Syd Barrett

dobro je...
da bar neko zna... pisi te sve sto znate o njemu...
mislim da bi to svim ljubiteljima muzike bilo interesantno...
oni koji ne znaju ko je nek nauce, a oni koji znaju nek nauce jos ponesto...
poz!
 
Bilo mi je jako zao kad je umro..... Bio je odlican muzicar...
'Wish you were here' i 'Shine on you crazy diamond' su clanovi grupe posvetili njemu kada je otisao iz 'Pink Floyd'-a zbog problema sa drogom.
[{S}hine on {Y}ou crazy {D}iamond -> S+Y+D=SYD!]
Ps. Obozavam album WYWH.
 
Mislis da je njemu bilo bitno da li je izbacen ili ne, covek je vec bio puk'o!!! Nisam mu nesto slusao solo albume al pocecu, a inace znam mu celu biografiju i zaista bi trebalo da se snimi film(onaj na osnovu knjige sto je Johny Depp trebalo da glumi Syd-a) da se prikaze muzicar sa najvecim potencijalom kojeg je slava unistila...
 
preporucujem ti da pogledas BBC-jev dokumentarac "The Pink Floyd and Syd Barrett story"
njega je, pre svega, unistilo eksperimentisanje sa drogom - kombinacije LSD-a, Mandraxa i jos kojecega...mada, pitanje je da li bi se desilo to sto se desilo, da kod njega nije postojala mogucnost da mentalno oboli (koliko se secam price, mislim da mu je neko u porodici bolovao od sizofrenije. Droge su samo potpomogle razvitak bolesti...
Postoje bezbrojne anegdote o njegovom iracionalnom ponasanju na snimanjima, koncertima, u studiju...
Steta, bio je izrazito talentovan....
 
Gledao sam The Pink Floyd and Syd Barrett story i znam celu tu pricu, ali dozivljaj koji ce ostati upamcen bio je onaj kada su se posle 15 godina ponovo sreli Syd i ostatak Pink Floyd-a i to bas na snimanju Shine On You Crazy Diamond!!! Sudbina ili sta vec
 
Syd Barrett-misteriozni cocek u grupi-Ciganin u srcu.Voli muziku,slikarstvo i razgovore sa ljudima.Totalno umetnicki tip.Rodjen i othranjen pop-muzikom.Bio je veliki obozavalac Shadowsa,a sada simpatise muziku Beatlesa,Stonesa,Donovana i Dylana.Voli napadnu odecu.Veruje u totalnu slobodu-ne voli da sputava ili da kritikuje druge i ne podnosi,isto tako,da ga drugi sputavaju i kritikuju.Ne interesuje ga novac i ne brine za buducnost.Mogao bi biti veliki slikar ili producent ploca!

objavljeno u casopisu Disc1967.
 
preporucujem ti da pogledas BBC-jev dokumentarac "The Pink Floyd and Syd Barrett story"
njega je, pre svega, unistilo eksperimentisanje sa drogom - kombinacije LSD-a, Mandraxa i jos kojecega...mada, pitanje je da li bi se desilo to sto se desilo, da kod njega nije postojala mogucnost da mentalno oboli (koliko se secam price, mislim da mu je neko u porodici bolovao od sizofrenije. Droge su samo potpomogle razvitak bolesti...
Postoje bezbrojne anegdote o njegovom iracionalnom ponasanju na snimanjima, koncertima, u studiju...
Steta, bio je izrazito talentovan....

Citala sam neke studije o tome,kako kad dusevno oboleloj osobi pustite njegove kompozicije,dobijeju napade histerije ili cega vec,neki su pokusavali u transu da se ubiju....

ovo mi je jedna od omiljenih (polu)informacija vezanih za njega:shock:


izmedju genija i ludaka,linija je tanka
 
E Syd
Nisam uzela ovo korisnicko ime zato sto sam umislila da sam on, vec zato sto taj covek nekako deluje na mene na neki cudan nacin,.
Ne umem to da objasnim, ali generalno muzika Floyda je zaista nesto posebno.Vise od obicnog roka
Syd je postao simbol talenta koji je mogao mnogo ali nije.Ali zaista se njegove pesme ne pominju nesto puno kada se govori o Floydima, Samo one koje su njemu posvecene od ostatka benda
Pa zato

There is no other day
Let's try it another way
You'll lose your mind and play
Free games for may
See Emily play
 

Back
Top