Бијељина - збирна тема

  • Začetnik teme Svjetski cojek
  • Datum pokretanja
Hm...jesam li ja možda negde u bilo kom postu napravio poređenje između Beograda i Bijeljine?Nisam i to nije moguće,sve i da hoću...Porediš Mostar...uzmi Tuzlu ili Trebinje...pa uporedi...videćeš razliku...Slažem se da je mnogo urađeno i da se mnogo gradi...ali prilično haotično...pogledaj te zgrade kako i gde niču...kakve su...postoji li neki urbanistički plan...osim kada je Koviljuša u pitanju...ne...zašto...šta misliš?Pre rata je bila 'kasaba'...sad je 'kasaba' sa nekom zgradom više...Da se u istu nisu 'spustile' izbeglice...pitam se šta bi bilo...zapitaj se i ti na šta bi BN ličila da nema recimo Sarajlija...!
Izgleda da si Semberac...Obarska,Crnjeljevo...Dvorovi,Pučile...da čujem...kupusar ili izbeglica!? Verovatno kupusar...izbeglice uglavnom znaju šta znači reč grad i prave razliku...za razliku...
Btw. mislim da još uvek možeš naći plakate po centru gde se traži da BN dobije napokon status grada...prošle godine je čak bila i organizovana peticija...ispred 'Robne'...sadašnjeg T.C. Emporium...pored 'Renesanse'...:-P :arrow: :-P :arrow: :twisted: :arrow: :lol:

Zasto su sve izbjeglice dosle u Bijeljinu? I jedino oni pricaju da im Bijeljina ne valja, sto se ne vrate tamo odakle su dosli ako im je bolje? A da se nisu 'spustile' izbjeglice, bilo bi bolje... sigurno...
Zadrti kupusar.
 
Bijeljina teško ( na moju veliku žalost) može da bude grad, iz više razloga. Nije postojao ili se nije poštovao urbanistički plan, i za to imamo novoizgrađene zgrade u centru. Naravno ne ispunjavaju ni polovinu uslova, ali koga je to briga, vazno je da se uzmu pare i naravno za to niko nije odgovarao. Na to kada se doda loš saobraćajni režim, loša kišno-kanalizaciona mreža, tesko da se takve stvari mogu lako ispraviti. Ali tema je odlična, nisam mogao da se ne uključim!
 
evo me posle vise od godinu dana na mojoj temi ... i tad od kad sam je postavio nista se na bolje nije promenilo 8)
sve je isto samo njega nema ... opet dugme okupio brega ... samo bijeljina ostala ista :wink:
jos ima ono ILI ...
Bijeljina jeste grad al samo za RS ...
u bih ima boljih i vecih gradova ( pravih ) , a da je poredimo izvan sa nekim to nevredi :D
da ne bude zabune ja sam bijeljinac i zivim u Bn al realnost je takva kakva je :|
 

Back
Top