Jovan Sterija Popović - Tvrdica

Tvrdica je neki matori magarac, zhena i cerka mu trazhe pare, on ih ne da, cerka ima nekog tipa sa kojim se shmeka, a Tvrdica se tripuje da ga neko potkrada i chiini mi se da on oce da uda cerku za nekog matorog bogatasha. Valjda Tvrdica ima i sina, na koga isto sumnja da ga potkrada, a tu je i neki sluga koji pravi sranja, valjda. A ta cerka nece naravno tog matorog, pa tu neka frka i tako dalje....... ******, samo toga se secam, to sam chitala odavno.......... smor je, veruj mi...... a stvarno sam htela da ti pomognem....******.....
 
To sam ucio prije par dana..najveca glupost koju sam citao...to ti je neke bolesna komedija...to mozes prepisati iz neke intrepretacije...meni je muka pisati jer je takvo smece...

Strasno.Kako neko moze tako da pise o Steriji??:thumbdown::roll:

Za vas mrzi da izdvojite 2 sata da procitate Kir JAnju?
Ostace ti do kraja zivota

Sta ces.Ima raznih....hmhm ljudi.
 
Kir -janja je neki trgovac koji je cicija i nece ni za sta da trosi pare.Ozenio se mladom zenom kaja je pored njega veoma nesrecna i nece cak ni sesir da joj kupi ona se zove Juca ima i ceku Katicu od 18 godina koju ne planira da uda zato sto joj trebaju pare za miraz.Koliko je stedljiv pokazuje i to sto ima motorog gluvog slugu koji mu pravi vise stete nego koristi ali nece da uzme novog slugu samo da ne bi trosio pare (ovog naravno ne placa) zove se Petar.Posluje sa drugim trgovcem Kir-Dimom kod kaga je ulozio puno para i od njega dobija interes kada se ponudi da mu ozeni cerku on sa zadovoljstvom pristaje samo zato sto ne treba miraz.U prici se jos kao bitan lik pojavljuje notaras Misko koji se zaljubio u Katicu i hoce da je ozeni.Polako pocinje da se desavaju stete Kir-Janji stala mu se srusila i ubila konje i kukuruz koji je hteo da proda on je propao sve to zbog njegovog velikog cicijastva. Na kraju je Janja kad je zamenio neki dukate u banci dobio je lazne pare onda je notaros hteo da ga uhapsi on je morao da mu obeca kcerku i novac i onaj Kir-Dima propada i tu izgubi 10 000 zlatnika.




Ovo je nakrace prepricano ako vam treba neka pojedinost slobodno mi se obratite :)
 
Poslednja izmena:
Ова тема има преко осамдесет хиљада прегледа, што значи да скоро осамдесет хиљада ученика није прочитало педесетак страна једне драме, за коју је потребно издвојити сат времена. Срамота!
 

Back
Top