Filozofski Fakultet Bg-PSIHOLOGIJA

Bratislave, ili kolega, pa mi smo komsije :) (bar ove godine).
Nema to veze sa srecom, a sad cemo da okusimo i tu Bolonju. Kazu da kod nas nema prenosenja predmeta u drugu godinu, mora sve da se otkaci. Ne znam da li su to govorili svim generacijama ali mozda je ovako i bolje - da se ne opustimo previse. Ja licno ne vidim svrhu u nagomilavanju ispita, pa se nadam da necu ni imati takvih problema.

Pa na neki nacin jesmo, samo sto sam ja upisao Sociologiju( u zadnjem trenutku sam se odlucio za to :D) Pozdravi me na faksu btw, ako me vidis ^_^
JA mislim da je Bolonja bolja, ali opet.. imas veliku obavezu da moras da dolazis na svako predavanje i sve... Msm ono, kazu nam da smemo samo 4 predavanja da odsustvujemo, to je prilicno ogranicavajuce :D.
Mada meni realno odgovara ^_^
 
Zdravo;

Da li neko moze da odgovori na ova pitanja:

1. The force that energizes and underlies behavior is called:

a. motivation

b. drive

c. catalyst

d. ambition



2. Psychologists refer to _____ as a positive or negative response that typically includes some combination of physiological arousal, subjective experience, and behavioral expression.

a. motivation

b. drive

c. incentive

d. affect



3. Motivation and affect have in common:

a. the Latin root which means “to move”

b. the physiological mechanisms involved

c. that they are both primarily influenced by cognitive factors

d. nothing



4. If we break down the concept of motivation, we would find that we need to consider:

a. what people want to do

b. the goals they wish to pursue

c. how strongly they want to do it

d. all of the above



5. According to the psychodynamic perspective, _____ is/are the basis of motivation.

a. cognition

b. thought processes

c. instincts

d. biology




6. Personality is composed of:

a. intrinsic processes and extrinsic appearance

b. reputation and internal processes

c. mood and context

d. individualness and situation



7. ____ refers to the manner in which a person acts across a variety of situations; the enduring patterns of thought, feeling, motivation and behavior in different circumstances.

a. Personality

b. Reputation

c. Face

d. Extrinsic self



8. Personality psychology involves the:

a. motivations and situations affecting behavior

b. manner in which thoughts and motivations become established

c. the structure of personality and individual differences

d. understanding of people across situations and cultures



9. The organization of enduring patterns of thought, feeling, motivation, and behavior is referred to as:

a. personality

b. reputation

c. individualness

d. structure of personality



10. The first individual to present a comprehensive theory of personality is:

a. Sigmund Freud

b. Martin Charcot

c. Carl Jung

d. Albert Bandura

Unapred zahvalan
 
Ja sam planirao ove godine da upisem psihologiju... Izbijaju me ovi sto pricaju da je tesko upisati ovo ono, da je tezak fax itd... Tesko je upisati svaki ako vam je prosjek u srednjoj bio 2.5 i dodjete na prijemni goloruki na bager! :whistling:

Zna li neko koliki je bio minimum bodova znaci zadnjeg na listi samofinasiranja prosle godine/zadnjih godina... bg, ns, bl... nebitno... :zper:
 
Ja sam planirao ove godine da upisem psihologiju... Izbijaju me ovi sto pricaju da je tesko upisati ovo ono, da je tezak fax itd... Tesko je upisati svaki ako vam je prosjek u srednjoj bio 2.5 i dodjete na prijemni goloruki na bager! :whistling:

Zna li neko koliki je bio minimum bodova znaci zadnjeg na listi samofinasiranja prosle godine/zadnjih godina... bg, ns, bl... nebitno... :zper:

