Transferi na 2. fakultet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Betty

Elita
Poruka
21.481
...ima li neko iskustva s tim na Beogradskom Univerzitetu?
Koliko znam, u NS je to moguće već godinama, kao i stepenovanje (uzimanje diplome nakon 3. godine). U bgd je teško prebaciti se sa 1 na drugi faks, osim ako nije reč o privatnom fakultetu, tu se neki ispiti priznaju pa ne moraš da kreneš od prve godine nego tamo gde si stao. Coool :P

So...ovo je tema na kojoj možemo pričati o tome šta nas čeka ako rešimo da se prebacimo tokom osnovnih studija na drugi fakultet :D
Raspalite!


aj prvo ja: na Megatrendu se sa 05 grupe Filološkog može preći uz 10 diferencijalnih, ali to je lako, kažu na Megatrendu ;)
Može se, ako si apsolvent, nastaviti faks po MBA programu neke strane škole.
Može se, takođe, upisati Europian University, Fakultet za marketing i internacionalni mendžment, dodiplomske studije. Imaju lep program i još jedan strani jezik :)

Uglavnom, uvek sve treba proveriti LIČNO i moj savet: oči u oči. Da im vidiš knjige, ljude, prostorije :idea:

Tržište obrazovanja je cool, OVI ljudi se bore za svakog studenta :D
 
Sta je kolega, nista istorija? E ***** mu misa...

Koliko znam ne mozes se prebaciti sa jednog na drugi fax samo na prvoj i poslednjoj godini. Licno imam u planu da se sa NS univerziteta prebacim u BG(ako bude ikako moguce).
 
moja drugarica iz srednje se bila prebacila iz Bgd u Ns filozofski mu to dođe kod njih, i imala je baš puuuno da nadoknadi...
donatello.gif
 
Betty, na NS univerzitet mozes da se prebacis samo ako nisi apsolvent i ako nisi sad prva godina... znaci, 2. i 3. moze... Htela jedna koleginica da se prebaci tamo, ali joj rekli da apsolventi ne mogu... Isla je licno u NS da se raspita.
 
Samo da vam dojavim:
Po Zakonu o Univerzitetu, čim upišeš 3. godinu nekog faksa obavezan si da na tom Univerzitetu i završiš faks, nema prebacivanja. Dakle, ako se neko pitao zašto apsolventi BU ne diplomiraju masovno na Kosovu, u Trebinju or somewhere - eto razloga - NIJE DOZVOLJENO.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top