Testiranje na HIV

simple_things:

Da li si uradio/la test?Ako nisi,ZASTO?

testirala sam se. zbog sebe i zbog onih koje volis treba da se testiras ako mislis da si mozda zakacila virus. ako ti nije hitno, mozes vrlo brzo i bez mnogo objasnjavanja da se testiras 1.decembra (plus minus nekoliko dana) u gradskom zavodu za zastitu zdravlja u ulici 29.novembra u beogradu, dok traje nedelja borbe protiv side.
 
e pa kaze .
nisam zato shto sam u zivotu imao hhhhm da kazem odnose
samo sa jednom devojkom ne pitaj kako al znam da je i ona do tada bila samo sa mnom. to pod jedan . pod dva zato shto nisam nikada spadao u tzv rizichnu grupu koju po definiciji chine....
pod tri davao sam krva dobrovoljno tako da sam pozitivan mislim da bi mi oni rekli .
i pod chetiri ipak uprkos svemu sam ga uradio ne pitaj shto :wink:
 
Uzela sam decka za ruku i odvela ga u zavod da se oboje testiramo.
On je, pre nego sto smo se nas dvoje upoznali, imao nezasticeni seksualni odnos sa nekom devojkom od koje je "dobio" (UZEO?!) triper...
...Svaka cast njemu na iskrenosti... ali to nije dovoljno.
Da se uverim da je zdrav (a i on da sam JA!), odvela sam ga na testiranje.

Oboje smo zdravi!

Savetujem svima da urade isto pre upustanja u bilo kakve veze ...
A ako zelite samo seks... koristite KONDOM!
 
Dali se mogu zaraziti HIV ako osoba koristi zastitu sa svojim klijentima ( u ovom slucaju prostitutka) a nekada ne uzmee zastitu , dali sada ja mogu dobiti tu infekciju.Iako tvrdi da je 100% ispravna

Pa cekaj kakvo ti je ovo pitanje?

Da li je moguce da ovo ne znas.....Nije zastita bre kao vakcina protiv nekih bolesti - ako joj partner jednom stavi kondom, vise ni jedan drugi ne mora da stavlja....

Naravno da mora. uvek. A cak moze i taj kondom da pukne i da opet se zarazi.....Nikada nisi nacisto.....

Niko ne moze tvrditi da je 100% negativan na HIV, cak i da ima zdr. uverenje da je negativan, bio je negativan do pre zadnjih 6 meseci, a mozda se zarazio u medjuvremenu pa ce tek postati pozitivan, tako da ono......

Uvek ti to neznanje odn znanje o tome da li si HIV pozitivan ili ne bezi 6 meseci, a nekada covek i gooooodinama nece imati neke posebne smetnje dok ne otkrije....

Dakle, dovoljno je samo da jednom 2 osobe imaju nezasticen sexualni odnos, da koriste istu iglu, da ako imas ranice oko noktiju i slicno, a dodjes u kontakt sa tudjom krvi - zarazis se.

Najgore je sto i druga osoba npr ne zna da je HIV pozitivna, pa ti ne moze reci, a koliko vidim, postoje i mnogi koji zbog diskriminacije HIV pozitivnih osoba cute o tome i ne pricaju i namerno zaraze partnere, ono u fazonu - ako sam ja pozitivan i umrecu sto vise ljudi da povedem sa mnom, onda cu svoju tragediju dozivljavati malo lakse.....I know, I know, to je posao i za psihijatra, ali ono, postoje takvi nazalost oko nas.....

E sad sve ovo sto sam ti ispricao ne znaci da trebas postati opsesivno-kompulsivan ili fobican ili sta god.....Sve je to zivot, sve je to lutrija, bingo, igre na srecu.
Svaki put kada izadjes iz zgrade i podjes na posao moze ti pasti saksija na glavu pa opet moramo ici na posao je l da?

Bitno je da pametno radis i ne razmisljas previse negativisticki i to je to. Ako se ne mozes izboriti sa sumnjom - idi testiraj se, ali sacekaj od zadnjeg odnosa godinu dana, testiraj partnerku i onda se nadalje pazi.
 
sacekat cu neko vrijeme pa u se testirati hvala :)

Ovo kada sam rekao da cekas godinu dana od zadnjeg odnosa, nisam mislio da apstiniras bas :mrgreen: nego da nemas nezasticen i rizican sex, kao i da se ne kreces po rizicnim grupama (narkomani, zatvori i sl).

:lol:

U svakom slucaju mozes da se testiras i odmah, pa tamo za nekih godinu dana opet, i bices 100% siguran da si negativan, ako jesi.
 

Back
Top