Bg za budzet 90.58, za samofinans 88.44
 
zdravo.Imam dosta pitanja i stvarno bih bila zahvalna bilo kome ko mi otkloni neke nedoumice.Trenutno sam druga godina na muzickoj akademiji ali sam razmisljala i o uporedom studiranju jos nekog faksa,npr psihologije.Da li je to uopste moguce i da li je prisustvo na predavanjima obavezno? toliko za sada...hvala unapred:)
 
zdravo.Imam dosta pitanja i stvarno bih bila zahvalna bilo kome ko mi otkloni neke nedoumice.Trenutno sam druga godina na muzickoj akademiji ali sam razmisljala i o uporedom studiranju jos nekog faksa,npr psihologije.Da li je to uopste moguce i da li je prisustvo na predavanjima obavezno? toliko za sada...hvala unapred:)

Teško.
Ali najbolje bi ti bilo da stupiš u kontakt sa sekretarkom odeljenja.
Pogledaj ovo:

http://www.psiholozi.net/comments.php?DiscussionID=104


sa zvaničnog sajta odeljenja za psihologiju.

Pozdrav! :D
 
Имам пар питања везано за овај факултет.

Овако. Ја сам сад други разред Прве београдске, и обоожавам психологију, не могу да размишљам о другом факлултету. Просек ће ми бити 4.50, и не рачунам да ће бити већи до четврте. Дакле, 36 поена из школе.

Е сад, рекли су ми да нема никакве шансе да упишем то, јер то наводно уписују само најбољи од најбољих итд итд. Зашто је то тако? Коме год да кажем, убеђује ме да се не бакћем с тим јер "нема теорије" да упишем.

Да ли је то заиста тако или су ти људи само необавештени?

Поздрав
 
Имам пар питања везано за овај факултет.

Овако. Ја сам сад други разред Прве београдске, и обоожавам психологију, не могу да размишљам о другом факлултету. Просек ће ми бити 4.50, и не рачунам да ће бити већи до четврте. Дакле, 36 поена из школе.

Е сад, рекли су ми да нема никакве шансе да упишем то, јер то наводно уписују само најбољи од најбољих итд итд. Зашто је то тако? Коме год да кажем, убеђује ме да се не бакћем с тим јер "нема теорије" да упишем.

Да ли је то заиста тако или су ти људи само необавештени?

Поздрав

Ja sam 2 godine u srednjoj imala odlican uspeh, a dve godine vrlo dobar. Na listi sam bila odmah ispod vukovaca. Konkurencija jeste bila jaka, kad sam ja upisivala, u Beogradu je konkurisalo 350 ljudi na 81 mesto, ali sam uspela :) Na testu znanja sam imala 2 netacna odgovora, na TOI 4, ali sam upala. Nemoj se obazirati na komentare, vredno radi i uspeces! Svima koji se dvoume bih to preporucila. Ne zaboravi da veliki broj ljudi koji dodje na prijemni, dolazi zato sto je sada psihologija "in", a ne zato sto ih to zaista interesuje. Pozdrav!
 
za kolko moze da se spremi knjga iz psihologije i kakve su sanse da ja upadnem imao sam prosek 3.5 sve cetri god...Hvala unapred........

Realno, minimalne.

Ako ti je prosek 3.5, imao bi oko 28 iz skole, morao bi na prijemnom da imas 60 poena *sto je jako jako tesko, s obzirom da imas i TOI*, i opet ne bi bilo sigurno da ces upasti.


A knjiga se mora JAKO TEMELJNO spremiti. Posto obicno zavlace pitanja.

Nije nemoguce, ali ako se odlucis da polazes PSY, O B A V E Z N O se prijavi i polazi jos neki prijemni.
 
Jedno pitanje: Da li se za prijemni (test znanja) koristi udžbenik iz psihologije za II razred gimnazije (Nikola Rot i Slavoljub Radonjić) ili knjiga "Uvod u psihologiju" (Ljubomir Žiropađa)? Ili možda obe? Imam ovu prvu, ali za ovu drugu sam skoro čuo i ne znam koliko se razlikuju. Btw. planiram sledeće godine da pokušam da upišem psihologiju, pa zato pitam.
 

Back
Top