Лажни борци!

НиколаТ

Primećen član
Poruka
529
Како они који себе називају европејцима, демократама, грађанском опцијом, поштоваоцима људских права... највише дижу свој глас када је потребно чинити супротно, тј. када је потребно кршити устав, прелазити преко воље народа, негирати референдум као један од највиших достигнућа демократије, бити за пресуду прије суђења, залагати се за кршење људских права, међународних норми, правде, слободе...

Мислите о томе!
 
Eraserhead:
Pa kako sada to kad je referendum najviše dopstihgnuće demokratije?

Tuc, muc, štuc...Ovog malog vratite u školu na doradu.:lol:

Референдум вриједи, али не када је у питању промјена међународно признатих граница, и ако се о њему изјашњава само дио становништва. Иначе правило је у праву да се о промјени граница одлучује на плебисциту, али то није важно пошто ми је мрско да и то објашњавам. Да би постојало право на референдум о отцјепљењу дијела територије то мора бити строго прописано уставом, и не може бити једнострано.
 
Eraserhead:
A gde je u ustavu pisalo da je potrebno da se slože sva tri naroda. To negira samu prirodu referenduma.

A ovaj na kosovu je bio još 80ih. Kratko pamćenje.
Национална мањина нема право на организовање реферундума.Нити је то могуће урадити само на територији покрајине.

Још једном,књигу у шаке...
 
Eraserhead:
Uh bre kako ste lepo sagradili sebi piramidu od laži.
Ko faraoni mora da se osećate.

OK manjina nema prava na referenduim, onda RS ostaje deo BiH. I treba.:lol:

Nema tu lazi, nego ti ne znas nista o tim stvarima.

A u BiH su Srbi nacionalna manjina?

Valjda razlikujes manjinu (po broju stanovnika) od nacionalne manjine :D
 
Eraserhead:
A gde je u ustavu pisalo da je potrebno da se slože sva tri naroda. To negira samu prirodu referenduma.

A ovaj na kosovu je bio još 80ih. Kratko pamćenje.

У Уставу СФРЈ из 1974. је дато право на отцјепљење али само уз сагласност свих република, покрајина, институција, народа... Да ли је то испоштовано? Иначе у једном докуметну ЗАВНО БиХ из 1945, пише једна врло занимљива ствар "БиХ није ни српска ни муслиманска ни хрватска, она је и српска и хрватска и мулиманска". То ваљда најбоље говори о природи БиХ и немогућности да се одлуке доносе мајоризацијом.
 
Pa izgleda da on ne zna da su Albanci u SFRJ bili nacionalna manjina, a Srbi, Hrvati, Slovenci, Makedonci, Muslimani konstutivan narod.
Ali to je tako kada se slepo sluša šta kažu oni sa zapada koji o tome znaju još manje... ;)
 
Eraserhead:
Uh bre kako ste lepo sagradili sebi piramidu od laži.
Ko faraoni mora da se osećate.

OK manjina nema prava na referenduim, onda RS ostaje deo BiH. I treba.:lol:

Постоји једна занимљива ствар око РС коју не треба изгубити из вида, а то је да РС може да организује референдум али би то било против међународног права и дејтона и зато се о тој опцији говори као о последњој могућности. Иначе Срби у БиХ нису национална мањина.
 
Eraserhead:
Nisu, ali ne verujem da ce se druga dva konstitutivna naroda složiti sa referendumom za RS.;)

Само да кажем да то није тема! Пошто нико од вас не зна ни шта је референдум, када и ко га може организовати и у којим случајевима онда је беспредметно о томе и расправљати.
 
НиколаТ:
У Уставу СФРЈ из 1974. је дато право на отцјепљење али само уз сагласност свих република, покрајина, институција, народа... Да ли је то испоштовано?

Zaboravio si pekarska udruženja. :lol:

Citiraj mi član ustava koji je to definisao ili si možda opet do tog zaključka stigao čitajući veliku Srbiju. :wink:

Постоји једна занимљива ствар око РС коју не треба изгубити из вида, а то је да РС може да организује референдум али би то било против међународног права и дејтона и зато се о тој опцији говори као о последњој могућности.

Znači ostajete deo BiH.
 
urospo:
Pa nece, zato sada nema referenduma, i po sadasnjem Ustavu se moraju sloziti sva 3 naroda, bas ako sto je to bio slucaj i `91.

Dakle, zakljucili smo da su zeleni i hrvati `91 i `92 neustavno raspisali referendum.

Само ћу да вас упутим на Устав из 1974. који апсолутно негира једнострано отцјепљење!
 
Eraserhead:
Uh bre kako ste lepo sagradili sebi piramidu od laži.
Ko faraoni mora da se osećate.

OK manjina nema prava na referenduim, onda RS ostaje deo BiH. I treba.:lol:
Срби су конститутиван народ у БиХ.Да ли ти знаш шта то значи?
Дакле,државотворан...

А пирамиду лажи сам себи градиш. ;)

Што се,бре,упушташ у причу коју не можеш да разумеш? :confused:
 
Eraserhead:
Zaboravio si pekarska udruženja. :lol:

Citiraj mi član ustava koji je to definisao ili si možda opet do tog zaključka stigao čitajući veliku Srbiju. :wink:



Znači ostajete deo BiH.

Ја сам студент права па случајно знам и уставну материју. Нажалост чланове не знам напамет али ћу ти послати слику књиге угледног професора уставног права у којој то пише. И да ти кажем да сам у животу само 2 пута читао "Велику Србију". Остајемо дио БиХ до даљњег, али када се промијени однос снага у свијету онда ћемо и ми моћи да доносимо једностране одлуке.
 

Back
Top