BIJELJINA - Grad ili...? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 79

Tema: BIJELJINA - Grad ili...?

Zaslužan član Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

Podrazumevano Re: Bijeljina .... grad ili ....

Hm...pa uzmi onda Banja-Luku za primer...usput...jesi li prošao ovih dana pored B. Marije...?Verovatno smrdi kao u Tuzli...ybg. došli izbori pa 'grad' napokon dobija kanalizaciju...Ok. na dobrom je putu...gradi se...sve više...to je dobro...biće sve bolje...i veoma brzo će Bijeljina zaista i postati grad...usput...kao što vidiš...BN poznajem dobro...odlično...tako da ti je uzaludno samnom raspravljati o tome...

Početnik Obrijani (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sve su to izgrađeni gradovi još u onom sistemu, ali ako uporediš neku prijeratnu opštinu slične veličine kao BN i iste sada valjda bi vidio progres BN, a i ovoliki broj izbjeglica ne bi tu došao da BN nema potencijala ( zašto toliki broj ne dođe npr. u Bratunac, Brod, Sokolac, ...). Za one trošne kuće, kad tako dobro poznaješ BN valjda znaš ko je u njima i živio.

Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

[font=Verdana]Pa mislim da sam već rekao da ima potencijala...slažem se...ali potencijal sam po sebi i nije toliko bitan koliko su bitni ljudi koji ga čine...posebno oni na odlučujućim pozicijama...urbanizam...da ne idem u širinu...mislim da me kapiraš.Naravno da znam ko je živeo...mnoge su zamenjene pa sad u njima...istima...živi neko drugi...Mislim da Bijeljunu od ostalih nazovimo ih gradova i budućih gradova izdvaja njeno stanovništvo...koje je istini za volju skupljeno sa svih strana i planina...ali su se najzad rekao bih uklopili i počeli funkcionisati na jedan normalan način...'klanovi' postaju malo mekši i otvoreniji za saradnju...Uzmi 5 Jez. na primer...gradsko i urbano naselje...veći deo 'Bogdanovića placa'...pa uporedi sa većim delom 'Majevičke' i biće ti jasno o čemu pričam... [/font]

Zainteresovan član alexb (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Šakal
    Hm...jesam li ja možda negde u bilo kom postu napravio poređenje između Beograda i Bijeljine?Nisam i to nije moguće,sve i da hoću...Porediš Mostar...uzmi Tuzlu ili Trebinje...pa uporedi...videćeš razliku...Slažem se da je mnogo urađeno i da se mnogo gradi...ali prilično haotično...pogledaj te zgrade kako i gde niču...kakve su...postoji li neki urbanistički plan...osim kada je Koviljuša u pitanju...ne...zašto...šta misliš?Pre rata je bila 'kasaba'...sad je 'kasaba' sa nekom zgradom više...Da se u istu nisu 'spustile' izbeglice...pitam se šta bi bilo...zapitaj se i ti na šta bi BN ličila da nema recimo Sarajlija...!
    Izgleda da si Semberac...Obarska,Crnjeljevo...Dvorovi,Pučile... da čujem...kupusar ili izbeglica!? Verovatno kupusar...izbeglice uglavnom znaju šta znači reč grad i prave razliku...za razliku...
    Btw. mislim da još uvek možeš naći plakate po centru gde se traži da BN dobije napokon status grada...prošle godine je čak bila i organizovana peticija...ispred 'Robne'...sadašnjeg T.C. Emporium...pored 'Renesanse'...:-P :-P
    Hmmm Uglavnom se (nažalost) slažem sa tobom.. Što se tiče opisa grada ... nažalost ponovo! Činjenično stanje je takvo!
    .Samo... ne treba generalizovati ni te Sarajlije ni te kupusare! Niti su sve Sarajlije dobre, pametni i urbani... Niti smo svi mi kupusari glupa i nedokazana stoka koja "ne zna šta znači riječ grad"...
    Na šta bi Bijeljina ličila da nema Sarajlija???? Pa iskreno ne znam! Bila bi vijerovatno potpuno drugačija! Primjećuješ da nisam rekla ni bolja ni gora... Ali definitivno drugačija! Iskreno ne želim ni da znam jer sada je takva kakva je!
    A da, iskreno se nadam da Bijeljinu poznaješ čisto turistički ili poslovno, jer mora se priznati da je poznaješ i to vrlo dobro! Nadam se da nisi ni Semberac niti Sarajlija pošto pišeš a pretpostavljam i govoriš čistu ekavicu! Ja lično ne poštujem ljude koji za godinu dana života ili više (bilo kojim povodom) "progovore" čistu ekavicu bez tragova ijekavice kojom su čitav život govorili. Totalno bi pao u mojim očima. Mada to možda i nije toliko važno.....

