Za Pocetnike

somborski:
Imam Columbia g2 fta i treba mi uputstvo [detaljno] imam kabel ali ostalo sta treba pojma nemam.
Ako neko zna da li se kljucevi mogu ruchno obacivati.
Thanks.
Vidim da je jedini odgovor vodio na prilično konfuzan sajt za one koj ne poznaju mađarski jezik, pa da Vas obavestim da je od juče na našem sajtu otvorena full podrška za risivere:
Columbia G2 FTA ili HE@D 1100 FTA Plus što dođe isti risiver u različitom kućištu. Risiver je strašno dobar i proces pečovanja je više nego jednostavan daje uputstvo gotovo i bespotrebno, radi sa redovnim softcam fajlom koji se može preko RS232 kabla ubacii bez isključivanja i uključivanja risivera. Treba Vam samo loader, sw (novi softver) i da redovno ubacujete novi softcam fajl a to traje 3sec. Sve što Vam treba je u download sektoru a risiver od sutra i u online shop-u .
Evo nekih slika tih modela da ne bi bilo zabune:
nasaen8.jpg

headhd1100ftawd2.jpg
 
drugar ja koristim nvidia graficku tako da ati radeon nisam imao prilike da koristim toliko al imas podesavanja ista su verovatno kao kod moje mozda neke izmene
ides ovako pa probaj desni klik na deskop pa propertis settings pa opcija advances pa treba da ti se otvori kartica i tu pogledas u opcije gde ima tv i komp
valjda sam ti malo pomogo ako ne uspes pogledacu kod druga pa cu ti napisati
pozZ
 
Za NeotionBox

UBACIVANJE KLJUCEVA I EMULATORA PREKO NM (RS-232) KABLA

WinUpload je program pomocu kojega ubacujete kljuceve u Neotion. Jos su vam potrebni i kljucevi (dvije .urt datoteke). Spojite vas neotion sa racunalom preko null modem kabla pokrenete WinUpload -> File -> Connect i kada se spoji -> Process -> Upload -> pronadete folder sa .urt datotekom i uplodate prvu datoteku (ime joj je gotovo uvijek ili prvi ili first) kada zavrsi isto to ponovite i sa drugom datotekom i to je to. Nakon ubavivanja prvog cekate da vam napise "file" i da se sam rebota, pa onda ide drugi i nakon "good" cekati da se opet sam rebota, i to je to.... odete na File -> Disconnect, otpojite kabal i to je to.

UBACIVANJE KLJUCEVA PREKO DALJINSKOGA

Drugi nacin upisivanja novih kljuceva je direktno putem daljinskoga upravljaca. Do mjesta za upisivanje kljuceva dolazite prko Meni -> Reciver information -> 2580 (pazite da ste u administratorskom modu) i to je to. Tamo vam se nalazi mjesto sa kljucevima koje je podjeljeno na razlicite vrste kodiranja, a na vama je samo da znate vrstu kodiranja i odgovarajuci kljuc za odgovarajuceg providera te ga rucno upisete.

UBACIVANJE SOFTWARE-a

Software se ubacuje na isti nacin kao i kljucevi, dakle pomocu null modem kabla i WinUploada. Neotion mora biti iskljucen iz struje, pokrenete WinUpload -> File -> Connect i kada se spoji -> Process -> Upload -> pronadete software,ukljucujete neotion u struju, tada pocinje instalacija SW-a, pricekate da se sve zavrsi odete na File -> Disconnect, iskljucite kabal iz neotiona i to je to.

GUBLJENJE FAVORITA I OSTALOG

Jedna od neotionovih mana je i gubljenje favorita (ne ¹kode :-) sto vam se moze dogoditi ako nestane struje, ili prilikom ubacivanja softwarea ili kljuceva. Dakle u najboljem slucaju oni se ne izbrisu nego samo nestanu njihova imena. To rijesite tako da u meniju napravite nove liste i ostavite ih PRAZNE, zatim izadete iz njega, ponovo udete u liste u kojima su sada svi programi koji su i bili te samo preimenujete favorit liste. To vam traje oko dvije minute. Ovo je vazno za istaknuti jer znam dosta njih koji su nakon toga ponovo radili nove liste i ponovo rucno stavljali sve programe u njih sto zna biti jako zamorno i dugotrajno pogotovo ako imate 200-tinjak programa u svim listama zajedno. Nekima se dogadalo da i to ne pomaze, pa morate favorite ubacivati pomocu editora sa kompom sto je isto tako jednostavan i brz postupak ali ako nemate komp moze biti problem.

