Kako da napisem biznis plan?

Оливера, можете ми се јавити, имамо начина да Вам помогнемо на самом почетку на лак и једноставан начин. Ово није компликовано, али пошто се свакако бавите неким послом, не препоручујем Вам да губите време савладавајући разне методологије за израду бизнис паланова. (Напомена: разне институције и банке траже да бизнис план буде урађен по посебној методологији).
 
ko otvara firmu pa zeli sve da plati, brzo ce pare potrositi. BP se radi u fazi razrade ideja da se vidi koja je najprofitabilnija i glavna stvar su relevantni podaci, znaci potrebno je realno istrazivanje trzista i potencijalnih kupaca. Forma uopste nije bitna osim za banke kada se konkurise za kredit. Bankama cete i onako poturiti nastelani biznis plan jer bankari mnogo vole brz povracaj investicija a u biznis se ne razumeju...
 
Постоје многи универзални програми за обраћун исплативости инвестиција. Ипак, скоро сваки инвестициони подухват захтева да се посебно сагледа, често има своје специфичности, потребан је посебан приступ. због тога је пожељно да се овај посао уради квалитетно тј. професионално, Ту не треба посезати за најевтинијим решењима, Добро треба проверити да ли унапред припремљени модели могу да обухвате све елементе планираног бизниса, и ако могу - дали на прави начин,
Чини ми се да се треба подсетити да су се некада ови пројекти звали: инвестиционе студије !! У складу са тим - и данас је, као и увек, у овом послу потребан озбиљан, студиозан тј професионалан приступ.
 
Ljudi, nemojte se zavaravati. Biznis plan nije nimalo lako uraditi. Ako je biznis plan predvidjen za potencijalne kreditore (eksterne svrhe), neophodno je ubediti tog kreditora da podrzi bas vas projekat. Ako je sa druge strane namenjen poboljsanju i razvoju poslovanja (interne svrhe) onda je neophodna detaljna analiza svih aspekata poslovanja vase firme, ne samo onih koja se odnose na vracanje potencijalnog kredita. Kako bih odmah prekinuo diskusiju o tome da li sam ovde dosao da se ispromovisem, JESAM. Medjutim, to nikako ne utica na prethodne konstatacije. Ukoliko vam je potreban kvalitetan biznis plan (u bilo koje svrhe) ili neka druga vrsta poslovnog konsaltinga pronadjite stručne ljude.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top