Obećava Psyduck (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Činjenica je da Bijeljina nema osnovne elemente infrastrukture (kanalizacija, pozorište...) ali na tome se radi, a ako jedan Zvornik može biti grad ili na primer Doboj, ne vidim zašto to ne bi mogla biti Bijeljina. Naravno da je malo "skučeno" ali to je sve posledica ovog jeb..og rata jer je doslo dosta izbeglica. Pa se gradilo brže nego što se Bijeljina razvijala i zato imamo za posledicu ono u centru grada. Ali oni ne mogu biti više izbeglice i zato i oni moraju da prihvate Bijeljinu kao grad, a ne da ga pljuju, uostalom su dobro napomenuta ostala mesta Bratunac... pa sto ne idu tamo ako je bolje. Ja sam rođen u Zagrebu pa znam sta je grad i urbano uređenje. Samo kazem da Bijeljina može da se tretira kao grad na osnovu drugih. Ako Bijeljina nije grad onda osim Banja Luke u RS možda i nema gradova (Sarajevo ne računam u RS). Uostalom ne bi se tema zvala "Bijeljina.... grad ili .... " da je nešto drugo...

Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

[QUOTE=alexb]
    Hmm...polako...kad sam pomenuo Sarajlije...mislio sam na nešto drugo...oni su uglavnom ti koji grade po Bijeljini...što je to tako...neću o tome...nisam džabe pomenuo klanove...Naravno da ima dosta njih koji to nisu...ali o tome nije reč na ovoj temi...
    Btw. rođen i odrastao u Beogradu...

Učlanjen
    21.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

[QUOTE=Šakal]
    Citat Original postavio alexb
    Hmm...polako...kad sam pomenuo Sarajlije...mislio sam na nešto drugo...oni su uglavnom ti koji grade po Bijeljini...što je to tako...neću o tome...nisam džabe pomenuo klanove...Naravno da ima dosta njih koji to nisu...ali o tome nije reč na ovoj temi...
    Btw. rođen i odrastao u Beogradu...
    Ajde da smirimo loptu... Ja sam u prethodnom postu napisala da se uglavnom(jer je to činjenično stanje) i nažalost(jer bih voljela da to nije tako ali tako je) slažem sa tobom. Jedina primjedba je bila na komentar da kupusari ne znaju a Sarajlije znaju šta je grad!
    Više mi je zasmetao podrugljivi ton kojim si to napisao nego ono što je napisano. Tj kako si nas nazvao.

Jedni glupi a drugi pametni... Generalizovao si! Ja jesam kupusarka i ne stidim se čak naprotiv ! Takođe smatram da su oni koji se stide toga ko su i odakle su nezreli i neozbiljni. Kako da poštujemo tuđe ako se svoga stidimo????

Isto tako se slažem i sa činjenicom da po Bijeljini grade uglavnom Sarajlije! Razlog neću ni ja da komentarišem. Nije ni važno zbog čega važno je da se gradi, nažalost bez ikakvog reda ... ali ...

Moram ti reći da mi je drago da si Beograđanin iz razloga što si ostao dosledan sebi tj onom što si! Ne poštujem ljude koji se iz pomodarstva stide onoga što su po rođenju.

Psyduck@ Moram da se NE slažim sa tobom. Bijeljina JOŠ nije grad. Nije poenta u tretiranju .. jednostavno još uvijek nema taj status. Biće vijerovatno i pored divlje gradnje...
    Mada je usvojila većinu loših osobina grada .

A da Bijeljina sada nema pozorište istina je. Mnogi ne znaju da ga je imala prije drugog svj rata na sadašnjem trgu ispred opštine, tačnije na mjestu gdje su sada one dvije jednosmijerne ulice pored omladinskog tj džamije. Mi smo nažalost u najvećoj euforiji skloni nazadovanju umjesto suprotno. Ko razumije shvatiće!
    Poslednji put ažurirao/la alexb : 06.10.2006. u 16:29

Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

[QUOTE=alexb]
    Nisi me razumela...ton je bio takav...ali pomalo selektivan...ipak poznavajući Bijeljinu znam da mnogi koji to nisu tvrde da jesu...
    Btw. poznato mi je za Bijeljinski Teatar...