UBACIVANJE FAVORITA SA RACUNALA

Favorite u neotion ubacujete kao i sve ostalo putem null modem kabla, ali ovaj put drugog programa pod nazivom eIRDEditor (verzija editora 3.0.7 jer starije verzije je imaju bug sa favoritesima). Nakon pokretanja toga programa moze vam napisati "invalid configuration file" pa tada morate potraziti gdje vam se nalazi datoteka "Config.ecf" koju ste dobili zipovanu zajedno sa programom. Kada ste pokrenuli editor odete na File -> Open, odaberete listu koju ste skinuli sa neta pa na File -> Export data, pricekate da zavrsi i to je to.

MONTIRANJE MOTORA NA NEOTION SA POSTAVKAMA

Evo ovako ,antena setup: idite redom od vrha prema dnu i ne preskacite

ANT-1
LNB-ON
LNB TIP-UNIVERSAL
LNB FREK.1-09750
2-10600
TIP-MOTOR
SWIC.TIPE -NONE
-NONE
22KHZ -AUTO

SAD CHANEL SRCH.
SATELIT - neki npr. hb
ANT-1 (MOTOR)
DISEQ-1,2
TRANSP.-npr oiv
FREKV.-
SR-
POL-
SEARCH-

Lista kanala ako je originalna obicno ima dodijeljene satelite po brojevima, prema tome krenite sa npr HB(13 E). Dakle pod satelit stavite HB, ANT 1(provjerite za svaki slucaj), odaberite neki transporder npr. OiV jer ce vam on dati signal kod rotiranja, i sad diseq. Tu stisnite ok i kad se otvori prozor u trecem redu imate poziciju koja je dodijeljena tom satelitu i vjerojatno je hb 1, a astra 2 ili obratno (mozete provjeravat, igrajte se malo, brze cete apsolvirati a ni¹ta se nece desit dok ne sejvavate promjene), ako je antena sama do¹la na poziciju hb super ako ne imate 2 opcije: okreci i fino okretanje. Tu idete manualno dok dobijete signal i zatim fino jos korigirate. U tom istom prozoru odabarete poziciju (ili ako je vec dodijeljena ostavite tako)i zatim sejvate. Pazite sejvate u tom istom prozoru od diseq-a(cetvrti red gdje imate 2 opcije goto i save) sad izadete iz menu-a i ako je sve ok imate sliku. Ponovo idete chan.search i redom satelit-astra, ant 1, transporder -neki napr zdf diseq 1,2 ok vozi rucno u lijevo do signala, fino postelate, dodijelite poziciju ako vec nije, ali ce vjerojatno biti 2 i sejvate ,izaci iz menua i morate imati sliku. Sad stavite na neki program sa hb-a da vidite dali ide automatski i dobro i ako je sve ok mozete za svaki slucaj napraviti jos jednu finu regulaciju i sejvati. Na isti nacin idete dalje na zapad i podesavate satelite. Ako imate srece mozda vam nakon prva dva satelita ostali budu namjesteni ako ne budite strpljivi i spremite si listu kanala u comp, moze vam zatrebati.
 
solex:
Ne mogu da verujem da ama bas niko nije imao vremena da me uputi kako da dobijem sliku sa kompa preko graficke kartice na TV.
Sve onako kako je Danijel opisao i naravno treba ti kabl S-video sa strane kompa i Scart ili činčevi sa strane tv-a. Od grafičke zavisi kako se podešava da ti slika sa kompa ide na tv. Ne zaboravi da usaglasiš video izlaz iz računara sa ulazom u tv. Često se dešava da na kompu bude NTSC a ne PAL.
 
--------------------------------------------------------------------------------

sta je to BOOT moze li ko da mi pojasni? I zasto se ubacuje BOOT npr.u KOPERNIKUS I ZASTA SLUZI AKO MOZE ODGOVOR
 
Već više godina pratim satelitsku televiziju putem risivera, modula ( irdeto,dragon....) i kartica ( fun 2,4 isl.), jer ne mogu da se snadjem sa satelitskim PC karticama....
Pre neki dan su promenili kljuceve za Premier koji je radio još od pre nove godine....
Može li se sad nešto gledati sa Dragon modulom (uz nove ključeve)?
 
E mada ni sam nov ali do sad ni sam ubacivao kluceve na resiverot,,ESPECTA es-1110s" tuku samo na SS2 kartickata ,pa interesuje me dali kluceve su oni iste ili treba odreden vid ,a ako da tigas koi i dali na isti nacin so copy-paste na soft-key ot ili cel nov softer se menuva.I imam cueno ako ne se uradi pravilno moguce je da izgorim fles memorije.
 

Back
Top