Filozofski Fakultet Bg-PSIHOLOGIJA

Ma nije meni problem da pisem ali mi je problem da od jedne recenice napravim 10. Znas ono-kisa oko Kragujevca:-) A i nisam mastovita pa vise volim konkretne stvari-i sto krace to bolje. jel ce to da mi pomogne ili odmogne? Sve mi nesto smrdi na ovo drugo:-(

Da li rad klinickog psihologa podrazumeva rad sa bolesnom decom i njihovim roditeljima? Ne mislim psihicki bolesnom, vec tesko bolesnom, u obicnim bolnicama, pa neka savetovanja i tako to? I ako te nisam previse udavila, mozes li da mi napises sta sve klinicki psiholog moze da radi, jer nigde na netu nisam nasla tu informaciju?

Posao klinickog psihologa ukljucuje psiholosku procenu, tj. psihodijagnostiku i psihoterapiju. Znaci, procenjivanje licnosti testovima (licnosti, inteligencije...) i savetovanje. Posao klinickog psihologa tice se klinike, tj. bolnice, tako da klinicki psiholog radi i to sto si pitala-sa decom u bolnicama, sa njihovim roditeljima, pripreme za operaciju... To izmedju ostalog, jeste posao klinickog psihologa. Klinicki psiholog moze i da radi u oblasti bolesti zavisnosti, razlicitih psihickih/psihijatrijskih poremecaja...
 
da li neko zna kako upisati postdiplomski u austriji (nije uopste bitno na kom univerzitetu i fakultetu)?
da li priznaju nasu diplomu dipl.psihologa ili treba da se polaze neka razlika predmeta da bi se tamo nastavilo skolovanje?
molim vas ako neko zna bilo sta o ovome da mi odgovori
 
Zamolila bih bilo koga za bilo kakvu informaciju o tome gde bih mogla da pronadjem testove znanja iz psihologije? Kupila sam zbirku testova iz opste informisanosti,to sam presla,ali sada mi treba test znanja da vidim tip pitanja i slicno! Jos jedno pitanje,a tice se priprema: da li one postoje na fakultetu u Beogradu? Svaka pomoc ili sugestija bi mi puno znacila! Unapred hvala!
 
Zamolila bih bilo koga za bilo kakvu informaciju o tome gde bih mogla da pronadjem testove znanja iz psihologije? Kupila sam zbirku testova iz opste informisanosti,to sam presla,ali sada mi treba test znanja da vidim tip pitanja i slicno! Jos jedno pitanje,a tice se priprema: da li one postoje na fakultetu u Beogradu? Svaka pomoc ili sugestija bi mi puno znacila! Unapred hvala!
testove znanja od nekih prethodih generacija ako nisu bacili,

pripreme na faxu ne postoje.
 
:)
da li neko zna kako upisati postdiplomski u austriji (nije uopste bitno na kom univerzitetu i fakultetu)?
da li priznaju nasu diplomu dipl.psihologa ili treba da se polaze neka razlika predmeta da bi se tamo nastavilo skolovanje?
molim vas ako neko zna bilo sta o ovome da mi odgovori

Moras da vidis sa fakultetom koji upisujes. U Beogradu imas privatni fakultet za psihologiju, koji mu dodje kao neki ogranak Frojdovog instituta u Becu. Nisu bas renomirani (ko nas Megatrend kod nas, ako sam dobro razumela-citiram ljude koji su studirali na njemu). Posto je relativno nov kod nas (mislim da je otvoren pre dve godine), na njega mozes da se prebacis bez mnogo problema...a kada si vec na njemu, ne verujem ni da bi odbili da ti priznaju njihove ispite u centrali, tj. u Becu...

