Intervju s nasom Majom

untouchable

Ističe se
Banovan
Poruka
2.748
Prestonica nema ideja
Mirko RADONjIĆ, 16. septembar 2006

JOŠ za vreme izborne kampanje, kandidat za gradonačelnika Novog Sada Maja Gojković mnoge je začudila obećanjem da će njen grad biti svetska metropola. Protivnici su, kaže, zamišljali da govori o broju stanovnika i zgradama, ali je ona imala sasvim drugačiju ideju. Plan joj je bio da se "srpska Atina" svojom kulturom nametne Evropi i svetu. Dve godine kasnije, Maja Gojković za "Novosti" govori o svom gradu, o državnoj politici, Haškom tribunalu, autonomiji Vojvodine...

Da li je Novi Sad u nečemu pretekao Beograd?
- Mislim da jeste, jer se Beograd uljuljkao, a njegov gradonačelnik nije navikao na kritike, jer ih u medijima i nema. On je član Demokratske stranke, i apriori se smatra da je dobar. Dozvoljeno mu je da radi bez kontrole. To uljuljkuje, pa mislim da je Beograd ostao bez ideja. Novi Sad je, s druge strane, u poslednje dve godine ponovo postao grad i, svakako, kulturna metropola.

Dolazi li, osim stranaca, i strani kapital u Novi Sad?
- Ima stranih investicija onoliko koliko ih ima i u Srbiji. Prijatno sam iznenađena da je, osim onih koji prvi dolaze u zemlje u tranziciji, velikih trgovinskih lanaca, kod nas, recimo, došao grčki investitor i kupio veliku i poznatu fabriku "Milan Vidak". Ozbiljna proizvodnja je tamo pokrenuta posle deset, petnaest godina. Krenula je i privatizacija hotela. Najveća ruska investicija, nova gasna elektrana, takođe će se graditi u Novom Sadu.

U javnosti je bilo sumnje u taj projekat?
- Videla sam reakcije nekoliko političara iz Pokrajine, koji su, očigledno, nezrele osobe. Investitori su u postupku dobijanja dozvola i, naravno, gradiće šta su predvideli.

Pravite li, vi lično, razliku između ruskog i, recimo, slovenačkog kapitala?
- Apsolutno ne. Meni je svejedno. Imamo jako puno slovenačkog kapitala u Novom Sadu. Kapital nema nacionalno obeležje.

Da li je Novi Sad i dalje multietničan grad?
- Uvek je bio.

Ima li u gradskoj upravi pripadnika nacionalnih manjina? Koliko ih je?
- Sigurno da ima, ali ih ja ne prebrojavam. To bi bilo neukusno. Nisam vaspitana da pitam ljude koje su nacionalnosti, ili veroispovesti.

Kao advokat, mislite li da Vojislav Šešelj može da pobedi Haški tribunal?
- Po mojoj proceni, on je već pobedio. Ne postoji takav pravni slučaj - nema nikoga ko je tamo otišao dobrovoljno, a da je tri i po godine zatvoren, da nema pravo na odbranu i da suđenje još nije započeto. Mislim da je on pokazao suštinu Haškog tribunala, koliko tamo nema pravde. Kada odlazite tamo, vi ste već osuđeni, bez prava na odbranu.

(...)

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=94009&datum=2006-09-16
 
In related news:

