Za Pocetnike

Zamolio bih nekoga da mi posalje najnoviji SW za Echolite 770 i eventualno objasni malo detaljnije kako se sve ubacuje u risiver. Video sam objasnjenja postavljena na ovom forumu, ali bih voleo da mi neko objasni sustinu svega sto je potrebno uraditi da bi se uspesno ucitao novi SW, lista kanala i kljucevi. Koje nazive nose fajlovi koje treba da trazim po netu? Jedino sto meni polazi za rukom je ubacivanje nekog starog Echosmart-ovog SW-a.Bilo koji drugi - ne uspeva! Dobijam "zeleni" ekran i "cudan menu". Vecina postavljenih linkova ne radi. Pozdrav svima i Hvala!
 
Ćao svima!!
Na samom početku da se izvinim svima kojima će moj problem biti smešan i dosadan. Posedujem sat.prijemnik eholite 770. Mnoga san čitao o mogućnošću da se u njega ubaci neki softver koji omogućava gledanje skremblovanih kanala. E tu nastaje problem jer sam ja u toj oblasti potpuni amater. Izuzev što poseujem kompjuter i sat.prijemnik sve ostalo je špansko selo Molim stoga sve one koji mogu da mi objasne ali onako detaljno kao svojoj baki, da to učine.
Unapred zahvalan
 
Pozdrav svima,
Od pre nekoliko dana bogatiji sam novim saznanjem za sat.prijemnik Eholite 770, ali na žalost samo saznanjem jer još nemam hrabrosti da pokrenem postupak za ubacivanje novog SW u resiver.
Elem našao sam rešenje, moj prijatelj, ima hrabrosti ali nažalost bez objašnjenja
za ubacicanje SW i EMU u njegov resiver. U pitanju je resiver STRONG 6126.
Molim sve one koji mogu da nam pomognu da se jave savetom a posebno načinom ubacivanja SW i EMU kao i gde se mogu naći.
Unapred zahvalni
:think:
 
Još jednom pozdrav svima,
Javljao sam se juče ali na žalost još nema odgovora u vezi sat.resivera STRONG 6126.Elem pošto je tako da dopunim pitanje- bar dok čekam na odgovor: U forumu sam pročitao poruku Danijela VR upućenu @frajeeru :" imas ovde upustvo kako da ubacis novi sw u strong resivere samo primeni to upustvo i uzivaj". Ovo "resivere" dali ovo znači da se isti SW može ubaciti u svaki resiver marke STRONG bez obzira na model.
Takođe sam u forumu pronašao uputsvo i način ubacivanja SW u STRONG označen kao
61x5 (i ovo postavio DanijelVR). Dali to znači da mogu ovo objašnjenje i postupak da primenim i na moj resiver, kao što rekoh, model STRONG ali 6126.
Zamolio bih posebno moderatora Danijela VR za odgovor ukoliko je u mogućnosti mada su odgovori-uputstva svih forumaša najsrdačnije dobrodošli
U iščekivanju odgovora pozdravljamo sve forumaše
:think:
 
strong 61** serija
- Iskljucite resiver iz struje kao i sat-kabl iz resivera.
- Spojite resiver i racunar sa rs-232 kablom.
strongkabl-1.jpg

-Skini sa naseg uploada ,mapu "srt 6xxx loaders"
-Pritisnuti taster sa oznakom ch down (na dole) na prednjoj strani resivera,ukljucite resiver u struju a taster cijelo vrijeme drzite pritisnutim dok resiver ne pokaze na displeju kod modela koji ga posjeduju poruku DEST odnoso na tv poruku software update .
- Pokreni program Boot replacer 1.0.3 uz napomenu :
Ako je slika na ekranu ovako onda nije potrebno:
strong1-1.jpg

Ako je ovako onda je potreban zamjena bota:
strong2-1.jpg


- Pritisni connect u programu Boot replacer i cekaj do kraja procesa (pojavit ce se poruka nakon što pošalje cijeli paket da program pokušava prekinuti proces)
- Kad si siguran nakon par minuta da više nikakve poruke se ne pojavljuju u sklopu programa iskljuci reciver iz struje
- Ponovo stisni ch down dugme i ukljuci reciver u struju
- Pusti dugme i pokreni program application loader iz mape "srt 6xxx loaders"
9. stisni ikonu connect ( prva lijevo gore) pa otidi na procces, pa upload i izaberi "srt61x5fta" iz mape "srt 61x5 patch"i.
strong3-1.jpg

- Kada proces zavši reciver ce otici u stand by (prati na ekranu televizora kad ce se to dogoditi jer program na kompu kaže da je gotovo a na tv ekranu još traje verifikacija)
strong4-1.jpg

Proces je zavrsen kada se na ekranu tv pojavi menu sa natpisom sistep set-up a na displayu oznaka ----
- Ponovo iskljuci iz struje, pa ch down, pa u struju, pa pusti ch down
- Pokreni patchloader, pa idi na process pa upload patch i izaberi iz mape "srt 61x5 patch" datoteku patch. Proces krece automatski. Prati na tv ekranu dok ne dode do kraja.
- Ponovo iskljuci iz struje, pa ch down, pa u struju, pa pusti ch down
- I dalje si u patchloader-u ideš na file open. Sada iz mape "srt 61x5 patch" izabereš keys. Pa na process, pa na upload keytable.
strong6-1.jpg

- Iskljuciš iz struje pa normalno ukljuciš!!!
Patch-key tabele svakodnevno izlaze na UC.
strong8-1.jpg


- Udeš u Menu -> Installation -> System Set-Up -> System Imformation ukucaš 4225(0000) .
Skeniraš kanale i to je to.

Ubacivanje liste kanala u SRT6xxx!

1.Pokrenemo Channel Editor 1.2.5c PAZITE ima dvije vrste ovaj samo radi za srt6xxx.
2.Idemo na File/Open i nadzemo nasu raspakovanu listu na HD gdje ste je ostavili.
3.Spojimo Reciver sa PC-om pritsnemo doljnju strelicu na Channel Editoru i kad se pojavi
TRANFER onda SRT6xxx ukluci u struju,nediraj nista dok se na TV nepojavi Con...to Host
i kad si siguran da se vise nista ne desava iskluci resiver iz struje i to je to.
--------------------------------------------------------------------------------------
Unosenje k*ys preko daljinskoga!!!

Znaci Menu -> Installation -> System Set-Up -> System Information ukucas 4225
Pojavice ti se skriveni menu Weaksoft Key editor.
Na daljinskim imas crvenu dugme sa kojom Dodajemo -> ADD
Na daljinskim imas zelenu dugme sa kojom Editiramo -> EDIT
Na daljinskim imas zutu dugme sa kojom Brisemo -> DELITE
Na daljinskim imas plavu dugme sa kojom Memorisemo -> SAVE
Na daljinskim imas bijelo info tipku sa kojom ides sa bloka na blok -> Toggle

Pritisnes bijelO dugme jednom dodzes do Providera izaberes provaider sa gornjom i doljnom tipkom
Pitisnes bijelo dugme 2 put dodzes do key indeksa izaberes key koji zelis editirati pritisnes
zelenu dugme od 0-9 ukucavas sa brojevima a slova a-f sa gornjom doljnom strlicom na daljinskim
kad smo editirali key pritisnemo OK da potvrdimo onda SAVE i to bi bilo to!!
hvala kolegi muhecu na ovom slikovitom upustvu
 
Poslednja izmena:

Back
Top