IP adresa

Bilo kako bilo, ADSL treba da ti bude sa statichkom IP adresom uvek. Mozda i jeste posto nisi spomenuo. Sto se tiche internih IP adresa pretpostavljam da si share-ovao konekciju drugim rachunarima, ali im nisi dodelio statichke ip adrese, vec dobijaju od dhcp-a odnosno apipe na Xp (Xperience-u). Tako da ti je najbolje da na internim rachunarim dodelish statichke ip adrese, pochev od (192.168.0.2 - 192.168.0. "zadnji rachunar").

Ukoliko sam dobro razumeo.
 
Da, biće da ti je podešen Internet Connection Sharing... A što se tiče ADSL adrese, koliko sam video na beotel-u, većina (ili čak svi) paketi uključuju dinamičku dodelu IP-a.
 
Wow sta ste sve napricali a nista vas ne razumem:)
Treba mi mala pomoc, od kada sam presla na ADSL ne mogu da koristim outlook express nego samo provajderov email box koji je uzasan i brise stare poruke sam...:(
Sta treba da podesim?
Thanks!!!
 
beba-bg:
Wow sta ste sve napricali a nista vas ne razumem:)
Treba mi mala pomoc, od kada sam presla na ADSL ne mogu da koristim outlook express nego samo provajderov email box koji je uzasan i brise stare poruke sam...:(
Sta treba da podesim?
Thanks!!!
Beba ovo nema tri blage veze sa IP adresom !!!
A i mislim da treba neko da ti podesi samo Outlock ekspres pošto ti očigledno neznaš. :)
 
Ja imam adsl Sezamov i stalno mi se menjaju ip adrese,koliko ih imam? ja sam cuo da ih imam 4 ali nisam siguran.I zasto nemam staticku ip adresu,posto se rekli da uz adsl dobija se i staticka.
 
kao sto rece snejks IP i tvoja posta nemaju neke veze posebne, bar ne one uzajamne koja zavisi jedna od druge..

Rijec je o podesavanju tvog mail accounta i podesavanje znaci samog programa za postu..

Sve sto je problem treba da podesis gore navedeno.. Kod mene je recimo ADSL sa dinamickom IP i podesen account i radi sve bez problema.. Cak i gmal radi za e postu...
 
snejks:
Beba ovo nema tri blage veze sa IP adresom !!!
A i mislim da treba neko da ti podesi samo Outlock ekspres pošto ti očigledno neznaš. :)
Toliko znam da apsolutno nema veze sa IP adresom!!!
Pitanje je i bilo sta treba da se podesi.Da znam ne bih pitala.
Hvala SNEJKS na pomoci!
 
Pise dinamicko dodeljivanje ip adrese,ali neznam koliko ih imam(cuo sam da ih imam cetri) a neki provajderi daju uz flat paket i staticke ip adrese,koji su to jer znate?
 
Figaroo:
Pise dinamicko dodeljivanje ip adrese,ali neznam koliko ih imam(cuo sam da ih imam cetri) a neki provajderi daju uz flat paket i staticke ip adrese,koji su to jer znate?
Nemaš ni jednu pošto nemaš statičku. Adresa koju dobiješ je iz opsega koji je provider predvideo za taj subnet na kome se ti nalaziš. Taj opseg je sigurno već od četiri adrese.
 
Mozda je dobio 4 adrese za svoj ruter.
Mozda je kupio paket sa 4 adrese koje su u stvari statichke. ;)
A mozda je to samo klasichni dhcp protokol koji mu pruza provajder.

Trebalo bi da pozove provajdera i sazna (sta je u stvari) kupio.
 
beba-bg:
Wow sta ste sve napricali a nista vas ne razumem:)
Treba mi mala pomoc, od kada sam presla na ADSL ne mogu da koristim outlook express nego samo provajderov email box koji je uzasan i brise stare poruke sam...:(
Sta treba da podesim?
Thanks!!!

Off Topic:
Bebo, bojim se da nisi konfigurisala smtp i pop3 za svoj outlook.
Takodje, vodi rachuna da, neki provajderi ukoliko si do sada bila na dial-up-u, ne dozvoljavaju pristup sa adsl-a ili kablovskog interneta na web-mail ili da im pristupis sa outlook-a..
Tako da ukoliko ti ovo pravi problem uvek mozes da otvoris novi mail na yahoo, gmail-u, ili vec nekom drugom.
 
The Legolas:
Mozda je dobio 4 adrese za svoj ruter.
Mozda je kupio paket sa 4 adrese koje su u stvari statichke. ;)
A mozda je to samo klasichni dhcp protokol koji mu pruza provajder.

Trebalo bi da pozove provajdera i sazna (sta je u stvari) kupio.
Možda baca ulje na masu, na primer. Ili je zatrokovala cvigcangla.
 

Back
Top