uciteljice

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
kakve su uciteljice vase dece? da li biste za njih rekle da su savrsene, dobre ili lose? Zasto mislite tako? Kakve su bile vase? koju bi ste uciteljicu i zasto, proglasili za najboljom?
poz
 
Moje uciteljice...pa sad mozda malo "bojim" uspomene, ali znam da nisam volela svoju prvu uciteljicu jer nije bila pravedna, to jest osetno je bila naklonjena nekoj deci, a neku nije volela. I ta se prica nekako nastavila kroz celu osnovnu i srednju skolu. Volela sam nastavnike koji su bili u stanju da pokazu ljudskost, koji su nekako bili fer i otvoreni. Sve one krute, stroge i autoritativne - nisam volela. Da ne bude zabune - nisam volela ni one koji su kao "drugari" sa ucenicima - i to mi je bilo foliranje. Ne znam - mislim da rad sa decom zahteva - pored ostalog - veliko postenje. Ja sam uvek osecala kada mi neko od odraslih zamazuje ochi... i nisam ih ni postovala ni volela...
 
Da,da,vrlo cesto su uciteljice naklonjenije nekoj deci....meni je moja bila naklonjena!:)
Ali ,bila je super,odlicno nas je pripremila za starije razrede...mada,moram priznati da ta deca, sa kojom nije bila bas ''dobra'',obicno su bila problematicna,iz nekih uzasnih porodica gde je bilo nemoguce na bilo koji nacin pomoci,a opet,takvo dete dodje u skolu i pravi haos.Kako se sad tu postaviti....zastitnicki,razumno-dete ne prihvata,autoritativno-jos gori efekti.....nije lako uciteljicama,cini mi se!
 
Volela sam moju uciteljicu,nekako bila je izuzetno dobra i brzina.U osnovnoj skoli sam uglavnom volela vecinu nastavnika,dok su mi neki u srednjoj bili nocna mora.A i ja sam bila veciti problem......a sto se tice uciteljice moje cerke,mlada je,sva je nekako savremena i prica ''po beogradski'',ali mislim da je sasvim ok.Ako moje dete bude na mene ni jedna mu nece biti dobra.....:-)))
 
Моја учитељица је била сва некако муљава....оно што би се рекло: ко кувана нога! Ништа ружно не могу да кажем о њој, али и ништа псоебно лепо.

Учитељица једне моје ћерке је супер, врло сам задовољна, креативна је, блага али ауторитативна, деца је воле, не плаше је се али је врло поштују!

Учитељица друге ћерке је врло крута, ригидна, без толине, превише захтевна, форсира само математику и сурово бубање из уџбеника....и нисам задовољна. Деца је се плаше, а не воле је.
 
Imala sam tri uciteljice i dva razreda u osnovnoj skoli. Srednja uciteljica je bila dobra i blaga i veoma tolerantna. Sa njom sam se dobro slagala, ona nije imala problema sa mojom cudnovatoscu. Treca je bila kreten, ali samo jedan razred sam izdrzala i na srecu ja ne tretiram nesto formalni autoritet, pa mi to nije bilo od znacaja u zivotu. To je bio period kada sam pocinjala da se povezujem sa spoljasnjim svetom... do tada sam bila samo u telefonskoj vezi, pa se nje najvise secam. Ohh, mozda je ona klica mog nepostovanja formalnog autoriteta... u skoli nikog glupavijeg nisam upoznala
 

Back
Top