Rusija spremna da prizna nezavisno Kosovo

Fagypont

Primećen član
Banovan
Poruka
511
SAD i Velika Britanija učinile su ustupak Rusiji kada je Kontakt grupa ostavila mogućnost da se proces utvrđivanja statusa Kosova eventualno prolongira, ocenio je britanski stručnjak za Balkan Miša Gleni.

Poslednji sastanak Kontakt grupe u Njujorku je, prema oceni Miše Glenija, pokazao da je Moskva spemna da na kraju krajeva pristane na nezavisnost Kosova.

Ruski predsednik Vladimir Putin, kako je dodao Gleni, nastavlja tradicionalnu pragmatičnu rusku poltiku na Balkanu, odnosno da određene balkanske države ili narode koristi kako bi u velikoj diplomatskoj igri sa Zapadom Rusija izvukla nesto za sebe.
 
Феђа може да рачуна само на једно, а то је да ни Косово и Метохија ни Војводина неће бити независни. Мислим да је Феђа убачени елемент који звецка за Војводину. Ко разуме схватиће
 
da li je neko ocekivao nesto drugo od Rusije? Pitam se samo sta su sad dobili za ovaj zajeb brace Srba. Mislim do sada nista nisu radili za dzabe sto se nas tice. A ne vide da cemo jednog dan zbog debilne americke politike svi morati da menjamo imena. Ja sam vec izabrao svoje, zvacu se Hassan. A vi? Oni dolaze. A za njima kad ovi naprave reda dolaze zuti.... Ko dozivi pricace. Pozdrav svimoptimistima u novom svetskom poretku.
 
Pa valjda je vec svima jasno da svako gleda svoj interes. Zasto bi Rusija cinila nesto zarad "brace" Srba ako ce od toga imati samo stete. Oni se uvek kao nesto bune, pa im Ameri zacepe usta raznim povoljnim i bespovratnim kreditima i slicnim stvarima. Trebalo bi da shvatimo da u Rusiji vise nije na vlasti drug Staljin i da oni nisu nikakav odlucujuci faktor vec dugo vremena. Ako ne pomognemo sami sebi, niko nam nece pomoci. Kosovo je odlican pokazatelj ciji saveznik je jaci, nas (Rusi) ili albanski (Ameri). Jedina sansa nam je da im preotmemo saveznike. I dosta vise sa tim pricama nas Rusi i Kinezi vole, a Ameri i EU ne. Niko u politici nikoga ne voli nego samo gleda svoj interes. To je ljubav iz interesa i nista vise od toga. Volece nas ili mrzeti samo ako imaju koristi.
 
Fagy je tipičan secesionista, i meni je sasvim jasno šta on hoće, i na koji način želi da ostvari svoje interese,ali nadam se da neće u tome uspeti jer ovo moja zemlja i nemam rezervne, a on ako hoće nezavisnost nek ide u madzarsku pa nek tamo traži svoju republiku( bez sendviča) naravno skupa je salama :lol: ali mi nisu jasni srbi koji traže nezavisnost vojvodine,treba da imamo svoju kasu naravno ali zašto bi se priključivali madzarskoj pa jedva smo se odvojili bre od Austro-Ugarske a ovi bi sad da nas vrate,sve bi se promenilo preko noći morali bi njihovim jezikom pričati,njihove škole pohađati,treba videti samo šta je ostalo od Srba u madzarskoj i koja prava tamo imaju bre, e takva prava bi trebali da imaju i mađari i svi ostali na bazi reciprociteta pa da vidimo sve po zakonu 8-)
 
sinmbad:
Fagy je tipičan secesionista, i meni je sasvim jasno šta on hoće, i na koji način želi da ostvari svoje interese,ali nadam se da neće u tome uspeti jer ovo moja zemlja i nemam rezervne, a on ako hoće nezavisnost nek ide u madzarsku pa nek tamo traži svoju republiku( bez sendviča) naravno skupa je salama :lol: ali mi nisu jasni srbi koji traže nezavisnost vojvodine,treba da imamo svoju kasu naravno ali zašto bi se priključivali madzarskoj pa jedva smo se odvojili bre od Austro-Ugarske a ovi bi sad da nas vrate,sve bi se promenilo preko noći morali bi njihovim jezikom pričati,njihove škole pohađati,treba videti samo šta je ostalo od Srba u madzarskoj i koja prava tamo imaju bre, e takva prava bi trebali da imaju i mađari i svi ostali na bazi reciprociteta pa da vidimo sve po zakonu 8-)
Слажем се с тим...Мађари би морали да поштују права Срба,који у Мађарској немају статус нац.мањине,а,ако не желе и ми би у Србији би на исти начин требали да поступамо са њима.
Права коју имају Мађари у Србији су доказ свести,зрелости,одговорности и поштовања људских права,која су јединствена у Европи.То само показује разлику између Србије и Мађарске,као што је показује и прошлост...
А,не заборавимо,они су са таквим стандардима чланица ЕУ.
 
Ја сам нешто размишљао и установио да Мађар у Војводини може да живи цео живот, а да не зна реч српског. Основна, средња школа ( да не кажем ишкола), факултет, све на мађарском. Радио и телевизија, ако су српски, имају програма и на мађарском, а има их и чисто мађарских, а када се запосли, може да ради на мађарском окружен Мађарима.

Па где то има осим овде? Ево, Лужички Срби нестају у Немачкој, видимо шта је са Србима у Мађарској, да се не дотичемо других земаља.
 
Marqueaux:
Теоретски.
Ја сам упознао једну Мађарицу у Суботици која има 18 година, а српски је тек почела да учи.
Ma da u pravu si prvu reč u prodavnici što ćeš čuti je "jonapot", i ta ne mogu sad da se setim kak se kaže "želite još nešto" e to mi tek ide na k.urac :evil: a da mog dedu su slepog oterali 41 a mene mogu samo mrtvog oterati odavle :twisted: a da setio sam se to je nešto kao "vala mint"
 
Ne znam sve Srpkinje u Mađarskoj, ako ti znaš reci.
Međutim znam Srbe koji godinama žive u USA pa ne znaju da beknu Engleski.
Takođe znam i da latinoamerikancio se rode i umru u USA a pričaju samo španski.

Koga boli uvo za to ko zna koji jezik?
Kao što rekoh to je stvar lične kulture. Meni je nepojmljivo da bi mogao da godinama živim u nekoj zemlji i ne znam jezik.
 

Back
Top