TFT Monitor

rdu

Početnik
Poruka
47
Interesuje me da li je neko dolazio u blizi kontakt sa ASUS-ovim monitorom cija je oznaka PW191. Gledala sam njegove k-ke izgleda mi jako pristojno, ali bih zelela da cujem i misljenje nekoga ko ga je vec koristio.

Pozdrav
 
Offtopic..

Molim damu da hitno promijeni avatar... Umalo da pomislim da je Codemakeru nesto zapelo..

Definitivno niti je kolegijalno a ni pristojno koristiti tudji avatar...

End Offtopic..
 
GZ:
Offtopic..

Molim damu da hitno promijeni avatar... Umalo da pomislim da je Codemakeru nesto zapelo..

Definitivno niti je kolegijalno a ni pristojno koristiti tudji avatar...

End Offtopic..

Sorry, nisam bila prisutna jedno vreme, pa nisam ni pristupala ovom forumu. Da li si zadovoljan izvrsila sam zamenu, ali ne moras da napadas nikoga, jer ja na nekim drugim forumima taj isti avater koristim godinama, a nisam znala da ga neko ovde vec "poseduje", :evil: .
 
Offtopic ponovo..

Mlada damo, nisam vas napao, vec mislim pristojno upozorio, pored toga, avatar koji vi koristite godinama na nekim drugim forumima koristi takodje godinama i jedan nas stari clan i zato ste bili mislim pristojno upozoreni..

Zahvaljujem na razumijevanju..

End offtopic..
 
rdu:
Sorry, nisam bila prisutna jedno vreme, pa nisam ni pristupala ovom forumu. Da li si zadovoljan izvrsila sam zamenu, ali ne moras da napadas nikoga, jer ja na nekim drugim forumima taj isti avater koristim godinama, a nisam znala da ga neko ovde vec "poseduje", :evil: .
Nema razloga za ljutnju. GZ te je korektno opomenuo i nije te napadao.
A "posedovanje" avatara se uvek svodi na '"ko pre devojci, njemu devojka" na pocetku. Posle to postaje nekako vizuelna odrednica po kojoj lako prepoznajes clanove.
Nazalost po tebe, taj avatar sam pre tebe na ovom forumu (i na dizajn-zona i na elite securitu i na nekim svetskim forumima) vec "rezervisao" pa kako GZ rece, ne bi imalo smisla da se oboje pojavljujemo sa istom "identifikacijom" To je sve, nema razloga za dalju diskusiju.
 
Ok, mozda sam malo vise drsko izgledala prosli put za svoj komentar, znam sta je avatar i cemu to sluzi, ali jednostavno mrzim kada me neko za nesto opominje. Izvinjavam se codemaker-u zbog upada u njegov "posed".
Ali kao sto vec NICS rece, da li neko od vas zna odgovor na postavljeno pitanje?

Pozdrav
 
Sad cu malo i ja sa politikom kad su svi poceli, ali na drugu stranu.
Nisam se susretao sa Asusovim monitorima niti sam upoznat sa njihovim cenama, ali sam nekako skeptican prema njima (neka ih neka se oni drze svojih ploca i cackaju lemilicama ispod haube, a optiku i estetiku ostave starijima od sebe u tom poslu).
Drugim recima, za neke budget monitore preporucio bih Benq modele koji mogu da se nabave po veoma povoljnim cenama, a pruzaju dosta za ulozene pare u odnosu na nepravedno glorifikovanu konkurenciju (ko je rekao Samsung :roll: ). LM, od opcija imaju skoro sve (mozes da ih vuces gore, dole, cimas levo, desno, pa cak ima i razvucenih (wide)). Dakle sta ti dusa iste, za relativno male pare i sve to kod nas.

Od nekih vrhunskih modela (300+€ za 17") bih svakako preporucio Viewsonic i Sony (koji redom za skoro sve modele daju Zero bright dot garanciju), kao i Dellove monitore koje je malo teze naci kod nas.

Jos jednom ponavljam, za Asus stvarno ne znam, te ne mogu nista da kazem.
 
Evo i ja da ubacim svojih 5 centi, pretpostavljam da i sama znaš šta ti se sviđa kod PW191, ovo je ono što se meni recimo ne sviđa:
- Dizajn je svež i simpatičan, mada je onaj sjajni plastični okvir oko ekrana preširok, izgleda kao kod monitora s kraja 90tih. Možda sam se ja razmazio na poslu Samsungovim 940BF kome je taj okvir jedva nešto širi od 1cm.
- Zvučnici su neupotrebljivi, ali to niko i ne očekuje kod LCD monitora, ne znam zašto ih uopšte stavljaju.
- Rezolucija je premala, 1440x900, za 19 inčni monitor to nije dovoljna visina. Naravno, ako nameravaš samo da gledaš filmove i igraš igrice to je OK, ali ipak mislim da je mnogo bolja opcija uzeti monitor sa 1680x1050, ako već želiš wide screen.

Ja sam "za po kući" pre desetak dana uzeo LG L204WT, veći je od Asusa (20in dijagonala), ima bolju rezoluciju, kvalitetniji panel, dizajn je malo konzervativniji ali meni se jako sviđa. Pored svega je jeftiniji od Asusa pedesetak €.
 
Sizife, kako ti se pokazao ovaj LG za po kući? Ja gledam za sestru neki 19" wide i sad sam video ovaj što ga ti imaš. Po karakteristikama mi izgleda OK a i cenom je za 20ticu vrlo primamljiv. Kakav je sa mrtvim pixelima i garancijom? Njoj to prvenstveno treba za CAD pa za sve ostalo. Šta je tvoja preporuka?

Pozdrav
 
Uzeo sam ga jer mi se na papiru učinio dobrim, a i cena je bila više nego korektna za tu veličinu. Za ove dve nedelje, fala Deda Mrazu, nisam primetio mrtve piksele. Za klasu je bolji od Samsunga serije 913N i sličnih, jedino kome ne smeta što je 16:10, mada se meni to jako svidelo jer često kući volim da pogledam film na kompu a televizor i ne koristim, tako da ovo dođe kao odlična alternativa.

Veoma ga preporučujem, i dvoje kolega ga su već uzeli po mojoj preporuci, i prezadovoljni su takođe. Nekoliko dana ga je bilo teško naći u prodaji ali mislim da ga sad ima opet.

U svakom slučaju, visoko ga preporučujem, uostalom prošetaj se do neke radnje pa pogledaj uživo (ja sam uzeo u Gigatronu na Banovom Brdu)
 
OK, hvala ti. Zvao sam dve prodavnice u gradu koje sam našao na PC berzi ali ih trenutno nema ali treba da stignu pa ću videti. U svakom slučaju vredi sačekati neki dan 20ticu za 25k din.
 

Back
Top