Novi Sad superbrend Srbije

Novi Sad - Grad Novi Sad proglašen je za superbrend Srbije u kategoriji javne urbane celine i time se svrstao u ekskluzivnu grupu superbrendova, saopštilo je kabinet gradonačelnice Maje Gojković.
- Ovo prestižno priznanje naš grad je dobio od institucije za arbitražu u brendingu Superbrands. Odluka je doneta glasovima Saveta Superbrands sastavljenog od vodećih ličnosti ekonomije, marketinga i medija i glasovima građana, pribavljenih istraživanjem beogradske agencije za istraživanje javnog mnjenja Medium Gallup - navodi se u saopštenju.
Institucija Superbrands, koja ovakva istraživanja sprovodi u 54 zemlje na četiri kontinenta i prvi put u Srbiji, priznanje Novom Sadu uručiće 29. marta 2007. godine.
Dobijanjem ovog priznanja Novi Sad se izdvaja kao jedinstvena turistička destinacija, pošto ga je Turistička organizacija Srbije već proglasila za najuređeniju turističku destinaciju u Srbiji u prošloj i ovoj godini. R. D.

http://www.danas.co.yu/20060916/vojvodina1.html#0
 
Ako je to dokaz da su radikali uspesni onda su radikali jadni.Novi Sad i Maja Gojkovic ,cestitke.Mada sigurno da je Novom Sadu potrebno jos mnogo mnogo toga.
Medjutim u koliko opstina radikali imaju vlast i sta su tamo napravili?Jedno veliko nista.
Nije bam ovo pred izborna trka pa da pravite kampanju na Maji Gojkovic :D
 
no_problem:
Е сумњиви, стално банализујеш ствари.
Uopste ne.Rekao sam cestitke Maji Gojkovic i pitao vas radikale zar je to sav radikalski uspeh.Istakli ste temu kao primer uspesnoti vase stranke,zar ne?Koliko ima opstina gde su radikali na vlasti i nista dobro nisu doneli ili su jos vise upropastili iste opstine?Sta je tu problem?
 
sumnjivo lice:
Ako je to dokaz da su radikali uspesni onda su radikali jadni.Novi Sad i Maja Gojkovic ,cestitke.Mada sigurno da je Novom Sadu potrebno jos mnogo mnogo toga.
Medjutim u koliko opstina radikali imaju vlast i sta su tamo napravili?Jedno veliko nista.
Nije bam ovo pred izborna trka pa da pravite kampanju na Maji Gojkovic :D

:D Е шта све човјек може да напише.
 
sumnjivo lice:

Ko????

Пази тим:

Шешељ - тешки центар (измена Вјерица Радета)
Вучић - висока четворка
Тодоровић - крило
Николић - бек
Наташа Јовановић - плеј

....
Ај реци да не би разбили друге странке.... :D :D
 
НиколаТ:
А ти си морон и то јасно показујеш својим постовима.
A zasto se srdis? Vise volis radikale od mame i tate,a tek Maju...?Nemoj biti debil i pominjati moje postove,samo se blamiras,ne mozes govoriti o mojim postovima jer ih na politici gotovo nema(zbog takvih smaraca poput tebe)...A vidim ti si ovde glavni na politici? Radikali pa radikali,lakse malo...Ako ste tako jaki kao sto tvrdite sto se onda uzbudjujete?
 
Gucanin:
Ko????

Пази тим:

Шешељ - тешки центар (измена Вјерица Радета)
Вучић - висока четворка
Тодоровић - крило
Николић - бек
Наташа Јовановић - плеј

....
Ај реци да не би разбили друге странке.... :D :D
Slaba im klupa :D
 
no_problem:
Свака част Маји Гојковић.
nije ni chudo sto se maji gojkovic u SRS daje mnogo manji prostor nego recimo pijanom mirchicu ili lopovu todorovicu...gotovo se nigde ni ne pominje...valjda zato sto odudara od imidza prostog,vulgarnog i agresivnog radikala...ta maja je jako zaeban lik..da je ona glavna u radikalima svashta bi bilo..dobro je sto je rukovodstvo SRS kratkovido i sujetno,pa je maja skrajnuta..ovako bi bila velika opasnost
 
untouchable:
A gde Radikali nisu uspesni?
Na svu sreću ovde: ;) :)
Srbija%20i%20crna%20gora%20mapa%20final%20-%20mala%20rezolucija%20za%20WEB.jpg
 

Back
Top