Šta fali srpskoj književnosti?

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
Da li Srbima nesto fali, da li su mali, da li bi nam dali, izrodili, a ne ukrali - NOVI TALAS PISANIZMA.
Malo lupam, ali STA FALI SRPSKOJ KNJIZEVNOSTI NASEGA VREMENA?
1. pravi pisci
2. prave teme
3. prava razmisljanja
4. otkacenizam
5. nadrealizam
6. pridrzavanje etike govora
7. vise para-manje pica
8. novi klubovi za matore
9. ukidanje postojecih klubova za mlade
10.plitkost
11.glupost
12.overa po krevetu......
 
Betty:
ms:
malecka:
ja sam odusevljena nasim piscima, tj. pesnicima. dule radovic, mika antic, tin ujevic,... savrsenstvo! znam da ce neki mozda doziveti tina kao uljeza ali to je njihov problem!!! :wink:

I ja sam....vise volim nase da citam. Dobricu Cosica, Pekica, Kapora, Pavica......itd. :wink:

Kapor next to Pekic????

Ha, ha....pa dobro..od tih tu pobrojanih....najvise cenim......Cosica....mada Pekic je odmah iza njega....
Ali, na prvom mestu mi je naravno Andric........
 
nactu:
Obozavam i opet obozavam Crnjanskog,Andrica,Ducica,Glisica,Nusica,Kisa,Jakovljevica,Albaharija,Dimitrijevica,Mihajlovica,Pekica,Jerotica...

Malo li je dobrih pisaca dao ovaj jadni i nepismeni narod?

Ne kazem da srpski narod nije dao VELIKE pisce, dao je MNOGO genijalnih umova, ali...zasto bi tu stali kada ih ima jos neotkrivenih.... trenutno je kriza...malo novih talenata...pogotovo medju omladinom...teze se probijaju na povrsinu...
SK fali mladost......
 
Srpskoj književnosti je oduvek nedostajala distanca od društvenih dešavanja okolo.Svaki,skoro svaki naš pisac je bio vođen odeđenom dozom patriotizma i domoljublja pa nam zato sada danas naša književnost izgleda totalno bedno i mogu reći,genocidno.
Pa pogledajte samo danas šta se sve piše.Svaka tematika je prožeta ili iditskim sarkazmom na račun onog drugoga,ili se bavi socijalnim pitanjima i time kako neke stvari treba rešiti da bi se živelo bolje.
Ja sam pisac,i kažem,naređujem,umetnici-ostanite po strani.Izmislite neko delo koje će biti sasvim autetično i sasvim vaše.Ostavite sve te komplekse male i jadne Srbije po strani!
Ili ako hoćete jednostavnije-vodite se Germanskom,Skandinavskom i Finskom književnošću.Tamo se nalaze ljudi koji su vekovima pisali dela pred kojima treba da se klanjamo svi mi Sloveni.
 
Dont_Break_The_Oath:
Srpskoj književnosti je oduvek nedostajala distanca od društvenih dešavanja okolo.Svaki,skoro svaki naš pisac je bio vođen odeđenom dozom patriotizma i domoljublja pa nam zato sada danas naša književnost izgleda totalno bedno i mogu reći,genocidno.
Pa pogledajte samo danas šta se sve piše.Svaka tematika je prožeta ili iditskim sarkazmom na račun onog drugoga,ili se bavi socijalnim pitanjima i time kako neke stvari treba rešiti da bi se živelo bolje.
Ja sam pisac,i kažem,naređujem,umetnici-ostanite po strani.Izmislite neko delo koje će biti sasvim autetično i sasvim vaše.Ostavite sve te komplekse male i jadne Srbije po strani!
Ili ako hoćete jednostavnije-vodite se Germanskom,Skandinavskom i Finskom književnošću.Tamo se nalaze ljudi koji su vekovima pisali dela pred kojima treba da se klanjamo svi mi Sloveni.


Pa sad :? ... ne bih se bas slozila sa tobom, da srpski pisci ne trebaju da pisu o ovom paklu kroz koji smo svi mi prosli. Trebaju, ali objektivno...mozda ce neko tek kroz 50 godina da napise realno sta se zaista desavalo kod nas....
Ja sam za objektivnost...za stvarno opisivanje dogadjaja....a ne za njihovo negiranje ili izoblicavanje.... :roll:
 

Back
Top