Učlanjen
    21.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

[QUOTE=Šakal]
    Nisi me razumela...ton je bio takav...ali pomalo selektivan...ipak poznavajući Bijeljinu znam da mnogi koji to nisu tvrde da jesu...
    Btw. poznato mi je za Bijeljinski Teatar...
    Slažem se! Iako sam kupusarka svjesna sam većine nedostataka i mana istih, pa samim tim vijerovatno nekada i mojih... Zasmetao mi je samo ton!
    Ps: Baš si se zainteresovao za Bijeljinu... ??? Koliko vidim, dobro si nas proučio! :wink:

Zainteresovan član jozo bukovina (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2006.
    Reputaciona moć
    29

Bijeljina nije ni grad, niti selo, niti zaseok vec metropola.

Obećava Psyduck (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ok nema status grada. Pa što mi ovde raspravljamo bezveze. Bijeljina je imala i avijaciju (tamo gde se nalazi stara aero-pista). Nije sve to džaba a jeste stvar u tretiranju u ostalom pogledaj na krstaričinom forumu grupu regioni i šta primećujes????? Da tu smo mi a drugih i nema jel da, pa prema tome što da se ne tretiramo gradom. Kakvim-takvim ali je grad dok ne dobije i zvaničan status. Ovo za sarajlije mi je totalno glupo jer nisu sve izbeglice iz Sarajeva ali većina jeste. Šta kao najednom došli za vreme rata i zauzeli sve moguće visoke funkcije??? Ma daj to je prazna priča, ako koga treba da krivimo treba da krivimo sami sebe jer smo se sami upustili u to. Uostalom sarajlija vise nema jer ne mogu biti sarajlije ako žive u Bijeljini jer su onda bijeljinci zar ne? Neka se svako od nas potrudi da ne baca papire i drugo smeće po ulici i ne kida znakove i ne šara sprejevima pa ćeš da vidiš šta je grad. 8-)

Učlanjen
    21.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Psyduck
    Ok nema status grada. Pa što mi ovde raspravljamo bezveze. Bijeljina je imala i avijaciju (tamo gde se nalazi stara aero-pista). Nije sve to džaba a jeste stvar u tretiranju u ostalom pogledaj na krstaričinom forumu grupu regioni i šta primećujes????? Da tu smo mi a drugih i nema jel da, pa prema tome što da se ne tretiramo gradom. Kakvim-takvim ali je grad dok ne dobije i zvaničan status. Ovo za sarajlije mi je totalno glupo jer nisu sve izbeglice iz Sarajeva ali većina jeste. Šta kao najednom došli za vreme rata i zauzeli sve moguće visoke funkcije??? Ma daj to je prazna priča, ako koga treba da krivimo treba da krivimo sami sebe jer smo se sami upustili u to. Uostalom sarajlija vise nema jer ne mogu biti sarajlije ako žive u Bijeljini jer su onda bijeljinci zar ne? Neka se svako od nas potrudi da ne baca papire i drugo smeće po ulici i ne kida znakove i ne šara sprejevima pa ćeš da vidiš šta je grad. 8-)
    Nije mi jasno što se pališ... Mi samo komentarišemo! Nikoga niko ne krivi nizašta! Opušteno!!!!

Početnik Obrijani (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne znam stvarno dokle ćemo se više dijeliti na semberce i izbjeglice i pljuvati jedni po drugima, ali mislim da te podjele uglavnom prave oni koji sjede i čekaju da im nešto padne sa neba ili oni još zaluđeniji da ih država izdržava. Žao mi je što se još uvijek tako dijelimo, ali valjda se vremenom izmješamo pa će valjda i one nestati. U mojoj MZ dok je bio predsjednik izbjeglica urađeno je mnogo više nego sada kada je semberac i kako sad ja da podržavam ovoga "moga" kada je prvi bio daleko sposobniji. Ko je sposobniji i treba da rukovodi, bilo ko da je, mada to još uvijek kod nas ide po nekim drugim linijama.

Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

Ybt. ti stvarno ne kapiraš šta sam rekao...cccc...Sarajlija je to i kad je na Marsu!
    Sa poslednjom rečenicom se u globalu i slažem...osim onoga 'grad'...čaršija...nemoj se stideti...!:-P

Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

Citat Original postavio Obrijani
    Ne znam stvarno dokle ćemo se više dijeliti na semberce i izbjeglice i pljuvati jedni po drugima, ali mislim da te podjele uglavnom prave oni koji sjede i čekaju da im nešto padne sa neba ili oni još zaluđeniji da ih država izdržava. Žao mi je što se još uvijek tako dijelimo, ali valjda se vremenom izmješamo pa će valjda i one nestati. U mojoj MZ dok je bio predsjednik izbjeglica urađeno je mnogo više nego sada kada je semberac i kako sad ja da podržavam ovoga "moga" kada je prvi bio daleko sposobniji. Ko je sposobniji i treba da rukovodi, bilo ko da je, mada to još uvijek kod nas ide po nekim drugim linijama.

Slažem se potpuno.

Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

Citat Original postavio jozo bukovina
    Bijeljina nije ni grad, niti selo, niti zaseok vec metropola.
    Bukva bio...bukva i ostao...

Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    231

[QUOTE=alexb]
    Citat Original postavio Šakal

Slažem se! Iako sam kupusarka svjesna sam većine nedostataka i mana istih, pa samim tim vijerovatno nekada i mojih... Zasmetao mi je samo ton!
    Ps: Baš si se zainteresovao za Bijeljinu... ??? Koliko vidim, dobro si nas proučio! :wink:
    Ne dobro...odlično.Svi mi imamo mane...poreklo,fenotip...nije bitan.Nisu sve Sarajlije i Tuzlaci ok. a nisu ni svi Semberci loši...čak šta više...

Obećava Psyduck (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije mi jasno što se pališ... Mi samo komentarišemo! Nikoga niko ne krivi nizašta! Opušteno!!!!
    Evo jedan opušteni komentar:

U Republici Srpskoj ne postoji niti jedan grad osim Banja Luke!

A evo i još opuštenijeg komentara:

Navedite lijepšu opštinu osim Bijeljine? Isključujem Banja Luku. Pa bili mi selo, čaršija ili opština.... brate mi smo najlijepši i najveći.

Ne palim se ja uopšte, nego komentarišem. Malo otvorite oči i pogledajte oko sebe. Većina mojih dobrih prijatelja je iz Sarajeva, pa su i oni počeli da prihvataju Bijeljinu. Ovi koji i dan danas "uzdižu" Sarajevo i ponose se njim, treba da pogledaju neke činjenice i da li uopšte treba da se ponose odakle su, jer su obično to ljudi koji su živjeli pored Sarajeva. Ja više ne dijelim nikoga. Ako živiš u Bijeljini onda si bijeljinac i tačka.

Uostalom mi ne bi ovdje komentarisali da je sve tako očigledno zar ne??? :razz:

Učlanjen
    21.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Evo jedan opušteni komentar:

U Republici Srpskoj ne postoji niti jedan grad osim Banja Luke!

A evo i još opuštenijeg komentara:

Navedite lijepšu opštinu osim Bijeljine? Isključujem Banja Luku. Pa bili mi selo, čaršija ili opština.... brate mi smo najlijepši i najveći.

Ne palim se ja uopšte, nego komentarišem. Malo otvorite oči i pogledajte oko sebe. Većina mojih dobrih prijatelja je iz Sarajeva, pa su i oni počeli da prihvataju Bijeljinu. Ovi koji i dan danas "uzdižu" Sarajevo i ponose se njim, treba da pogledaju neke činjenice i da li uopšte treba da se ponose odakle su, jer su obično to ljudi koji su živjeli pored Sarajeva. Ja više ne dijelim nikoga. Ako živiš u Bijeljini onda si bijeljinac i tačka.

Uostalom mi ne bi ovdje komentarisali da je sve tako očigledno zar ne??? :razz:
    HeHeHeHe Slažem sa tobom što se tiče skoro svega svega i pored divlje gradnje najizgrađeniji smo... nažalost nemamo neku konkurenciju u RS - ostali su još gori, a i prije rata smo bili jedna od većih opština u BIH-površinom.
    Sem ovog dijela:"treba da pogledaju neke činjenice i da li uopšte treba da se ponose odakle su"... Ja smatram da svako treba da se ponosi činjenicom odakle je! Jer, već sam u jednom postu napisala ali nije zgoreg ponoviću, ko se svoga stidi ne može poštovati tuđe!
    Meni konkretno nije važno odakle je ko već kakav je!
    Poslednji put ažurirao/la alexb : 11.10.2006. u 09:03

