temperatura maticne ploce
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: temperatura maticne ploce

Dixi
    Guest

Podrazumevano temperatura maticne ploce

Da li je normalno da mi je temperatura kompjutera, kad ga upalim 54-56 C,a zatim padne na 50-52? I tako ostane do kaja. Inace ne igram igrice, pogotovo neke zahtevne.A posto je kompjuter star dva meseca, nista ne radim zahtevno. Komjuter je Intel Pentium 4, 2,4 GHZ, maticna ploca je microstar 865PE Neo 2-LS.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Mislim da je greska u senzoru na ploci. Svojevremeno je moj prijatelj kupio nekog celerona koji "radi" na 120 stepeni I evo ga radi jos uvek posle 3 godine na istoj temperaturi.

Tzar
    Guest

Podrazumevano

Normalno je da temperatura padne, nije previse opasno ako je temperatura preko 50 stepeni, mada bi mogao da razmislis o boljem kuleru. Ako ti je za utehu ja sam kuler promenio posle dve nedelje.

Primećen član
    Učlanjen
    09.05.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio Alexandro
    Mislim da je greska u senzoru na ploci. Svojevremeno je moj prijatelj kupio nekog celerona koji "radi" na 120 stepeni I evo ga radi jos uvek posle 3 godine na istoj temperaturi.
    Greske postoje.
    Ali na Matsoniku i Acropu.
    Ako nadjs gresku na MSIu ili Asusu svrati do Las Vegasa i odigraj neki slot.Dobijas 100%.

Zaslužan član Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2093

Podrazumevano

Citat Original postavio Backy
    Ako nadjs gresku na MSIu ili Asusu svrati do Las Vegasa i odigraj neki slot.Dobijas 100%.
    Postoje greške i kod MSI i to upravo na Neo 2 pločama u merenju temperature. I ja sam imao isti problem na istoj ploči, skinuo novi BIOS i sada pokazuje skoro deset stepeni manje. Imaš i na njihovom sajtu piše to za temperaturu.

Kompjuteru je naravno svejedno kako god okreneš, ali ja se lično osećam bolje.

Backy, ja sam u Vegasu izgubio 25 centi u slot mašini, i to je svo kockanje koje sam tamo sebi dozvolio. Mora da je loša sreća zbog MSI bag-a... :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Backy
    Citat Original postavio Alexandro
    Greske postoje.
    Ali na Matsoniku i Acropu.
    E Backy... vidis, pre skoro tri godine, ljudi iz PC Centra su popizdeli zbog mene. Oko dvadesetak MSI dual P3 ploca sa Via 694 cip setom su bile ispravne/neispravne. Do tada sam se kleo u MSI da nikad nije imao gresku. Kvar je bio fizicke prirode, preciznije AGP slot. Ubodes jednom graficku - RADI. Izvadis je (tog trenutka se plastika slota polomi maximalno i unisti pinove), ubodes drugi put i ... BEEEEEEP BEEP BEEP. Na kraju su iz MSI slali nove slotove za ceo kontingent ploca koje su stigle.

Inace, ista stvar sa slotom, samo je bio PCI desila se mom ortaku pre nesto manje od mesec dana na MSI 865P ploci.

Daki77
    Guest

Podrazumevano Sve znam.....:-)

Kazem ja tebi, Tiki, da je problem u OCITAVANJU temperature, a ne u njenoj REALNOJ vrednosti!!! :-) Da, MSI zaista pokazuje visu temperaturu od npr. ASUS-a....a sto se tice onih koji se kunu u ASUS-a i MSI, TAJ SAM!!!!!!!!!

Slične teme

1. Temperatura maticne
    Autor Ramzes u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 20:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •