Zivot Zivotinja u Beo Zoo Vrtu

Ja sam drustvo za to da osnujemo organizaciju -U SKLADU S PRIRODOM-,koja nece imati ni predsednike,ni direktore ni sl.,vec iskljucivo volontere tj.nas.Organizacija bi se bavila temama u skladu sa svojim nazivom.
Samo unapred da dam protivargument za najcesce pominjani argument-zasto gradu treba zoo...Navodno zato da bi se deca upoznala sa vrstama koje nemaju prilike da srecu.Nekad mozda i prihvatljivo,danas sigurno ne! Sada postoji mnogo nacina da saznaju vise nego iz posete zoo vrtu.A da li bi to znacilo da treba da im napravimo i piramide na uscu i ajfelov toranj na Avali ili npr.okean tu negde,jer ni to takodje nemaju priliku da vide???? Pa zdrav razum kaze-naravno da ne!
Sto se tice organizacije javite se da vidimo koliko nas ima pa da krenemo s tim.Uradicemo sigurno vise nego oni koji zvone na sva zvona i to ne od clanarina. Toliko od mene za sad.Pozdrav ljubiteljima prirode i prirodnog
 
Razlika izmedju ZOO vrta u Bg i u Subotici je sad velika... u neposrednoj blizini Palickog jezera prostire se "mali" ZOO vrt gde su zivotinje koliko-toliko u nekom prirodnom okruzenju.... za razliku od Beogradskog koji je vise nego strasan i porazavajuc i za zivotinje i za posetioce..uzas!!!
...posetite ZOO na Palicu...lepsi je, cistiji, prostraniji... i u prirodi...
 
dugmence:
Ja sam drustvo za to da osnujemo organizaciju -U SKLADU S PRIRODOM-,koja nece imati ni predsednike,ni direktore ni sl.,vec iskljucivo volontere tj.nas.Organizacija bi se bavila temama u skladu sa svojim nazivom.
Samo unapred da dam protivargument za najcesce pominjani argument-zasto gradu treba zoo...Navodno zato da bi se deca upoznala sa vrstama koje nemaju prilike da srecu.Nekad mozda i prihvatljivo,danas sigurno ne! Sada postoji mnogo nacina da saznaju vise nego iz posete zoo vrtu.A da li bi to znacilo da treba da im napravimo i piramide na uscu i ajfelov toranj na Avali ili npr.okean tu negde,jer ni to takodje nemaju priliku da vide???? Pa zdrav razum kaze-naravno da ne!
Sto se tice organizacije javite se da vidimo koliko nas ima pa da krenemo s tim.Uradicemo sigurno vise nego oni koji zvone na sva zvona i to ne od clanarina. Toliko od mene za sad.Pozdrav ljubiteljima prirode i prirodnog

pa kad je to lepo ajde mozda i nas stave jednoga dana u neki kavez, sa obzirom da nas za kojih stotinak godina nece ni biti. daj molim te argument da bi nasa deca gledala je glup. pa zar pored toliko emisija samo na planet animal, gde samo sto ne udju u usta zverima dok jedu mi bas moramo da deca vide zivotinju u kavezu. pa da to je priroda, onako besna od gladi i losih uslova. ne treba nikakav toranj niti okean. ali eto naprimer ratno ostrvo bi bilo idelano. mnogo bolje da je tamo taj vrt nego da se odrzavaju koncerti koje teraju ptice koje se tamo lezu.
sto se tice organizacije ja sam dobila mail da ce uskoro vec za koji dan postojati na netu sajt o tome. pa znaci neki vec rade volonterski. kad kazes organizacija bez ikoga ko je vodi to je kao da si kazao organizacija bez organizacije sto znaci rulja. sa takvim pristupom nista ne moze da se uradi. ajde opet malo pogledaj emisije kako je to organizovano vani pa ces znati. sa masinerijom vlasti se bori istim oruzjem. a da li treba clanarina, to neka drugi odluce necu da se petljam. ali ako ikada u ovoj zemlji bude onih koji ce osnovati neku postenu organizaciju za zastitu zivotinja, bice mi drago i da na taj nacin pomognem. nadam se samo da nece biti lopovska kao orca
:evil:
 
lily-sid:
Razlika izmedju ZOO vrta u Bg i u Subotici je sad velika... u neposrednoj blizini Palickog jezera prostire se "mali" ZOO vrt gde su zivotinje koliko-toliko u nekom prirodnom okruzenju.... za razliku od Beogradskog koji je vise nego strasan i porazavajuc i za zivotinje i za posetioce..uzas!!!
...posetite ZOO na Palicu...lepsi je, cistiji, prostraniji... i u prirodi...

nijedan zoo vrt kod nas nema nikakve uslove. osim ako je ono manje zlo bolje od vecega zla. ali u biti oboje nije dobro.zivotinjama trebaju uslovi. pa ako ih vec drze u kavezima neka bar bude "humano" :cry:
 
ne treba ga srediti vec ga premestiti sa tog mesta negde gde je veci prostor u neko prirodnije okruzenje. nadam se da je da cete moju opsaku "humano" shvatiti na pravi nacin, jer ja licno nisam za drzanje zivih bica u kaveze pa ma kako bili veliki i na kom mestu se nalazili. a sve zarad toga da se neko zabavi :(
 
Hm...ako već ne može da se izmesti...onda neka ga bar srede...to zaslužuju i životinje a i ljudi koji ga posećuju a posebno ljudi koji stanuju u blizini...
Usput...neka ''živa bića'' i treba držati neko vreme u kavezima...na taj način se neke vrste spašavaju od izumiranja...
 
*Beogradski Zoo je od strane svih svetskih ZOO inspekcija proglašen za jedan od najgorih na svetu.
~Maneka Gandi~

peticija za zivotinje ( beo zoo ):
http://www.thepetitionsite.com/takeaction/777611166
peticija 2:
http://www.thepetitionsite.com/takeaction/816115032

detaljnije o kampanji:
http://kampanja.bravehost.com/


* Zoo je zatvor za životinje koje su osuđene- bez suđenja, i osećao sam se krivim jer nisam činio ništa povodom toga.
~Rasel Hoban~

* Nažalost baš oni ljudi koji su najelokventniji u svom zahtevu za očuvanjem životinjskih vrsta su i najčešće oni koji na prvu dobru priliku počinju narušavati život tih životinja.
~Andrew Linzey

* Ne možemo videti ni delić pripodnog života kod zatvorene životinje, samo senku nekadašnje lepote. Julia ~Allen Field
 
Ljudi,stvarno,posetite ove sajtove,malo istrazujte.Ima dobrih stvari,korisnih,eto,ljudi pokrenuli akciju za poboljsanje uslova u Beo zoo vrtu- koji je proglasen za jedan od najjadnijih u Evropi(ili u Svetu cak,mada to bi bilo malo sumnjivo...na zalost...) Ali ono na cemu treba raditi je oporavak prirodnih stanista svih vrsta koje su ugrozene,kao i onih koje prete da budu (ukoliko se eksploatacija prirode i njenih resursa nastavi ovom brzinom)Tako da nam kavezi vise nece trebati,pa ni vrtovi ove vrste! Zivotinje ce biti slobodne,tamo gde pripadaju(izgleda mi samo,da ce to biti rezervati) a ljudi tj,mi nastavicemo se gusiti u gradovima i slicnim naseobinama u potpunosti neprirodnim za bilo koje zivo bice(osim za neke alge koje stvarno vole zagadjena podrucja).Ali otimacina zemlje ne prtestaje pa brojne zivotinjske i biljne vrste ostaju bez domova ,stanista,hrane,izumiranjem jedne vrste remeti se lanac ishrane........Ma ono sta radi vrsta kojoj pripadimo stvara haos!!! i u nasem "svetu" osetan. E,da jos jedna stvar:NEKA RAZMISLI JOS JEDNOM ONAJ KO JE REKAO DA BI DOBRO BILO PRESELITI ZOO VRT NA RATNO OSTRVO!!!!!Mislim da je to VRLO,VRLO losa ideja.Time bismo samo nastavili unesrecivanje,razdomljavanje,razsumljavanje....i,da EHO festival je bio strasna greska-tu se razumemo.
 
Nisam bila u mogucnosti da odem na tu tribinu.Verovatno cemo i dobiti informacije na parlamentu studenata bioloskog ali do tada,ako je neko bio,neka podeli to sa nama,sta su studenti zakljucili?

Eh,da ;U '07. nadam se da cemo imati vise uspeha u svim akcijama prevencije,zastite,edukacije.....Da sve ovo ne budu prazne price!Nesto dobro cemo i uraditi!!!
 
Trinley, saopštenje sa tribine možeš da pročitaš ovde:
http://www.bgzoosos.com/obavestenja.htm
Pitam se kako je životinjama sada u zoo vrtu, kiša pada, hladno je, oni su se sklonili u one smrdljive betonske bunkere i rupe u zidovima,...U prirodi zivotinje svoj zimski "smeštaj" napune raznim travama,granama,lišćem, iskopaju rupe u zemlji, pa su ušuškani,toplo im je, a ovi jadnici leže na ledenom vlažnom,smrdljivom betonu, ...
I kad je lepo vreme zoo vrt izgleda jezivo, samo mogu da zamislim koliko užasno izgleda danas po ovakvom vremenu.
Sa akcijom nastavljamo čim prođu praznici !
 
