Problem- vaske

zenazmaj

Zainteresovan član
Poruka
194
Devojcica dobila vaske par dana posle polaska u skolu. Ponavlja se prosla godina, kad su sva deca (sve devojcice ukrug!) dobijala vaske od istog deteta iz razreda.

Da stvar bude gora, to dete je dobro dete i dobar djak, ali ima nesrecu da je ZAPUSTENO od strane majke koja je non-stop vasljiva, a cesto i alkoholisana. Uzas bozji, zao mi je deteta, ali mi je zao i nase dece koja trpe maltretiranje otrov-samponima, "trebljenje" i stalnu strepnju da se zaraza ne ponovi.

Uciteljica je prosle godine pokusala da alarmira direktora, doktore na sitematskom, ali dete se eventualno je pojavljuje par dana u skoli, malo sredi, pa opet isto.

U ponedeljak na roditeljskom to ce biti prva tema.

Imate li ideju sta da preduzmemo?!
 
Не бих да обесхрабрујем, ал имали смо много озбиљније случајеве, али центар је претрпан још тежим случајевима....тако да се ретко упуштају у тако '''баналне'' ствари...

Но, свакако то треба тражити!
 
Jel moguće da se lepo celo odeljenje "zapraši" pa da se puste kući da se peru? Uz dozvolu roditelja naravno (ne za pranje nego za zaprašivanje)

Ili su te metode napuštene 60-tih godinica prošlog veka?
 
Hellen:
Не бих да обесхрабрујем, ал имали смо много озбиљније случајеве, али центар је претрпан још тежим случајевима....тако да се ретко упуштају у тако '''баналне'' ствари...

Но, свакако то треба тражити!
Banalno ili ne, danima se cesem na nervnoj bazi!
Salu na stranu, situacija je grozna, jer u tom razredu dete treba da mi provede jos cetiri godine. A i tom detetu treba pomoci, ja sa strane mogu samo da budem besna na majku.
Predlozicu uciteljici da angazuju socijalnog radnika, pa cemo da vidimo dalje.

Parka: dzaba prasak, nista bez svojerucnog trebljenja....
 
Nevezano za pomenuti slucaj, tj. za devojcicu zbog koje se treba potruditi da opste ponasanje njene majke ne ostavi posledice, imao bih jedan dobronameran savet:
Nemojte se jeziti na svaku neprijatnost i dozivljavati je kao pakao! Od preterane brige se stasava u gadne babe. Budite srecne sto su vam deca zdrava, prava i vesela. Vaske sam imao ja, imali su moji roditelji, a sigurno i njihovi... Ne bih se iznenadio da ih i moje dete dobije. Nije prijatna stvar, ali bih je pre doziveo kao anegdotu, nego kao tragediju. Zaprasite decu, istrebite gnjide i kraj.
Samo nemojte da pocnete sa katastroficnim pretpostavkama o tifusu. Da... i nemojte sa onim - "E, lako je tebi, ne znas ti kako je to biti majka".
 
Julian_Duranona:
Nevezano za pomenuti slucaj, tj. za devojcicu zbog koje se treba potruditi da opste ponasanje njene majke ne ostavi posledice, imao bih jedan dobronameran savet:
Nemojte se jeziti na svaku neprijatnost i dozivljavati je kao pakao! Od preterane brige se stasava u gadne babe. Budite srecne sto su vam deca zdrava, prava i vesela. Vaske sam imao ja, imali su moji roditelji, a sigurno i njihovi... Ne bih se iznenadio da ih i moje dete dobije. Nije prijatna stvar, ali bih je pre doziveo kao anegdotu, nego kao tragediju. Zaprasite decu, istrebite gnjide i kraj.
Samo nemojte da pocnete sa katastroficnim pretpostavkama o tifusu. Da... i nemojte sa onim - "E, lako je tebi, ne znas ti kako je to biti majka".


