Upoznavanje u gradu

U gradu kenjaju beskućnici i kad čoveka, ne daj Bože , pritera, a ne može da stigne...onda se olakšava u gradu, gradskim javnim površinama - parkovima etc.
Nisam znao da upoznavanje u gradu izaziva kenjanje, ali - sad znam, rekao/la mi jastuk.. : o )
 
Neki ljudi lupetaju pri susretima u gradu, selu ili bilo gde, pa čak i na netu, ko će znati iz kojih sve razloga. Pretpostavke:
  • ukoliko se ne poznaju, da bi bili jedni drugima dovoljno (ne)zanimljivi kako (ne)bi došlo do sledećeg susreta;
  • radi opuštanja i podizanja atmosfere;
  • faktor X;
  • jer je istina surova i ume da boli;
  • jer im se može;
  • ko si ti, ja, mi da uopšte sudimo šta je lupetanje?
 
Borg_Queen:

Ti ćeš da mi zabraniš da kenjam..
Ja sad kenjam zato što ne znam šta hoće jastuk, zazirem od njenog provokativnog pitanja, cenim da nas zahebava što ovde kenjamo, a ne tamo gde treba. Kao, ovde smo super. Isijavamo visprenošću, dabome..

Ja mislim da je ljude stra' jedne od drugih, od utiska koji će da ostave na sagovornika, od izneverenih očekivanja, od pokreta i gestova koji mogu da budu pogrešno protumačeni.
Ovde ne čuješ, ne vidiš, pisana verbalizacija je sredstvo, uživo ne možeš da staviš navodnike.. Grad je za ljude, ovo je za nevidljiva bića, ali i jedno i drugo je pojedinac, takav - kakav je.. : o )
 
HeBePoBaTaH_:
Ja mislim da je ljude stra' jedne od drugih, od utiska koji će da ostave na sagovornika, od izneverenih očekivanja, od pokreta i gestova koji mogu da budu pogrešno protumačeni.
Ovde ne čuješ, ne vidiš, pisana verbalizacija je sredstvo, uživo ne možeš da staviš navodnike.. Grad je za ljude, ovo je za nevidljiva bića, ali i jedno i drugo je pojedinac, takav - kakav je.. : o )

i ja mislim da je strah , i da zbog toga ova komunikacija preko neta cesto ispadne kvalitetnija ,iako bi trebalo da je obrnuto ....

@ Dis : pa ja sam kenjanje definisala kao suprotno od diskusije koja se ovde vodi , misleci na to da mi to upoznavanje u gradu vishe lici na upisivanje u spomenar , bez nekog dubljeg objashnjavanja ... btw. ko mi promeni naslov ?
 
Diskusije koje se ovde vode... Šta da mislim, zabrinuo bih se da čujem da neko javno raspravlja o nekim pitanjima koja se ovde potežu, a odgovarajući stil bi prouzrokovao da gradske ulice liče na vestern film.

Ne slažem se da su ljudi drugačiji. Samo, kao što HeBe_ naglasi, ovde su nevidljivi, pa pišu i oni koji ćute, i/ili o čemu ćute. Uostalom, kako sagovornici inspirišu jedni druge, tako se njihov razgovor nastavlja. Ovde ili bilo gde.

I vreme, ovde možeš da zadržiš dah, razmisliš, dođeš do odgovarajućih reči. U realnom vremenu za tako nešto je potrebna znatna veština, kao i iskustvo, da bi mogao da podrobnije objasniš svoje misli. Zato je i lakše reći bilo šta, makar i uglavnom bezvezno. Ionako se komunikacija među ljudima svodi na niz nesporazuma, ili grešim?

Uzgred, ja sam izmenio naslov. Reklamacije ne primam.
 
Uostalom, kako sagovornici inspirišu jedni druge, tako se njihov razgovor nastavlja. Ovde ili bilo gde.
pa tako otprilike... ovde su takve formalnosti po defaultu izostavljene, a uzivo, kao pricha treba da je neopterecujuca u pochetku, eto ispadne nekom tako i dosadna, mada si potpuno slobodna da razgovor usmerish u drugom pravcu, malo kom sagovorniku zapravo i prija taj pochetak...
 
Borg_Queen:
pa tako otprilike... ovde su takve formalnosti po defaultu izostavljene, a uzivo, kao pricha treba da je neopterecujuca u pochetku, eto ispadne nekom tako i dosadna, mada si potpuno slobodna da razgovor usmerish u drugom pravcu, malo kom sagovorniku zapravo i prija taj pochetak...


kakav difolt ja sam vazda klokovan...xexexexe
 
@Borg:Mogu ja da usmerim razgovor nece da misle i govore ….pa ako bi da se opushtaju, nek idu da “bleje “ ….dakle , shto manje napora , po mogucstvu da mi ne otkrivash/podsecash na bilo shta loshe o meni , a i svoje specificnosti,niti mane, nemoj da isticesh , da bismo se lakshe osetili bliskim ,.... jer i jesmo tu zato shto smo bili malo usamljeni , a tako cemo mozda i da se povatamo na kraju , ako su tu ostali uslovi ….

@Dis: postoje teme : "koliko ste zaista ..." , " da li vi sebe ..." .... - mislim u odnosu na moj naslov ...
 
jastuk:
@Borg:Mogu ja da usmerim razgovor nece da misle i govore ….pa ako bi da se opushtaju, nek idu da “bleje “ ….dakle , shto manje napora , po mogucstvu da mi ne otkrivash/podsecash na bilo shta loshe o meni , a i svoje specificnosti,niti mane, nemoj da isticesh , da bismo se lakshe osetili bliskim ,.... jer i jesmo tu zato shto smo bili malo usamljeni , a tako cemo mozda i da se povatamo na kraju , ako su tu ostali uslovi ….

@Dis: postoje teme : "koliko ste zaista ..." , " da li vi sebe ..." .... - mislim u odnosu na moj naslov ...
mislish da se ne bi osetili bliskim... pa da, distanca, ne znam, meni ako se neko uchini gotivan, distancu brishem oma, inache necu ni da pricham... i moram da ti kazem kad sam pre izlazila, sa koliko ljudi sam imala super priche... dobro ajde bila neka stanja, al svejedno... secam se jednom, otishla sa drugarima u neku kavanu, oni me smorili, a ja ne znam kako se nadjem za stolom sa 3 pijanca, 2 mushka i jedna zena... ovaj jedan bali, a nas troje al smo se siti isprichali, podavali mi telefone da cirkamo zajedno i tako... jednom sam se isprichala sa jednim beskucnikom, a i sa dizelashima sa imala extra spike, neverovatno al i oni umeju da budu zanimljivi... omg shta napisah :lol:
 

Back
Top