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Citat Original postavio Šakal Pogledaj poruku
    Hm...jesam li ja možda negde u bilo kom postu napravio poređenje između Beograda i Bijeljine?Nisam i to nije moguće,sve i da hoću...Porediš Mostar...uzmi Tuzlu ili Trebinje...pa uporedi...videćeš razliku...Slažem se da je mnogo urađeno i da se mnogo gradi...ali prilično haotično...pogledaj te zgrade kako i gde niču...kakve su...postoji li neki urbanistički plan...osim kada je Koviljuša u pitanju...ne...zašto...šta misliš?Pre rata je bila 'kasaba'...sad je 'kasaba' sa nekom zgradom više...Da se u istu nisu 'spustile' izbeglice...pitam se šta bi bilo...zapitaj se i ti na šta bi BN ličila da nema recimo Sarajlija...!
    Izgleda da si Semberac...Obarska,Crnjeljevo...Dvorovi,Pučile... da čujem...kupusar ili izbeglica!? Verovatno kupusar...izbeglice uglavnom znaju šta znači reč grad i prave razliku...za razliku...
    Btw. mislim da još uvek možeš naći plakate po centru gde se traži da BN dobije napokon status grada...prošle godine je čak bila i organizovana peticija...ispred 'Robne'...sadašnjeg T.C. Emporium...pored 'Renesanse'...:-P :-P
    Zasto su sve izbjeglice dosle u Bijeljinu? I jedino oni pricaju da im Bijeljina ne valja, sto se ne vrate tamo odakle su dosli ako im je bolje? A da se nisu 'spustile' izbjeglice, bilo bi bolje... sigurno...
    Zadrti kupusar.

Nov član
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Naravno da Bijeljina nije grad a ni vecina gradova RS-e. Od infrastrukture pa do kulture, Bijeljina lici na prosjecnu bosansku kasabu i to onakvu kakvu je vidio Andric.

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Bijeljina teško ( na moju veliku žalost) može da bude grad, iz više razloga. Nije postojao ili se nije poštovao urbanistički plan, i za to imamo novoizgrađene zgrade u centru. Naravno ne ispunjavaju ni polovinu uslova, ali koga je to briga, vazno je da se uzmu pare i naravno za to niko nije odgovarao. Na to kada se doda loš saobraćajni režim, loša kišno-kanalizaciona mreža, tesko da se takve stvari mogu lako ispraviti. Ali tema je odlična, nisam mogao da se ne uključim!

Početnik
    Učlanjen
    22.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

evo me posle vise od godinu dana na mojoj temi ... i tad od kad sam je postavio nista se na bolje nije promenilo 8)
    sve je isto samo njega nema ... opet dugme okupio brega ... samo bijeljina ostala ista :wink:
    jos ima ono ILI ...
    Bijeljina jeste grad al samo za RS ...
    u bih ima boljih i vecih gradova ( pravih ) , a da je poredimo izvan sa nekim to nevredi
    da ne bude zabune ja sam bijeljinac i zivim u Bn al realnost je takva kakva je :|

Aktivan član Saint Andrew (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Da li je istina da u Bijeljinskom gradskom podrucju zivi preko 60 000 stanovnika (pre rata kako znam je tu bilo 39 000),a u opstini preko 130 000 stanovnika,kako sam negde procitao?

Obećava
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Reputaciona moć
    26

Citat Original postavio skora Pogledaj poruku
    Zasto su sve izbjeglice dosle u Bijeljinu? I jedino oni pricaju da im Bijeljina ne valja, sto se ne vrate tamo odakle su dosli ako im je bolje? A da se nisu 'spustile' izbjeglice, bilo bi bolje... sigurno...
    Zadrti kupusar.
    To sto si rekao je jako ruzno. zbog takvih kao sto si ti mi i ne mozemo napredovati u Bijeljini. Zadrti kupusar i zadrti sarajlija, sve same budale. Zao mi je sto mnogi razmisljalju tako kao ti. Ja sam izbjeglica,i srodila sam se sa ovim narodom. Za razliku od mnogih,cijenim ljude po ljudskosti. A zasto ne volimo Bijelljinu???Pa zbog zadrtih kupusara.

Slične teme

1. Da li je Bijeljina bezbjedan grad?
    Autor jelas u forumu Bijeljina
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 14.07.2009., 16:39
  2. grad
    Autor beba u forumu Novi Sad
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 19.12.2007., 08:00
  3. Bijeljina je bas bedan grad, zar ne?
    Autor u forumu Bijeljina
    Odgovora: 50