Mikrofon ne radi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

petrof

Zainteresovan član
Poruka
252
E sad, nisam znao gde ovo da stavim, al` valjda sam ubo.
Kupio slusalice sa mikrofonom, jeftine, 350 din. Zabio u racunar na poslu (Windows 2000) i radi. Odneo kuci (XP SP1) i ne radi. Ploca je Gigabyte K8NS Nforce3 250 sa pripadajucom zvucnom, valjda AC 97, nisam siguran(pisem ovo sa posla).Cincevi dobro utaknuti (nisam pobrkao boje), proverio Sound devices u Control panelu, mute odcekiran, u Advance settings sve u redu, klizaci podignuti do kraja i nista. Zvuk ide preko Nvidia mixer-a, sluske rade, ali mikrofon nikako. U Sound recorderu se nista ne javlja. Ima li neko ideju?
 
Odes na control panel. Sound And Audio Devices, izaberes karticu Voice, i kliknes na dugme Hardware. Tako ces pokrenuti charobnjaka za detekciju hardwarskih uredjaja na tvome rachunaru, vezanih za zvuk. Ovde je caka. ;)

Vodi rachuna da svi uredjaji vezani za zuvk budu ukljucheni, pre nego sto pokrenes charobnjaka za detekciju.
 
petrof:
E sad, nisam znao gde ovo da stavim, al` valjda sam ubo.
Kupio slusalice sa mikrofonom, jeftine, 350 din. Zabio u racunar na poslu (Windows 2000) i radi. Odneo kuci (XP SP1) i ne radi. Ploca je Gigabyte K8NS Nforce3 250 sa pripadajucom zvucnom, valjda AC 97, nisam siguran(pisem ovo sa posla).Cincevi dobro utaknuti (nisam pobrkao boje), proverio Sound devices u Control panelu, mute odcekiran, u Advance settings sve u redu, klizaci podignuti do kraja i nista. Zvuk ide preko Nvidia mixer-a, sluske rade, ali mikrofon nikako. U Sound recorderu se nista ne javlja. Ima li neko ideju?
Vrati slušalice na posao i probaj ih opet možda sada ne rad mikrofon, ako rade onda je do podešavanja na kompu AC 97 se retko kvari ,izuzetno retko, mada može biti da je do windowsa. Ja verujem da je to problem jeftinih stvari brzo se kvare a kod mikrofona su žice izuzetno tanke pa se jako lako prekidaju.
 
@ legolas
Probao sam i sa vizardom, ali ga on ne prepoznaje
@snejks
Sluske su ispravne, probao sam ih na poslu jos jednom danas.
Najludje je sto sam dao komsiji da ih on proba na njegovom kompu. Ni kod njega nema znakova zivota. Ovde hoce, tamo nece. Nista ne razumem
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top