RODJENDANSKE TORTE!!!

Jasno.
Skoro sam bila na rodji u dzungli deteta od 12 godina, kostao je 1000 evra.
Meni je to nerazumno mnogo za deciji rodj.

Al svaka roba ima kupca i milo mi je da postoji nesto tako u Bg.
Meni su malo dosadile igraonice i ti stanovi sa animatorima, deca vec unapred znaju gde ih sta ceka.

Sve se nadam neko ce da se malo azurira pa ce da smisle nesto novo , jer kad vidim limbo dance smuci mi se zivot.

Meni je primarna higijena.
Videla sam svojim ocima na rodjendanu u Dvorcu kako se peru plasticne case , one rebraste mekane, jednokratne i spremaju za drugi rodj.

Nisam verovala koliko su ljudi spremni da rizikuju da bi ustedeli, to samo kod nas moze.
Jel' peru možda i kartonske tanjiriće?! :besna:
Od plastičnih čaša mi se diže kosa na glavi! :besna:
Kakve god da su, plastične čaše nisu za pranje i za široku upotrebu tog tipa!
Mrzim to "pilićarenje" i pokušaj da se "uštedi" na takvim stvarima! :besna:
U prostor namenjen deci ne sme da ide staklo, niti bilo šta lomljivo. Sokići od 2dl su, naravno, skuplji od litarskih, ali ne toliko da je to neka značajna ušteda! Razumnim ljudima jednostavno izvedem računicu, oni drugi me gledaju belo...
Kod mene se i tanjiri (koje upotrebljavamo u restoranskom delu, za odrasle) i čaše peru u mašinama, pa opet ne koristimo plastične! Ne samo da je ružno, već je i krajnje nehigijenski (i nepraktično, ako hoćete).
Inače, kad dete pije vodu iz plastičnih čaša za jednokratnu upotrebu, devojka koja poslužuje decu ima strogi nalog da čašu fizički uništi i baci nakon upotrebe! :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Moja prijateljica drzi Dzunglu,a skoro sve drugarice slave tamo deci rodjendane.Meni je to kao prvo 10km od kuce,kao i svoj drugoj deci iz vrtica koja su mahom iz kraja...A cena je uvek ono o cemu moze da se diskutuje..I slazem se sa Mrkom da je dobro sto je dijapazon ponude veliki i raznolik pa sta ko voli i moze da plati...
Osim toga mojoj bebi:roll: se tamo ne svidja kaze da je smara to pentranje.Kao sto nije u obzir dolazilo ni sminkanje ove godine na koje su se do prosle lozili nevidjeno....Kaze mi je glupo je jer dok se neko sminka druga deca cekaju i dosadjuju se...Sto sam podrzala.
Milica koja radi animaciju u Peci i deci je zakon...Verujte na rec.:)
 
Poslednja izmena:
Moja prijateljica drzi Dzunglu,a skoro sve drugarice slave tamo deci rodjendane.Meni je to kao prvo 10km od kuce,kao i svoj drugoj deci iz vrtica koja su mahom iz kraja...A cena je uvek ono o cemu moze da se diskutuje..I slazem se sa Mrkom da je dobro sto je dijapazon ponude veliki i raznolik pa sta ko voli i moze da plati...
Osim toga mojoj bebi:roll: se tamo ne svidja kaze da je smara to pentranje.Kao sto nije u obzir dolazilo ni sminkanje ove godine na koje su se do prosle lozili nevidjeno....Kaze mi je glupo je jer dok se neko sminka druga deca cekaju i dosadjuju se...Sto sam podrzala.
Milica koja radi animaciju u Peci i deci je zakon...Verujte na rec.:)
Naravno da tako i treba da bude - kad imaš raznovrsnu ponudu, biraš šta ti odgovara. Normalno je i da deci vremenom malo dosadi isti prostor, pa ga promene... pa se opet vrate. Važno je da postoji izbor.
Nego... po pitanju zabave dece i razmišljanja na temu šta ih zabavlja, davnih dana sam otvorila temu "Dečija igraonica" upravo sa željom da roditelji pišu o tome šta im se dopada, šta je to što njihovu decu zabavlja, zbog čega se odlučuju za ovaj ili onaj prostor... Maštu i ideje imamo svi, ali je lepše kad ih razmenjujemo i uvek postoji mogućnost da saznamo nešto novo, da neko drugi smisli nešto čega se mi nismo setili...
Ne radi se tu samo o "komercijali" - postoji mnogo više isplativijih poslova sa mnogo manje ulaganja - ovo se radi velikim delom iz ljubavi i entuzijazma. Jedino tako i ima smisla.
 
e kad ste pomenili dzunglu... moja naj drugarica slavila tamo (13 god)i bilo bzvz..posle rodjendana bilo odlicno isli u neki kafic,ja spavala kod nje itd... ona je inace iz sapca kao i ja ali se preselila prosle god... njeni imaju novca,ide u privatnu skolu i sve to,ali nije bilo nista narocito! Smor nevidjeni,drustvo totalno dosadno... a + ja nisam sem nje znala jos njih dvoje... a kada je odlazila iz nase skole pravila zurku (u sapcu) isto u nekom prostoru koji je slican tome,ne bas tako,ali blizu i verujem jeftinije,a bilo je super! bila cela skola,cak bilo i nepozvanih,al dobro,u sustini odlicno...tako da meni je drustvo ipak najbitnije!! i da se "desi" nesto,da mozemo ako je kuci da izadjemo i napolje i da se zezamo...a torte mi nisu mnogo bitne i ne jedem slatko,a i u 80% slucajeva samo lepe ukrasene... ali za manju decu je sigurno drugacija prica...
 
