Neredi u Madjarkoj

Torrente-BG

Iskusan
Banovan
Poruka
5.431
Veliki neredi i demonstracije u Madjarskoj usled priznanja premijera da su on i njegova stranka lagali javnost.Zanimljivo kako na B92 nema nista,na HRT-U VEST BILA KAO I NA rts-u gde su pustili i snimke nereda i vest da je situacija sve gora u Budimpesti
 
00.18 ...Polivcija upotrebila oruzje: Web sajt Uno.hu javlja da su policajci koje su demonstranti priterali uz zapaljeni automobil na Trgu Slobode, ispalili nekoliko hitaca upozorenja iz pistolja.
Deo demonstranata je zaokupljen rzavlajivanjem spomenika sovjetskim zrtvama drugog svetskog rata

Pa pa pioniri..
 
Demonstracije ko demonstracije.....digla se opozicija protiv vlade, vlada će da padne...svakog čuda tri dana dosta.

Nije mi jasno samo kakve veze imaju spomenici sa bilo čim?
 
Deo demonstranata je zaokupljen rzavlajivanjem spomenika sovjetskim zrtvama drugog svetskog rata

E to mi se vec svidja. Video sam na TV da neki imaju staru prugastu zastavu.

Sto se tice tog nesrecnog politicara - ko ga sljivi. Prvo sam pomislio da je zasluzio orden ili bar dozivotnu penziju zato sto je javno priznao laz, a posle cujem da je to rekao svojim partijskim kolegama. Pa sto nisi pazio mamlaze!?!
 
Мађари су већи националисти него ми па су у Европској унији,
за нас је Европа спремила неку другу дефиницију национализма...
ми тога морамо да се одрекнемо, ако желимо ући у Еу...
 
pa madjari mozda i jesu "veci" nacionalisti,ne znam..ali madjarski nacionalizam nije u zadnjim decenijama pravio sranya kao ovi nashi balkanski..niti drzava pokazuju da ima nameru da ga podstiche u tom pravcu...
sad se ti kao malo pravish naivan..
 
OrthodoxCelt:
Мађари су већи националисти него ми па су у Европској унији,
за нас је Европа спремила неку другу дефиницију национализма...
ми тога морамо да се одрекнемо, ако желимо ући у Еу...

Gluposti.
Na osnovu čega to tvrdiš?
Mađari su glasali protiv toga da njihovi sunarodnici iz okolnih država dobiju državljanstvo.
 
OrthodoxCelt:
Мађари су већи националисти него ми па су у Европској унији,
за нас је Европа спремила неку другу дефиницију национализма...
ми тога морамо да се одрекнемо, ако желимо ући у Еу...


Da, da desnica dobro kotira svugdje, ali nakon što su je dugo tesali da ne bude benigna i zapravo komična.
Što se tiče tvog zapažanja, mislim da je velika stvar to što Mađari nisu ni pravoslavni ni muslimani. Svaka tradicija kršćanstva, od katoličanstva do bilomkog oblika protestantizma, uvijek je svarljivija od pomenutih prokazanih oblika ispovijedanja vjere.

Što su Grci ušli u EU. Fol kao, kolijvka euro civilizacije. Bezveze. Euro stratezi su pravili strategiju da od dva zla izaberu manje. Grci jesu pravoslavni, ali nisu muslimani. Tako je to, zar ne.
 
OrthodoxCelt:
Мађари су већи националисти него ми па су у Европској унији,
за нас је Европа спремила неку другу дефиницију национализма...
ми тога морамо да се одрекнемо, ако желимо ући у Еу...


Da, da desnica dobro kotira svugdje, ali nakon što su je dugo tesali da bude benigna i zapravo komična.
Što se tiče tvog zapažanja, mislim da je velika stvar to što Mađari nisu ni pravoslavni ni muslimani. Svaka tradicija kršćanstva, od katoličanstva do bilo kog oblika protestantizma, uvijek je svarljivija od pomenutih prokazanih oblika ispovijedanja vjere.

Što su Grci ušli u EU, kao veća sirotinja od svih western balkans državica? Fol kao, kolijvka euro civilizacije. Bezveze. Euro stratezi su pravili strategiju da od dva zla izaberu manje. Grci jesu pravoslavni, ali nisu muslimani. Tako je to, zar ne.
 
Ferenc Gyurcsányi je neodgovorna,nepromišljena i mentalno nedorasla ličnost poziciji na kojoj se nalazi,nešto kao što je Boris Tadić u Srbiji. On mora da ide,pre svega zato što je uvalio Mađarsku u velike ekonomske probleme i stagnaciju. Sa druge strane,ubeđen sam da je Viktor Orbán,iako desni centar po političkim idejama trenutno jedina osoba sa kapacitetom da vodi zemlju.
Što se tiče nacionalizma,i desnica i levica u Mađarskoj je odavno odustala od ideja revizije Trianona i prisvajanja teritorija susednih država nastanjenih Mađarima-što se ne bi moglo reći i za Srbiju.
 
Живео Ђурчан,демократски премијер Мађарске!
Он једини може да спречи Мађарску да понове не падне у своју фашистичку прошлост.
 
O Mađarskoj znam koliko i o Surinamu ili Tobagu. A o njima znam - ništa.
U stvari, prdeli su kako Mađari napreduju ko na spidu, od ulaska u EU. Sad ispada da su lagali, a da je mađarsko privredno čudo, u strvari, mađarsko Potemkinovo selo. Kakvo sranje.
Ko zna još koliko presnih laži nam je servirano o EU, a mi smo ih smazali.
Definitivno ne želim u EU.
 

Back
Top