Istrazivanje:DS i SRS po 30%

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

~Petar~

Poznat
Poruka
8.643
Beograd -- Demokrate i radikali su se prvi put, posle dve godine, izjednačili po stranačkom rejtingu, pokazuje najnovije istraživanje Cesida.



Cesid: SRS i DS po 30 odsto
15. septembar 2006. | 10:43 | Izvor: Politika
N6740_AlhZBavNb9VCJ4piFjhhALTz0gILyeyUHBU47v3G.jpg


Prema Cesidovom istraživanju sprovedenom početkom septembra na uzorku od 1.400 građana Srbije, nastavlja se trend opadanja izlaznosti, odnosno povećava se broj građana koji ne bi glasali, pa bi na izbore, da se danas održavaju, izašlo svega 40 odsto birača.

Od tog broja, računajući samo birače koji već znaju za koga bi glasali, po 30 odsto bi poverenje ukazalo Demokratskoj stranci i Srpskoj radikalnoj stranci, piše današnja Politika. Prema ovom istraživanju, čiji će rezultati biti danas predstavljeni, među neodlučnima demokrate bolje stoje od radikala za oko 10 odsto. Do obrta je došlo ne zbog dramatičnog rasta popularnosti Demokratske stranke, već zbog izvesnog pada rejtinga Srpske radikalne stranke.
Istraživanje pokazuje da bi još samo dve stranke prešle izborni census od pet odsto, Demokratska stranka Srbije sa oko 14 odsto podrške i Socijalistička partija Srbije sa rejtingom od šest odsto.
.......................
i tako...
 
Ne razumem, ko kaze da su mi odgovarali? Pa ja sam uvek govorio da je laz konstanta u izvestajima navodnih istrazivanja javnog mnenja - uostalom pogledajte istrzivanja pred prethodne parlamentarne izbore i sve ce vam biti jasno.
Medjutim meni nije jasna druga stvar - posto ste govorili da su istrazivanja koja su Radikalima davala preko 40% u stvari igra sracunata na budjenje "demokratskih snaga" i snizavanje rejtinga Radikala, onda po toj logici ovo "istrazivanje" ide u korist Radikalima :D
Ali u svakom slucaju dajte malo ozbiljnosti, jos cete da postavljate i istrazivanja Marten Borda :D
 
urospo:
Mislim da je rejting DS-a postepeno da pada, posebno nakon njihove teznje da se Srbija u novom Ustavu definise kao nekakva gradjanija, pa to je debilizam prve vrste.
ne slazem se...DS-u ce rejting vrtoglavo da poraste nakon njihove teznje da se u ustavu kosovo definise kao deo srbije,i usled sramne politike kohabitacije sa nacionalistima,cije ce glasove itekako pokupiti na svoju stranu...licno poznajem nekoliko ljudi,koji su inace bili simpatizeri radikala,i sa ovim najnovijim desnicarenjem DS-a su postali njihovi sigurni glasaci
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top