Mi proslavismo rodjendan juce za drugare sad nam ostaje da prebrinemo jos babe i dede i ostale,pa da odmorimo...
Torta je bila lepa i ukusna,mogu da pohvalim Buongiorno jos jednom,samo sam malo pokidala zivce jer su je doneli u pola proslave,a ne pred pocetak kako smo se dogovorili.
Kazu:Znamo kakav je protokol slavlja,nikad torta ne ide pre osam z:)
Dobro rekoh,da ste zivi i zdravi,samo kad dodjoste.

(stavicu sliku posle,mrzi me sad da skidam fotke iz aparata!)
 
Ja sam nova na ovom forumu , ali mi nije jasno za torte , pošto nisam iz Beograda ne znam koje su to cene.Vidim da nekošalje i slike torti , pa evo i ja da pošaljem neke zanimljive slikice.
 

Prilozi

  • Lutka_0003.jpg
    Lutka_0003.jpg
    28,5 KB · Pregleda: 22
  • pipi  1.jpg
    pipi 1.jpg
    28,4 KB · Pregleda: 23
  • ronaldinjo.jpg
    ronaldinjo.jpg
    33,5 KB · Pregleda: 23
  • winx flora.jpg
    winx flora.jpg
    35,4 KB · Pregleda: 23
  • winx 2..jpg
    winx 2..jpg
    75,7 KB · Pregleda: 23
Ja sam nova na ovom forumu , ali mi nije jasno za torte , pošto nisam iz Beograda ne znam koje su to cene.Vidim da nekošalje i slike torti , pa evo i ja da pošaljem neke zanimljive slikice.

Ово интересантно изгледа, али ја то не би јела ни за живу главу....:sad2:

А како се то иначе сече? (Ако су уопште предвиђене да се секу и једу?) Прво црнцу отфикариш главу, па је добије слављеник на тањиру? :confused: ...А после ком рука, ком нога, ком уво, ком дупе...?
 
Ово интересантно изгледа, али ја то не би јела ни за живу главу....:sad2:

А како се то иначе сече? (Ако су уопште предвиђене да се секу и једу?) Прво црнцу отфикариш главу, па је добије слављеник на тањиру? :confused: ...А после ком рука, ком нога, ком уво, ком дупе...?

Mislim da deca to uopšte tako ne kapiraju.... Uostalom kako jedeš gumene bombone u obliku mede ili ne daj bože žele zeku? :lol:
 
Uostalom kako jedeš gumene bombone u obliku mede ili ne daj bože žele zeku?

sas zadovoljstfo.. ( : ima saher torta u leba&kifle za 800 din..el to skupo (mala je)...a pošto ove torte sas fudbaleri, egozotočne životinje, ezoterijski simboli i ostalo...?? e, neka žena danas postavljala tortu..umesto tacne(ese tako kaže) je u saksiji za cveće, a sama torta je rastinje u saksiji..ima negde u albumima......teo sam samo da pitam pošto te torte..??
 
Nasa moderatorka Zlatna koka pravi predivne torte, ja sam samo virnula kako izgledaju, a znam i da je jedna nasa forumasica porucila od nje..... pa vidite u profilu, meni se dopada
Inace, mi uzimamo u Aureliju, a za naredni rodjendan moracemo da smisljamo jopet....nesto novo....gde slaviti detetu koje puni 10 godina rodjendan?
Oni su vec matori za igraonice, a pomisao da mi slave u kuci mi je brrrrrrr
 
Hellen, pa ti stvarno nemas maste, nekad treba razmisljati kao dete i gledati stvari decijim ocima, a o "dupetu" da ne pricamo.:bye::bye::bye:

Па шта знам, мени је то морбидно...:(
Волим да видим лепо украшену торту, али ТОРТУ, а не егзибиције. Некако, замишљам само од чега ли је та торта када мора тако да стоји....:sad2:

Ја сам класичан тип...;)
 
Pa sigurno ne od blata, toliko materijala u prehranbenoj industriji, a ti pitas od cega su.Lepo ti ja kazem da nemas maste, a o cemu se ne zna ili se cuti ili pitas onoga ko zna ako te interesuje, a ako ne onda ne komentarisesssss.:bye:Izvinjavam se na iskrenosti, taki sam ti:mrgreen:
 
Па шта знам, мени је то морбидно...:(
Волим да видим лепо украшену торту, али ТОРТУ, а не егзибиције. Некако, замишљам само од чега ли је та торта када мора тако да стоји....:sad2:

Ја сам класичан тип...;)
:lol: Класичан тип си ти, али дете од пар годиница не зна шта је класика, само зна да хоће торту ''балерину'', или ''зеку'' или ''куцу''....причам из искуства. Сестрина клинка је за свој рођендан тражила ''балерину''.
Било је доста гостију, тако да једна балерина није могла подмирити потребе.
Елем, она је јела само балерину и ниш' друго.;)

Тако неки клинци раде.:D
 
Ма, правила сам ја торте у облику лептира, зеца, торте на спратове, шарала их... Волим да се играм шарајући торте, али не волим да торта изгледа као пластична играчка, а да при томе буде направљена од маргарина и шећера...
 
Poslednja izmena:

Back
Top