HDD restartuje komp?

BeeKey

Obećava
Poruka
56
Imam hard 80 GB Maxtor (klasika od modela 6Y080L0), posto je poceo da izvodi nesto, lepo je dobio format (preko winXp sp2 bootabilnog diska), obrisane svu obe particije, znaci najcistija moguca instalacija xp-a. Posle uspesno zavrsene instalacije (sve je proslo kako treba) i prilikom instalacije drivera za plocu (Asus A7N8X-X) komp jednostavno blokira, zamrzne sliku i nista ja po restartu, kada ono svaki sledeci put (bilo koji izbor iz menija ono "normal startup", "safe mode"...) sam se komp restartuje.

Prvo sam kontao da nije mozda napajanje, probao sam da zamenim, ni to to! Ponovo ista prica!

Interesuje me da li se tako nesto desilo nekom? Ako jeste, kako je resio taj problem, ako je resio.

Skinuo sam neki Hdd diagnostic tool sa maxtorog sajta, ali to nesto njaka sa disketom, malo neverovatno ali nemam ni jednu jedinu disketu :D ali probacu jos i to.
 
Mozda ti HDD ima bad sektore. Imao sam jedan Seagate 30Gb koji je uvek blokirao masinu... sve sam zivo promenio i na kraju se ispostavilo da je do njega...

Proveri prvo memoriju i graficku (i to mi je jednom pravilo problem) pa ako se isto ponasa kontakiraj me pa da ti sredim taj HDD!

Pozdrav!
 
Možda hard disk ima loše sektore ali to bi particionisanjem i reformatiranjem bilo zaobiđeno, ja sam jednom imao sličan problem nije mogao ništa da se radi sa kompom džabe reinstalacija džabe svi moji pokušaji, možda je ovo rešenje koje je kod mene upalilo http://support.microsoft.com/kb/69013/ možda će ono pomoći i tebi ali ovo radi samo ako si iskusan i stručan u ovakvim stvarima, nikako drugačije jer možeš potpuno da uništiš hard disk ako pogrešiš , a i ja ti ne garantujem da je to tvoj problem.
 
-men-:
Koliko imas memorijskih modula,koji su,dali su upareni i dali su u dual modu?
Pravi trag je ovdje.
Ja imam sličnu ploču A7N8X-E De Luxe i imao sam u početku veoma slične probleme. Sumnjao sam na sve živo (čak sam dva puta mijenjao ploču) ali to nije riješilo probleme.
A onda sam na sajtu Asus-a pronašao podatak da su te ploče veoma izbirljive što se tiče memorijskih modula. Čak je bio i spisak modula koji sigurno rade. Pošto moji moduli nisu bili na spisku, zamijenio sam ih i od tada (preko godinu dana) sve radi savršeno. Nemoj me pitati za link, nisam ga zapisao, ali probaj pronaći.
 
Ima dva modula od po 256 MB, ista su (zajedno kupljeni), ali nije to fora, znaci prebacio sam na potpuno drugu masinu, znaci zamenio sam diskove. Komp koji je inace radio se poceo isto restartovati. A najveca neverica je kada sam odneo hard na reklamaciju kazu likovi, "sa tim hardom je sve ok!" lol

Graficke na oba kompa su Ati, mozda je to, probacu taj hard na cimerovom kompu, pa da vidim i to cudo.
 
Imao sam i ja taj problem i to bas skoro.Resio sam ga tako sto sam testirao jednu po jednu komponentu kod druga i problem je bila maticna i naceto napajanje.E sad,imas program power Max za detaljno testiranje harda,a posto kazes da si promenio napajanje to iskljucujemo..Ja sam vadio deo po deo pa cak i procesor (da vidim da li je nagoreo) tako da sam isao sistemom eliminacije.Moj savet,istestiraj komponente na necijem racunaru to ce te kostati pola sata,ako naravno nemas garanciju i pre svega toga vrati BIOS na difolt.(A pre svega toga proveri kompatibilnost komponenti 8-)
 
U firmi imam jedno šezdesetak hardova koji su stradali na ovaj ili onaj način ali još nisam sreo slučaj da hd dovodi do restarta kompa. Ipak ćeš morati ili u servis s cijelom mašinom ili s dobrim drugom (na njegovom kompu) isprovjeravati jednu po jednu komponentu. Ali, kao što sam već rekao, nForce čipset je jako izbirljiv što se tiče memorijskih modula. Moduli koji nisu radili normalno na mom Atlonu 2500+ (memorija na 266x2 MHz) sasvim korektno rade na Pentiumu 3000 (memorija na 400x2 MHz) (obe ploče su ASUS)
 

Back
Top