima i t mi se nije mi ocitavalo nikakvu vrednost..
 
Зашто ти црвене образи? Је л' постоји неки разлог типа треме или се дешава из чиста мира?

Образи ти горе због надирања крви у ту регију појачано. Код неког је то природно, а код неког је везано за трему, страх, панику....
 
Ja imam povisenu temperaturu vec godinu ipo pa niko ne zna od cega je,da li mononukleoza koju samprelezao a ne znam kada,hoce da daje temperatura stalne do 37,retko 37 sa 2,3?

Imala sam i ja mesecima, ali ne samo sto mi je bila povisena, (37 sa 3,4) vec sam ja bila kao prebijena, nisam nista jela, samo sam lezala, kljukali me lekovima, i kroz venu su mi davali neke lekove svaki dan ujutru i uvece, ispitivali, pregledali i na kraju kad je spala, nikom nista, idite kuci, do vidjenja, prijatno....Ali ja mislim da je to bilo od stresa :/
 
Ja imam povisenu temperaturu vec godinu ipo pa niko ne zna od cega je,da li mononukleoza koju samprelezao a ne znam kada,hoce da daje temperatura stalne do 37,retko 37 sa 2,3?

Proveri da nemas koksaki ( na Torlaku rade ili neke privatne laboratoruje ).Moj sin je tako dugo imao takvu temperaturu , a sedimentacija mu bila 2 i sve analize ok dok se nije ispostavilo da ima vodu u srcanoj maramici i da mu je ostecena leva srcana komora od koksakija
 
Најбоље је отићи на Клинику за Инфективне болести, лећи тамо и препустити се лакарима у руке.
На Инфективним болестима постоји одељење које се зове ''нејасна фебрилна стања'' и тачно се зна шта се све испитује кад температура дуго постоји и не спада.
 

Back
Top