Od kad se crkva "Umuvala" I preuzela pravo da krunise kraljeve i careve.

dadel:
Tacno - ali sam Srpski drzavljanin i vrati cu se u srbiju.Racunaj koliko
nasih gradjana je 35 godina u inostranstvu a da zadrzi svoje
drzavljanstvo. Lako je biti Srbin u Srbiji, budi ti ovde.Sta su radili
Srbi u dijaspori za vreme bonbardovanja, Demonstracije, protesti itd itd.
Da ne otezem sa listom aktivnosti.
Pozdrav.

:D :D :D
braticu, jel ovo shala???
 
dadel:
Tacno - ali sam Srpski drzavljanin i vrati cu se u srbiju.Racunaj koliko
nasih gradjana je 35 godina u inostranstvu a da zadrzi svoje
drzavljanstvo. Lako je biti Srbin u Srbiji, budi ti ovde.Sta su radili
Srbi u dijaspori za vreme bonbardovanja, Demonstracije, protesti itd itd.
Da ne otezem sa listom aktivnosti.
Pozdrav.
Hehehehe... poznajem jednog lika, bili smo dobri drugari do pre 5 godina kada je sa familijom zapalio za Kanadu. Uvek je mahao Srpskim zastavama i sl. Bio je u poseti ovde pre par meseci, i nadjemo se nas dvojica... Mozes misliti koji preokret... Srpski je skoro zaboravio (iskreno, ja mislim da sernja oko toga, al' ajde...), nosi belu majicu sa crvenim rukavima i javorovim listom na sredini, a ispod javorovog lista pise "Proud to be Canadian" Stalno u superlativima prica o Kanadi, o ljudima tamo, uredjenju, skolstvu... ma sve, a kad mu spomenes Srbija, smeje se (doduse, sa razlogom)... I ne pada mu na pamet da se vrati ovde... iskreno, ja mu zavidim...

@Topic: Crkva (kao organizacija u globalu, ne samo kao ono sto danas smatramo za crkvu) je uzela pravo da krunise vladare od kad je prvi vladar u nekoj pecini "krunisan" a zasto? Pa u to vreme su vladari bili najjaci, najbrzi... etc a to su smatrali darom od boga (tj. onog sto su oni smatrali za bogom), pa su hteli da ostalima dokazu kako bog zeli da oni vladaju, te su ih samani, vracevi ili sta vec proglasavali za"vladara" - znaci odgovor na temu je ODUVEK
 
Silent Bob !
Ima i toga ali nemoj mene da uporedjujes sa tim pokondirenim tikvama. Je si li primetio da
ubacujem Nemacke reci kad objasnjavam.Moj govor je cist bez naglaska i tog strano-kurcenja.
Osim toga ovde u Becu sam stotine klinaca (bez plate) ucio da recituju, pisu, naravno na srpskom.
Molim te nemoj da me trpas u istu vrecu sa tim germanizovanim ili amerikanizovanim tipovima.
Uvek ce takvih biti od poturcenjaka pa na dalje. A Srbija kakva je da je- moja je i toga se nikad
ne odricem.
Zadovoljan sam i odgovorom na temu.
pozdrav.
 
crow ! Nije zapad ono sto je bio.I ovde je besposlica i natezemo se ko pijan s´gacama.
od ulaska u EU samo su bogati postali bogatiji i zapisavaju srednji stalez.A novi koji
dodju vegetiraju a o nekom napretku nemogu ni sanjati.To je u Evropi za Ameriku
ne znam.Veruj mi i da slepuju na strani nace to od stida da priznaju.
Zeleo bih ti da ostvaris tvoje snove ali stvarnost je drugacija.
 
ristob- Navedene drzave su se sirile ali samo da bi vladajuci imao vecu moc i vise podanika.
Koji su tribut placali kmetovi,seljaci,vazali. Za mene nije bitna velicina nego blagostanje.
Svajcarska, Svedska, Belgija, nisu sile ali pre bih ziveo tamo nego u Rusiji ili Americi gde
vlast ne stize do svakog coska.
Mnogonacionalne zemlje ??? Znas sta mislim primeri su svezi. Ja verovatno necu doziveti
ali kad EU zasmrdi drago mi je da necu biti u tom vremenu.Voleo bih da to funkcionise ali
nece moci. Kraljevi ne- kraljevi nije bitno sistem je sistem.Meni je svejedno -Crkva-car-kralj
predsednik bitno je da funkcionise.Sit narod ne dize ustanke pa bilo ko da vlada.
 
dadel:
Ristob ! Dragi su mi, uljudni i zreli tvoji odgovori.Da svi tako misle o crkvi/narocito njeni sluzbenici/
cvetala bi. Ipak smatram da je crkva u nekom periodu malkice i vladala a mnogo vise manipulisala.
Ja smatram crkvu Bozijom kucom a sto se gresi - To ljudi grese./cast izuzetcima/

Crkva je ygrada gde zive i rade popovi...
nema to veze s bogom,
mislim, nema vishe veze s bogom nego tvoja soba u kojoj setih dok kucas post za Krstaricu.

a crkva kao institucija... pa ni to nikakve veze nema s bogom,
bar ne vishe od bilo koje finansijsko-politichko-ideoloshke organizacije.
 
O.K crow Bogu se moze moliti na svakom mestu.Vazno je da su molitve iskrene. Ali u mom stanu ne mogu zapaliti 20 sveca pa jos familija da zapali - Dosli bi mi vatrogasci-o mom trosku-
Ako hoces folmulare ides u drugu ustanovu a za molitve i paljenje sveci idem u crkvu. Nisam preveliki vernik ni gresnik ali mi je lepo u crkvi. Svako ima svoje, ima gresnih vernika, i boljih
ljudi ateista od bogomoljaca.To je stvar karaktera.Za mene su svi ljudi isti dok se ne uverim da
su neljudi.
 
dadel:
O.K crow Bogu se moze moliti na svakom mestu.Vazno je da su molitve iskrene. Ali u mom stanu ne mogu zapaliti 20 sveca pa jos familija da zapali - Dosli bi mi vatrogasci-o mom trosku-
Ako hoces folmulare ides u drugu ustanovu a za molitve i paljenje sveci idem u crkvu. Nisam preveliki vernik ni gresnik ali mi je lepo u crkvi. Svako ima svoje, ima gresnih vernika, i boljih
ljudi ateista od bogomoljaca.To je stvar karaktera.Za mene su svi ljudi isti dok se ne uverim da
su neljudi.
8)
ovo zadnje si lepo reko, svaka chast.

i za prijatan osecaj, to poshtujem. meni nije, meni je kul pored reke... u shumi... kako kad.

a a svece... pa ne vidim poentu paljena 20 komada, narochito ako je 15 din svaka ;)

gledanje u plamen dokazano smiruje, svi jedno dal je kamin, sveca il shta vec...
to je jedina uloga istih u crkvi.

elem... ne zameri, svi imamo pravo na svoj stav o nechemu.
 

Back
Top