Zatvor nije za coveka a kamoli za zivotinju, stavite se u polozaj da zivite jedan dan , ili dva dana mozda tri koliko bi ste vi izdrzali, zivotinje u ZOO vrtovima zive i jedan i dva i tri dana i jednu nedelju i jedan mesec i jednu godinu i svoj jedan jedini zivot....
Dosta je vise zatvora za sve zivotinje one imaju pravo kao i covek a to pravo se zove pravo na zivot.

Molimo sve ljubitelje zivotinja da se hitno ukljuce u potpisivanju peticije kako bi se sto hitnijim merama sprecilo masovno ubijanje zivotinja sirom Srbije. Adresa peticije se nalazi na OIPA web sajtu, OIPA je internacinalna organizacije koja se bavi zastitom zivotinja i ima za cilj da pomogne zivotinjama u Srbiji.

Ukljucite se i svojim potpisom spasite zivote, peticija se moze potpisati samo do 31.01.2007 god.

Peticija za potpis se nalazi na adresi koja glasi: http://www.oipa.org/public/serbia/petition.php


A za vise informacija na pitanja zasto da potpisem peticiju, dobicete na web sajtu http://helphelp.atspace.org


Hvala
ban.jpg
 
crni medved:
Trinley, saopštenje sa tribine možeš da pročitaš ovde:
http://www.bgzoosos.com/obavestenja.htm
Pitam se kako je životinjama sada u zoo vrtu, kiša pada, hladno je, oni su se sklonili u one smrdljive betonske bunkere i rupe u zidovima,...U prirodi zivotinje svoj zimski "smeštaj" napune raznim travama,granama,lišćem, iskopaju rupe u zemlji, pa su ušuškani,toplo im je, a ovi jadnici leže na ledenom vlažnom,smrdljivom betonu, ...
I kad je lepo vreme zoo vrt izgleda jezivo, samo mogu da zamislim koliko užasno izgleda danas po ovakvom vremenu.
Sa akcijom nastavljamo čim prođu praznici !

Tu sliku drzi u glavi sve dok vise ne bude razloga za to.Posetila sam sajt a cula misljena nekih koji su bili,i zadovoljna sam sto se svi u jednom slazu:situacija je katastrofalna ali se tome staje na put.Brojni su nacini na koje mozemo poboljsati i prometi stvari.
 
pa mozda sam malo zautao ali me privukla ova tema jer nikad nisam posetio beozoo vrt, ali se nadam da situacija nije kao u palickom zoo vrtu jer ono sto sam tamo video moze samo da se uporedi sa horor filmom premali kavezi, pomesano po nekoliko vrsta u jednom kavezu itd. da ne duzim previse! :( zalosno je sto te zivotinje vise i da ih puste na slobodu pitanje je dali bi se prilagodile?
 
koliko vidim, interesovanje za spas zivotinja svih vrsta je porazavajuce malo! kako da pomognemo, mi koji bi to zeleli i kako!? ne verujem da cu smiriti savest time sto cu otkucati ovaj tekst. razne organizacije su u opticaju i zaista ne vidim izlaz iz tog vrzinog kola. molim da nas obavestavate o svemu na nekom vidljivijem mestu! napominjem da sam slucajno zalutala na ovu temu!
 
Najvazniji pokazatelj, da li je zivotinjama udobno u smestaju jeste odgovor na pitanje, da li se razmnozavaju. Svako malo, rodi se neka zivotinja koja je i u prirodi sa niskim stopama fekunditeta i prezivljavanja.
Svakako da bi trebalo prosiriti Zoo, ali nema gde na Kalemegdanu, a za takvu lokaciju, gradske vlasti bi mogle da obezbede nekakvu dobru alternativu u gradu, npr. Kosutnjak, ili neka druga park suma. Opet i tu se mora voditi racuna o zasticenosti tih podrucja.
Procitala sam ono sto pise na sajtu bgzoososvrta i ne svidja mi se pismo gradonacelniku, u kojem se umesto potpisa pojedinca i organizacija, stavlja pseudonim:gradjani.
Entuzijazam volontera je neophodan, ali stvarima treba pristupiti ozbiljno, ili ce protivnicima i nemarnim mocnicima, nasa neozbiljnost posluziti kao opravdanje.
 
Zdravo svima!! Ja sam volonter u Beo Zoo vrtu 2 god i nagledala sam se svega i svacega.Do nedavno je bio u privatizaciji,neki holandjani su trebali da ga kupe i ja sam se tako obradovala i ponadala da ce se stvari promeniti na bolje,ali vrt sad ne moze da se proda jer se nalazi na Kalisu,a to je spomenik i pripada gradu...Bili su planovi za premestanje ali ni od toga nema nista.Sve radnike koje znam (sem par njih( poslodavce,nadzornike mrzi da bilo sta rade, o veterinaru i da ne pricam,koliko je samo ostavio zivotinja da ugine bez ikakve pomoci...
 

Back
Top