Lepota i karakter

Pa kada tako postavish stvari antuntune, moja pricha tone.
Ne mislim da je sve uticaj vaspitanja i okoline, mislim da postoji neshto jednako za sve ljude, neshto po defaultu, sve ostalo je prokreacija sa tvojom lobanjom...
Uticaj detinjstva i iskustva.. ali opet, sve te, programirane stvari od strane bilo kog faktora utichu na to da ti birash shta je lepo i sa kim ces se mnoziti i shta te odbija.
Na kraju dobijesh istu prichu...samo sa brkovima, koje si pomenuo....
 
ok lepo pitam choveka shta znachi prokreacija i on je stavi u konteks s mojom lobanjom...pa dobro pitajmo vujakliju...tamo nema...da ne bi ispo glup u drushtvu a s obzirom da vi nishte drushtvo josh jednom...shta je prokreacija???...neko?...bilo ko?
 
u je izvini shto nemam osnovu...kako sam mogao postaviti svoje mishljenje uopshte...

prochitao sam ovo shto je linvkovo more bre...ok pola rechi ne razumem...shta je obitelj?...jel to familija il porodica???...
e gledo sam i na guglu...tamo sve neshto na ruskom cheshkom ko zna kom...i dosta nekih hrvatskih katolichkih sajtova na kojima se ta rech pominje...al videh chlanak nekih gejeva iz srbije "Po njima, prokreacija je jedino moralno opravdanje seksualnih odnosa. Ovakav pogled na prirodu seksa razvili su i proširili rani hrišćanski mislioci"...to je neshto tipa urodjeno planiranje porodice il slichno?
ti si prvo rekao :
choveka jedino shto zanima je pobedjivanje smrti putem prokreacije...
zar nije logichnije reprodukcije?...

ma nemamo osnovu dzaba je sve...
 
Polako tunjevino, moja uloga ce izgleda biti prosvetiteljska.
Reci koristim koje su mi na raspolaganju, a shto da ne?
Nadam se da te nisam zbunio... i izvinjavam se, mozda sam trebao biti jasniji.
Dakle, sada kada pretpostavljash shta je prokreacija, tj, reprodukcija, mozemo prichati o patuljcima, stopalima, bradama, deda mrazu...
 
film.matilda.devito.jpg


eto, kako ne bi posle ispalo da mrzim ljude sa fizichkim nedostatkom, evo fotke mog omiljenog patuljka (pored gimlijevog caleta iz 'hobita')
danni de vito , i josh shiri rukice, srecan shto uchestvuje u ovom lepljenju na post, eh danni danni

Disclaimer: No danni de vitoes were hurt during the posting of this post
 
Betty:
....gledam sad svoj pretposlednji post ostavljen na ovom podforumu, i mislim da li sam u pravu što sam napisala "loš karakter nagrdi čoveka, trajno" :)
I sve mislim da jesam! A opet...ne bih da se ogrešim o ružne ljude, verovatno među njima ima ok likova....


Hoću da vas pitam: primećujete li neku vezu između lepote i karaktera? :D
mozda zvuci preterano ali je malo onih koji su lepi i izgledom a i u dusi...Jednom smo saleci se pricali o nekome s kim se "priroda surovo poigrala" da je jadan stvarno ruzan al dobar kao hleb...neko rece pa zamisli jos da je i los kao covek...nekako su oni ruzniji skoro uvek dobri u dusi i onda pocnem da analiziram ove narcise koji hodaju tako da samo sto ne udare u krilo aviona...Ne treba ici iz krajnosti u krajnost...oni koji su negde u sredini ni lepi ni ruzni su ipak u vecini pa tako i raznih karaktera...Mislim generalno da objektivan izgled ima malo veze sa karakterom ali mnogo vise je karakter uslovljen i genetski i tokom zivota pa tako za npr muskarce postoji jedna misao koju neko svojevremeno rece: Lepa zena je dragulj a lepa i dobra zena prava riznica...
 
cini mi se da su neki ovde pokusali da proguraju pricu kako postoji OPRAVDANI spisak razloga zasto je neko ruzan i zasto takvog trebamo izbegavati..... pa i to je malo, uz svu telesnu antipaticnost jos bi i da mu a priori pripisete kako je i u dusi ruzan, los, bedan....
a opet, svi dobro znamo da generalno zivot i svet ne pocivaju na principima PRAVEDNOSTI a tako je i na ovom polju.....

