Da li ste nekad bile zrtve nasilja?

goca148

Početnik
Poruka
18
Mislimda se o ovom malo **** a cesto vidi u komsiluku, na ulici ili ne daj Boze u hitnoj pomoci...modrica ispod oka,polomljeno rebro.blagi potres mozga...a sve zene,a nasilnici sve muskarci.Da li je za vas i samar nasilje ili ne?Da li vas je momak,muz ,ljubavnik nakad povredio(fizicki),sta ste posle toga uradile?
P.S:zene krajnje je vreme da stanemo na put nasilnicima :!:
 
Au, kakva tema:? Lično, osim nekoliko baš nepristojnih ponuda (neprimerenih), nisam imala neprijatnosti, nikada.

Naravno da je šamar nasilje - više ka neki uvod u nasilje :idea: Nikad mi neće biti jasno zašto žene nakon tog prvog šamara uopšte i OSTAJU sa tim svojim ...frajerima. Kad pogledaš, one safe houses su KRCATE, prepune, meseciima se čeka na smeštaj :? Koliko ih nikada ni ne stigne, pitanje je.

Treba li LJUBAV da - boli? :?
 
schatje:
neke zene kao da vole samar, a narocito njegovo izvinjavanje posle i opravdavanje kako je ljubomoran jer je voli...... valjda misle da ih zaista voli

:lol: ma ne verujem da iko voli nasilje...to su samo njihovi načini da "prizemlje situaciju", da od toga naprave nekakvu predstavicu s kojom se može kako-tako živeti, pre nego sa brutalnom istinom da je muž bije jer je paćenik :?

Mislim da je glavna fora u tome što su EKONOMSKI zavisne i ne mogu da odu, to su pokazala istraživanja. Na drugom mestu je strah - bilo da su zaplašene bilo da se njima manipuiliše.
 
baš me zanima gde to piše...da je psihičko nasilje u Srbiji kažnjivo...u Zakonu o Radu postji samo opcija umro na poslu (fizički). Ne znam u zakonu u porodici šta ima...verovatno za psih. posledice neko mora da snosi sankcije.
A kome da se obratiš ako je nad tobom izvršeno psihičko nasilje? Šta je uopšte taj pojam - kad postaje kažnjivo?
 
Goddess of the far east:
Žene u braku imaju neke svoje razloge trpljenja nasilja ,premda ih ja ne opravdavam.Nije mi jasno zašto trpe dok su vezi sa agresivnim muškarcem.Šta ih to zadržava da prekinu takvu agoniju?Vapitanje,odnosi u njenoj porodici...

prvo da se razumemo, ni ja ne opravdavam trpljenje. ali..... zashto trpe? zato shto nemaju gde da odu za pochetak, niti novaca za vlastito izdrzavanje. imaju decu koju chak i da odu ne mogu da ostave sa nasilnikom, jer se boje za njihov mentalni razvoj, ako nishta drugo, iz potrebe majke da zashtiti ono svoje najmilije, pa makar i na svoju shtetu. nije redak sluchaj psihichkog i fizichkog zlostavljanja od strane ljudi koji su povezani sa policijom i pravosudjem, kojima se praktichno ne moze nishta.
ne znachi da je ovako uvek, ali sam nazalost godinama slushala (i josh uvek) ovakvu stranu priche.
 
Betty:
baš me zanima gde to piše...da je psihičko nasilje u Srbiji kažnjivo...u Zakonu o Radu postji samo opcija umro na poslu (fizički). Ne znam u zakonu u porodici šta ima...verovatno za psih. posledice neko mora da snosi sankcije.
A kome da se obratiš ako je nad tobom izvršeno psihičko nasilje? Šta je uopšte taj pojam - kad postaje kažnjivo?

naravno da jeste, postoje 4 osnovne vrste nasilja fizichko, emocionalno, seksualno i zanemarivanje.
i sva 4 su kazhnjiva.... e sad to shto ih srbiji retko ko zna, a niko ne poshtuje to je druga stvar.....
 
cherry_girl:
prvo da se razumemo, ni ja ne opravdavam trpljenje. ali..... zashto trpe? zato shto nemaju gde da odu za pochetak, niti novaca za vlastito izdrzavanje. imaju decu koju chak i da odu ne mogu da ostave sa nasilnikom, jer se boje za njihov mentalni razvoj, ako nishta drugo, iz potrebe majke da zashtiti ono svoje najmilije, pa makar i na svoju shtetu. nije redak sluchaj psihichkog i fizichkog zlostavljanja od strane ljudi koji su povezani sa policijom i pravosudjem, kojima se praktichno ne moze nishta.
ne znachi da je ovako uvek, ali sam nazalost godinama slushala (i josh uvek) ovakvu stranu priche.

Verovatno se nisam dobro izrazila. Konkretno sam mislila na devojke koje još nisu u braku i koje tolerišu razne vrste iživljavanja od emotivnog do fizičkog.
 
ne smete da trpite bilo kakvo istresanje usranih drkadžija.

najbolje što možete da uradite jeste da obznanite šta vam smrad radi,
i to na sva zvona.

neka ceo svet vidi kakav je ******, a vi što dalje od njega.
ili još bolje, naterajte ga da on beži.

nije sramota tražiti pomoć, ja lično bih sa zadovoljstvom skrckao
koske ponekom drkadžiji koji se izživljava na slabijem.
 
Mislim da kad bi me potencijalni muz ili decko udario da bi se lose proveo jer imam back up u vidu drugova i brata koji bi njega onda polomili ako bi im se pozalila.
Inace mi nije jasno kako te zene koje su fizicki maltretirane ne odu od kuce. Zar one stvarno misle da ce im biti gore ako zaradjuju za zivot peruci sudove nego da ih svako vece sacekuje bolesna budala sa motkom?
 

Back
Top