Juliane, ja se slazem sa tobom,ali u potpunosti!!! ;)
 
Julian_Duranona:
Nije prijatna stvar, ali bih je pre doziveo kao anegdotu, nego kao tragediju. Zaprasite decu, istrebite gnjide i kraj.
Samo nemojte da pocnete sa katastroficnim pretpostavkama o tifusu. Da... i nemojte sa onim - "E, lako je tebi, ne znas ti kako je to biti majka".

Ne bih ja tome ni pridavala veci znacaj, a nisam ni tip sklon panici, da je rec o sporadicnom slucaju. Brine me to sto je dete koje donosi zarazu STALNO u problemu! Da se njoj pomogne, bilo bi dobro za sve.
 
Хеј, ја сам вашке имала 3 пута: једном покупила на зимовању док сма била мала, једном од своје деце која су то добила у вртићу, а једном у болници.
Није страшно ако се имају вашке, али проблем је ако постоји дете које је константни расадник вашака....(имали и смо и такве случајеве)...Онда постепено деца почну да избегавају то дете, прозову га ''вашкара'' или тако нешто.....а дете није криво, кривица је тог једног родитеља који свом детету не истреби вашке, него их оно има константно!
Ми смо чак и куповали шампон и звали маму и дали јој га на руке објаснивши све како треба да га користи....и ништа! Ваљда ју је мрзело.....а дете су друга деца избегавала кроз цело школовање....
 
Kada sam ja isla u osnovnu skolu imali smo isti slucaj. Jedna devojcica je stalno kada pregledaju imala vaske. Jadna... :( Davali su joj valjda i one sampone i sve ali dzaba, nije dovoljno da se samo opere, mora da se trebi, a njena mama je imala drugog posla. :roll: Ona i njene sestre su se brinule maltene same o sebi, ta zena nikada nije ni bila kuci. :roll: Znam jer su zivele blizu nas. Uvek mi je bilo nekako zao, znate koji je to blam za dete kada pregledaju i kasnije te pozovu napolje pred citavim razredom. :(
Vecina nije imala vaske, ni oni koji su se druzili sa njom ni oni koji nisu. Ne skacu bas tako daleko. :roll: Ili su te njene bile lenje. :lol:

Srecno, ali ako je njena majka stalno vasljiva i briga je za to verovatno nema pomoci. :?
 
Hellen:
Хеј, ја сам вашке имала 3 пута: једном покупила на зимовању док сма била мала, једном од своје деце која су то добила у вртићу, а једном у болници.
Није страшно ако се имају вашке, али проблем је ако постоји дете које је константни расадник вашака....(имали и смо и такве случајеве)...Онда постепено деца почну да избегавају то дете, прозову га ''вашкара'' или тако нешто.....а дете није криво, кривица је тог једног родитеља који свом детету не истреби вашке, него их оно има константно!
Ми смо чак и куповали шампон и звали маму и дали јој га на руке објаснивши све како треба да га користи....и ништа! Ваљда ју је мрзело.....а дете су друга деца избегавала кроз цело школовање....
Ovu gorepomenutu devojcicu iz moje osnovne su decaci zvali "farma vaski". :roll: Bas odvratno. :( I da, vecina se nije ni druzila sa njom bas zbog toga.
 
Julian_Duranona:
Hvala sevilja. Ti si divna osoba.

mirko apotekar...


e funny je kad majke qpuju neshta za vashi...nikad ali NIKAD ne qpuju za svoje dete...uvek ali UVEK je to "jao rekla mi komshinka da joj qpim neshto za vashke njeno dete u vrtitju bla bla"...i ti joj ponudish neshta a ona to vetj uzimala i nije zadovoljna i onda se zbuni i kazhe "da sad sam se setila rekla mi je da NE qpim samo to...kazhe ona probala i nije dobro"...hehe obaraju me
 
Danas me je keva ispregledala i nasla jajasca i tu spodobu. O gr8. Shishati se necu ni za kakve pare, puca mi *beep* koristicu one sampone i sva ta *beep* samo da oteram gamad iz kose.
Koji sampon ne najefektniji protiv vaski?
 
zenazmaj:
Devojcica dobila vaske par dana posle polaska u skolu. Ponavlja se prosla godina, kad su sva deca (sve devojcice ukrug!) dobijala vaske od istog deteta iz razreda.