Od svake forme telesne ruznoce ogavnije mi deluje lepa osoba koja ne oseca unutrasnju potrebu da se bori protiv tastine, odnosno ne zeli da zauzme distancu prema ovoj ili nekoj drugoj formi svoje licne moci koja pokusava da je primamljivo proguta i izjednaci se sa njom.... to reaguje moj hriscanski kod......
 
Ma ako ne koristish sve shto imash nece te spasiti ni sveti sava, spasice te snazno telo, oshtar um, jako srce koje god boje da je, a shto da ne i lepo lice?
Ako si ruzan, postani jak!
Ljudsko bice se adaptira sa tooolikom lakocom da je to strasno, sve sto treba da uradi je da ukapira da neke stvari prosto ne moze da popravi, i da treba da jedan deo sebe utvrdi, a da ostale posalje da traze resurse za igradjivanje tvrdjave.
 
random_cloud_form:
Od svake forme telesne ruznoce ogavnije mi deluje lepa osoba koja ne oseca unutrasnju potrebu da se bori protiv tastine, odnosno ne zeli da zauzme distancu prema ovoj ili nekoj drugoj formi svoje licne moci koja pokusava da je primamljivo proguta i izjednaci se sa njom.... to reaguje moj hriscanski kod......
Lepi ljudi su odmalena nauceni da lakse idu kroz zivot jer svojim izgledom na prvu loptu pridobiju ljude. Treba dosta volje i dooobar motiv da neko odluci da se bori protiv svoje tastine ili drugih moci stecenih samim rodjenjem. To im se prosto podrazumeva.
 
Neko je poručio ovde ružnima (nisam zapamtio nick) : Ako si ružan - bori se!
To je isto govorio i Heraklit, u muci da nađe lek za ružne, i time olakša helensko stremljenje lepoti, jer samo je večna lepota ona večna putanja kojoj stremino. Ali, lepota je plemenita.
Šta rade oni koji se bore za lepotu?
Oni se muče da osvoje nešto što je lepima - plemenitima dato, dakle - ta borba nastaje iz zavisti, a svaka je zavist ružna i njen pokretač - ružnoća, od ružnih pravi još ružnije ljude.
Zbog toga se kaže da je lepota kobna.
Lepota postoji u svakom liku i delu lepih ljudi, ne samo u gizdavosti junačkoj.. ona je proizvod sklada i ukrštanja mnoštva lepog - nema lepote do one vidljive, jer je videlo lepote odraz duše (lepim ljudima miriše duša)
Drugi sklad je u lepoti sa drugim ljudskim lepim bićem...
 
Kakav je to savet, ti kazes ruznome: 'sedi na dupe i smrdi, jer tako treba ,ostani u svinjcu, jer, ako pokusas nesto ti si stoka, mani se lepote, to nije ionako bilo za tebe, zaboravi'
Covek je zao zato sto zeli nesto bolje za sebe?
Kao postace nakaza trazeci lepotu za sebe, na koju svakako ima pravo, koliko svako drugo ljudsko bice.
Zar ne shvatas da je juriti lepotu onaj dobar deo? Cilj je samo igrachka koja se lako lomi, koja ce te slomiti ako je shvatis preozbiljno..
Lep covek je slabiji od ruznog, on nema gnev i muku,
ruzan je tu u prednosti, moze iskoristiti zlo u sebi da sebi napravi sasvim djavolski lep kalup...
Ruzan si? Nemoj se predavati doktrinama, u ime boga!
Ali, pazi se igrachke...
 
