Koju plocu HELP!!!!!

BROTHER DZONI

Obećava
Poruka
66
E ovako imam pitanje koju plocu uklopiti sa sledecom konfiguracijom?
procesor AMD athlon 3500+ (939 socket) venice core
graficka asus 6600 pci-e/256mb
ddr 2x512 pc3200
hard 300gb sata II

I to bi od prilike bilo to znaci ploca mora da ima sata,pci-e,939 socket i bilo bi pozeljno dual-chanel
pa koja bi to maticna bila i koliko bi kostala?? I da da cena ploce ne prelazi 120eura.......
Mozda je malo tezi posao ali jbg tu smo da pomazemo jedni drugima......
HVALA SVIMA KOJI SE POTRUDE DA MI POMOGNU.......
 
Epox 9NPA+ Ultra, a evo i zasto :
- NF4 ultra cipset
- odlicno se overclockuje, a ti koliko vidim volis se s tim igrati
- super stabilna, patio sam je na razne nacine i nije pokleknula
- 2x512 patriot + 2x512 apacer su normalno radili zajedno, a jos sam im spustio latencije ispod fabrickih, i digao frekvenciju na 246 (492 dualchannel) i sve je radilo ok.
- podrska za sata2, a vidim da imas takav HD
- 2 firewire prikljucka, dosta ploca ga nemaju, a nekad zna zatrebati
- Bios pun opcija, a jos kad ga nadogradis na zadnju verziju imas sve sto ti je potrebno, a lako se nadogradjuje preko windowsa, ne treba ti boot disketa
- 80 port led display, zgodna stvarcica koja prilicno pomaze pri odredjivanju "gdje je zapelo" ;), pogledas i odmah vidis koja komponenta uzrokuje problem.
- na svim testovima je pokazala da je tu negdje i sa puno skupljim plocama
- sve to za negdje oko 80-90 eura, kud ces bolje ;)
Ako hoces praviti SLI kombinacije sa grafickim u buducnosti, onda imas SLI varijantu ove ploce, ali je i skuplja.
 
DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, nForce4 Ultra, (socket 939), 4xDDR, BIOS CPU/DRAM overclocking, CMOS reloaded, Karajan Audio 8ch, Dual GLAN, SATA, RAID, 1394, 2xPCI Exp x16
130evra. Najbolja ploca nema sta.
 
panther:
DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, nForce4 Ultra, (socket 939), 4xDDR, BIOS CPU/DRAM overclocking, CMOS reloaded, Karajan Audio 8ch, Dual GLAN, SATA, RAID, 1394, 2xPCI Exp x16
130evra. Najbolja ploca nema sta.
Odlicna ploca, nema sta, ali nam prelazi zadati kriterij ;) , @BROTHER ako zelis ustediti 35-45 eura kupi Epox-a, ako ne kupi DFI.
A evo i update za memoriju (jos brze nego u mom iznad postu), nazalost apacer plocice sam prodao, ali to je to.
Sad ne vjerujem da je nesto stabilna posebno, ali eto win. su se normalno butali, i sve je naizgled radilo ok.
Dakle, kghm, jeftina patriot memorija i epox (sa asusovim plocama nisam mogao ni prismrditi ovakvom rezultatu, DFI nazalost nisam probao, ali vjerujem da bi on vec bio tu negdje).
Evo cpu-z izvjestaj:
 

Prilozi

  • cpuz.jpg
    cpuz.jpg
    60 KB · Pregleda: 17

Back
Top