Da stvar bude gora, to dete je dobro dete i dobar djak, ali ima nesrecu da je ZAPUSTENO od strane majke koja je non-stop vasljiva, a cesto i alkoholisana. Uzas bozji, zao mi je deteta, ali mi je zao i nase dece koja trpe maltretiranje otrov-samponima, "trebljenje" i stalnu strepnju da se zaraza ne ponovi.

Uciteljica je prosle godine pokusala da alarmira direktora, doktore na sitematskom, ali dete se eventualno je pojavljuje par dana u skoli, malo sredi, pa opet isto.

U ponedeljak na roditeljskom to ce biti prva tema.

Imate li ideju sta da preduzmemo?!

Kupite sampon i operite detetu kosu samponom za istrebljivanje vaski. :D Sta drugo?
 
Ja sam ih imala par puta u toku skolovanja, i secam se da je moja mama govorila kako ih shamponi samo ubiju a da ipak posle tretmana, moraju da se skidaju rucno. Sto je bio pravi problem jer sam imala dugu plavu kosu ... Poslednji put kad sam ih navatala, mama mi je odsekla kosu. :-(
 
Julian_Duranona:
Nevezano za pomenuti slucaj, tj. za devojcicu zbog koje se treba potruditi da opste ponasanje njene majke ne ostavi posledice, imao bih jedan dobronameran savet:
Nemojte se jeziti na svaku neprijatnost i dozivljavati je kao pakao! Od preterane brige se stasava u gadne babe. Budite srecne sto su vam deca zdrava, prava i vesela. Vaske sam imao ja, imali su moji roditelji, a sigurno i njihovi... Ne bih se iznenadio da ih i moje dete dobije. Nije prijatna stvar, ali bih je pre doziveo kao anegdotu, nego kao tragediju. Zaprasite decu, istrebite gnjide i kraj.
Samo nemojte da pocnete sa katastroficnim pretpostavkama o tifusu. Da... i nemojte sa onim - "E, lako je tebi, ne znas ti kako je to biti majka".
E lako je tebi kad ne znas kako je to kad imas strava kosu, pa moras da se sisas. :) Salim se. Vaske, su dosadne do beskraja. Pomenuto je da se to desavalo i prosle godine, da li to znaci da je dete drugi razred? Ako vec ne moze da se utice na majku moze li da se stvori neka vrsta plana da se dete animira da samo istrebi te vaske, uz pomoc psihologa, uciteljice, ostale dece ...naravno sa detetom treba pazljivo razgovarati da postane svesno svog problema. Probajte, deca mogu neverovatno da iznenade.
 
markoca:
Kupis gusti cesalj i cesljas se sat vremena posle tretmana...jajasca ce se na neki nacin odlepiti i na tebi je samo da ih cesljem poskidas...vrlo efektivno....

Postoji tu još jedna fora... Nađeš veliko ogledalo, sedneš, staviš ga na krilo i onda se češljaš iznad njega, vaškice onda kreću i same da skaču na ogledalo jer misle da je druga kosa:):):) Tako smo se bar mi trebili u 4. osnovne, sećam se da se te godine doslelilo mnogo izbeglica iz Hrvatske baš u naš kraj i da nas je bilo 47 u odeljenju i da smo svi zajedno sa učiteljicom imali vaške! :) Užas živi!
 
Jedna moja prijateljica je bila uciteljica u skoli i pricala mi bas o tom problemu. Nikako da se otarase vaski. I onda su se lepo organizovali i pregledali decu, svaka razredna svoje odeljenje i slali su kuci decu kod koje su nasli vaske. Jedino je to upalilo.
 

Back
Top