Lep covek je slabiji od ruznog, on nema gnev i muku

Ne, sasvim obrnuto. Sasvim i skroz.
Lepoti i plemenitosti ne treba odbrana, a ružnoća proizvodi gnev, zavist, oholost, mržnju.. i oni koji je nemaju znaju šta je to lepota. Kako znaju? Zato što je VIDE.
Plemenitom je svojstvena srčanost, borba za lepotu, braniš lepo od ružnog..
Kako možeš da se boriš za nešto, ako to ne poseduješ?
Ako ne poseduješ onda si uzurpator, zavisan si..

Ne mislim ja na to , da ako imaš klempave uši to središ operacijom, pa postaneš lep. Ne uprošćavaj stvari jer lepota nije jednoznačna. Ili sposobnosti, pamet, logističku podršku akcijama- pa to imaju i ružni, o tome niko ovde ne govori, podrazumeva se.

Čak i kada bi hteo da budeš inženjer duše, ne bi ti pošlo za rukom pozivanje na pamfletizam komuo borbe za jednakost ružnih i lepih.
Samo su neki ljudi lepi i plemeniti. I to se vidi..
Ako ne razumeš, onda - ništa : o )
 
Ma ti ga bacash na grchku mitologiju!
Ako nisam 'odabran' necu te razumeti?
Ljudi su govna, ja u to verujem, takodje verujem da covek moze biti daleko vise nego sto je bio.
Ako si rodjen kao nakaza, to mozes ispraviti, nadomestiti.
NE smes dozvoliti da te trunjanja o 'jedinoj ispravnoj lepoti' smaraju i okivaju, to je samo gomila sranja koju pishu ljudi-govna koje sam pomenuo gore.
Ako osudis drugog coveka, ili ljude na nesto takvo, ako ih ogranicis na ima/nema, ti si racunalo koje razume samo binaran input.

Dodje mi da dozvolim svojoj ruznoj rodjaki da te zadavi dokolenicama.
 
Lepota.Tema o kojoj se moze diskutovati.Pitanje je sta vise preferirate: duhovnu ili fizicku lepotu?
Moje licno misljenje je da je svako od nas lep na neki svoj nacin.Svako poseduje neku lepotu, samo je treba otkriti.Nedostatak fizicke lepote mozete ispraviti i nadoknaditi raznim estetskim operacijama.Nazalost, nedostatak duhovne lepote ne mozete nicim nadoknaditi.Ona postoji ili ne postoji.
Veza izmedju lepote i karaktera? MIslim da nemaju neku uzrocno posledicnu vezu.Ne mislim da je lep covek i nuzno dobrog karaktera, i obrnuto.Takodje se postavlja pitanje a sta je dobar karakter?Onaj moralni kodeks drustva vec usvojen, ili neko nase merilo dobrote?
Pozdrav
 
Duhovna lepota...ufff....'izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli' 'jalova je lepota ptice u letu, kada ona ne zna kako je to hodati po zemlji'
Zasto, ali zasto mislite da je 'duhovna' lepota nepremostiv pojam i da se ne moze nikako zaraditi, nadomestiti ili osvojiti ili roditi u tebi?
Ili da je to zlo? Pozeleti nesto za sebe, u sebi sto nemas.
Zasto?
Ne kapiram...
nista u zivotu nisam sreo sto ne bih mogao da zaradim ako se potrudim dovoljno.
Zaradio makar poginuo. Bukvalno.
Da li to moju pobedu nad ljudima-govnima umanjuje, ne tebra,
umnogostruchuje je.
Zaraditi nesto svojim trudom, dati sve od sebe i pasti, ili uspeti,
to je lepota...
ne ovo bajkovito grchkovito sranje iz mesopotamije a meshano u egiptu, zaprzeno u bibliji
 
Opet ja ponavljam: Evo, video sam slike vecine forumasa koji su postovali na ovoj temi i mogu da kazem da su ruzni. Po mom ukusu, barem. S' druge strane oni sebe smatraju lepima i ovde pisu kako ruzni ljudi ovo, ruzni ljudi ono... Ali, mi sebe ne vidimo dok ne pogledamo u ogledalo... a i onda vidimo ono sto zelimo da vidimo...
 

Back
Top