Ako ti to ne odgovara....(posto ovak fax, iako ima evropsku akreditaciju, jos uvek nije priznat kod nas), kreni da prekopavas, i kontaktiras svaki fax koji ti se ucini zanimljivim i da im pises mejlove...Svako ima svoju politiku kada su nasi studenti u pitanju, ali verujem da priaznaju dobar deo onoga sto radimo, cak i ako je po starom programu....a ako je po Bolonji, onda nemas problem :)
 
Ako imas domace ili drzavljanstvo Crne gore, kosta oko 118 000 godisnje, i placa se u 10 rata....(u to nije uracunata cena polaganja prijemnog, ni polaganja ispita kasnije)

Posla ima u raznim oblastima... najvise u skolama i u firmama koje imaju odeljenja ljudskih resursa ili marketinskim agencijama. Plate u skolama su mane-vise javne.
U firmama - zavisi gde nadjes posao. Najgrublje - pocetna plate su 300-800 evra, a nakon sticanja iskustva, recimo oko 5-10 godina rada negde su i oko 2000 evra mesecno... Ako hoces da se bavis klinickom psihologijom ili psihoterapijom, onda ti mogu samo reci da je za sada nemoguce predvideti kako ce se kretati plate u toj oblasti za 5-6 godina kada ti zavrsis fakultet.
 
Ako imas domace ili drzavljanstvo Crne gore, kosta oko 118 000 godisnje, i placa se u 10 rata....(u to nije uracunata cena polaganja prijemnog, ni polaganja ispita kasnije)

Posla ima u raznim oblastima... najvise u skolama i u firmama koje imaju odeljenja ljudskih resursa ili marketinskim agencijama. Plate u skolama su mane-vise javne.
U firmama - zavisi gde nadjes posao. Najgrublje - pocetna plate su 300-800 evra, a nakon sticanja iskustva, recimo oko 5-10 godina rada negde su i oko 2000 evra mesecno... Ako hoces da se bavis klinickom psihologijom ili psihoterapijom, onda ti mogu samo reci da je za sada nemoguce predvideti kako ce se kretati plate u toj oblasti za 5-6 godina kada ti zavrsis fakultet.

U jes morgen malo,tetka mi je klinicki psiholog 16 god iskustava i nema toliko..
Pa nismo mi Nemacka:D..
Da su im tolike plate(a nekima sigurno jesu, ali vecini naravno da nisu) zdrastvo bi se odma diglo na noge, i svi bi trazili vece plate..:super:
poz
 
U jes morgen malo,tetka mi je klinicki psiholog 16 god iskustava i nema toliko..
Pa nismo mi Nemacka:D..
Da su im tolike plate(a nekima sigurno jesu, ali vecini naravno da nisu) zdrastvo bi se odma diglo na noge, i svi bi trazili vece plate..:super:
poz

Uf...lepo napisah... PSIHOLOG U LJUDSKIM RESURSIMA... u nekim firmama!
Ne dizi nos odmah, klinicka psihologija je i dalje najslabije placen posao psihologa...ako se sedi u kancelariji od 08 do 16 i nista drugo ne radi po ceo bogovetan dan!

Ima dosta ljudi koji lepo zaradjuju kao klinicki psiholozi, ali oni se bave i forenzickom psihologijom ili psihoterapijom... Koliko ko hoce da radi/uci...ili bolje, koliko ko hoce da sedi i ne radi...

A kako se stvari u klinickoj psihologiji popravljaju u nekim zemljama koje su malo ispred nas u ekonomskom razvoju, mozemo ocekivati da ce i kod nas biti tako za nekoliko godina...
 
Ne znam kakva je to sreca, kad su se ove godine najjaci prijavili na Psihologiju, bez obzira sto se prijavilo za 30 manje nego prosle godine. Jednoga dana, nadam se da ce ljudi razlikovati kvalitet od kvantiteta.

A sto s tice posla, ima za one koji nisu probirljivi. Ljudi su danas previse staticni, svi bi da rade u svom rodnom gradu ili u Beogradu, a nekad se treba samo malo potruditi i pogledati oko sebe. Ima posla za one koji zaista hoce da rade.
 
Bratislave, ili kolega, pa mi smo komsije :) (bar ove godine).
Nema to veze sa srecom, a sad cemo da okusimo i tu Bolonju. Kazu da kod nas nema prenosenja predmeta u drugu godinu, mora sve da se otkaci. Ne znam da li su to govorili svim generacijama ali mozda je ovako i bolje - da se ne opustimo previse. Ja licno ne vidim svrhu u nagomilavanju ispita, pa se nadam da necu ni imati takvih problema.
 

Back
Top