zlochin...

Mislim da treba da postoji smrtna kazna.Naravno samo za one bas,bas gnusne zlocine......tipa kao sto je bil sa onom devojcicom(mala Kaja).Za takve stvari ne postoji po meni odgovarajuca kazna.......
 
Dobro,a kako bi ti kaznio nekoga ko ubije dete,i pre toga ga unakazi?Sta osudio bi ga na dozivotnu?Svako ko ima malo mozga,moze u zatvoru da se snadje i da zivi ok........
Naravno da smrtna kazna nije za slucajeve obicnog kriminala,i slicne stvari........vec mislim za zlocine koji poticu kao rezultat bolsenih umova cije zrtve sutra mozemo biti ti,ja,nasa deca......
 
Emily_Bg:
Mislim da treba da postoji smrtna kazna.Naravno samo za one bas,bas gnusne zlocine......tipa kao sto je bil sa onom devojcicom(mala Kaja).Za takve stvari ne postoji po meni odgovarajuca kazna.......

o chemu se tu radi??? nisam chula za tu devojchicu....
 
livija:

o chemu se tu radi??? nisam chula za tu devojchicu....
Ma cula si sigurno devojcica je imala samo 3 godine,preslatka klinka,silovao je ocuh,a na kraju ubio.Pre toga je bila fizicki zlostavljana.Do sada nije dokazano koje izvrsio ubisto ocuh ili majka..posto su oboje osumnjiceni i u zatvoru,a optuzuju jedno drugo.
Mislim uzas boziji.
I kako sad kazniti coveka koji je to uradio?
 
pa takvim ljudima nije mesto u zatvoru nego u sanatorijumu... asolutno je glupo ubiti tako dragocen izvor....
ja sam recimo za to da takvi ljudi izgube ljudska prava i postanu "zamorchicji" nekog istrazhivanja na temu....
koja je poenta ubijati ih??? opet cje se radjati takvi.... treba videti shta sushtina problema pa lechiti iste, pre nego shto dodje do kritichne tachke....
 
Ne znam,ja sam stavrno svasta videla u zivotu,tako da sam sticajem okolnosti dosta otupela za kojekakve uzase,ali se prosto najezim na samu pomisao da u ovom gradu u kom zivim zivi i neko sa takvim bolesnim idejama.Mislim,sta ima tu da se istrazuje?To su bolesnici koji se ne mogu izleciti,i sto je najgore ko zna koliko takvih postoji u nasoj blizini(na poslu,u komsiliku...itd)a da mi to ne znamo,dok ne cujemo da se dogodilo nesto tako stravicno.
 
vidish.... da zhivish u nekom drugom gradu za izjavu "treba ih ubiti" bi bila optuzhena za NECHOVECHNOST....
i ja se slazhem s tim....
ko kazhe da ne mogu da se izleche??? kako mozhesh da budesh sigurna u to???
ne postoji neizlechiva bolest.... to shto mi nismo u stanju da je izlechimo, ne znachi da ne treba da poqshamo.....
 
Emily ti si se meni obratila.?Kao prvo ja sam ženskog roda, a kao drugo i ja sam o tome razmišljala za ovakve zločine koje si navela ja bih bila još rigoroznija.Kažnjavala bih takvo ljudsko dno principom srednjovekovnog mučenja.
 
mislim da kada bi svuda na svetu postojala smrtna kazna ( ali svuda samo za one najgnusnije i najodvratnije zločine), broj takvih zločina bi opao i društvo bi bilo mirnije. oni odvratni umovi koji bi želeli da čine užasne stvari bi se makar zapitali da li im se isplati da to rade, jer, bi znali da bi, ako ih uhvate, bili ubijeni. pez presedana.
ali, ne mislim da treba da se primenjuje bilo kakvo mučenje. samo brz i efikasan način za ubistvo.
mada, tu sad dolazimo do moralne dileme: ko bi to izvršavao? da li iko ima pravo da od drugog čoveka očekuje da preuzme takav teret? ali, ovo je već pitanje za filozofiju...
 
ne samo to.... kako ti znash da je nachin na koji ubijash nekoga bezbolan???
bash sam o tome prichala sa dr-om neki dan.... ne mogu da nadju nikoga ko bi ushpricao osudjenika na smrt... vecj..... 7 meseci.....
anesteziolozi odbijaju da urade tako neshto.... posebno ako je neko vecj odbio......
ne postoji bezolna smrt osim prirodne..... koja se opet smatra bezbolnom.....
a sledecje je vishe etichko pitanje.... odakle tebi (uslovno recheno) prvo da odluchujesh o nechijem zhivotu.....? onda si i sam/a ubica.....
 
Tužni šta si hteo da kažeš sa ovim ?Da li si hteo da kažeš da u svakome od nas postoji određena doza agresije i ukoliko je neki spoljašnji faktor izvuče na površinu mi bi bez premišljanja ubili ili samim odobravanjem bilo čijeg ubistva mi postajemo saučesnici, odnosno i sami postajemo na neki način ubice.
 
Goddess of the far east:
Emily ti si se meni obratila.?Kao prvo ja sam ženskog roda, a kao drugo i ja sam o tome razmišljala za ovakve zločine koje si navela ja bih bila još rigoroznija.Kažnjavala bih takvo ljudsko dno principom srednjovekovnog mučenja.
Izvini za rod,pogresila sam.sto se tice srednjoveknovnog mucenja ili bilo koje vrste mucenja i izivljavanja,mislim da to moze da bude samo proizvod bolesnog uma.
Nikad ne bih mogla da nekoga secem na zivo,vadim mu oci(naprimer)....i slicne bolesne stvari.A psihopate o kojima pricamo,uzivaju da rade takve grozne stvari.Mozda bi zaista najveca kazna za te umobolnike bila da zive i da budu muceni,bas kao sto su i oni nekoga mucili,ali mislim da je glupo spustati se na njihov nivo,znaci ulaziti u njihov zacarani krug bolesti........I MISLIM DA TAKVIM LJUDIMA(AKO SE UOSPTE LJUDIMA MOGU I NAZVATI)NIJE MESTO NA OVOM SVETU,DA ZIVE ,DISU I UDISU VAZDUH KOJI MI NORMALNI UDISEMO.VEC MISLIM DA ZASLAUZUJU DA BUDU UKLONJENI KAO DA NIKAD NISU NI POSTOJALI,OBRISANI KAO BROJEVI SA PAPIRA.
 
da, mislim da treba vratiti smrtnu kaznu za najteze zlocine....
slazem se s premijerom poljske koji je kritikovao eu zbog izbacivanja smrtne kazne, rekavsi da je ukidanjem iste dodeljena nadmoc zlocincu nad zrtvom koju je lisio zivota i da to nije pravedno.....
.. mnogi od tih zlocinaca ne osecaju krivicu, pa da im to bude kao neka kazna, cak se jos i shepure po zatvoru uz brojne povlastice, i ponose svojim zlodelima i popularnoscu....
 

Back
Top