!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VoRtReKS

Početnik
Poruka
42
korisnik sam idiotskog dial-up-a ( skupog a tako nepouzdanog i sporog ) nalazim se u centru Novog Sada i imam digitalnu centralu ( ocigledno centrala centar ) ali pametni telekom planira prosirenje centrale tek za nekoliko meseci ( ocigledno nema PORTOVA ) znaci nista od ADSL-a , zivim u kucji pa mislim da i wirless otpada ( a i neplacja mi se tolko za opremu ) ISDN mi izgleda isto sranje ko i dial-up samo brze ( ali impulsi samo lete ) tako da sam ocajan......ima neko neku dobru ideju posto kako je telekom pouzdan ja ocekujem slobodan port u novembru SLEDECE GODINE a dial-up nemogu vise ni da gledam ni da slusam . pa ako neko ima neku ideju koja je bolja od " uzmi SIKIRU i poseti telekom " otvoren sam za predloge . a da nemam ni kablovsku tako da nista ni od kablovskog.

[Ubuduce ce ovakve teme biti brisane..
Nacin postavljanja teme je totalno besmislen..
Ubuduce razmisli malo o naslovu teme da bi oni koji ti zele pomoci mogli to i da urade, da ne razbijaju glavu sta se nalazi iza x uzvicnika..
Edit by GZ.
 
Da me ubijes, ne mogu da se setim, ali otprilike oko 150 evra (antena, AP, hub i 15 metara kabla plus jos 3 puta po 10 metara za ostale racunare i jos malo za dalje)
Ako ces samo antenu, AP i kabl, mozes proci i ispod 100 evra, pogotovo ako neces uzimati neku jacu antenu. Mozes se "izvuci" i sa 75 i manje...

Druga je dalje prica koliko ce ti ISP uzeti...
Tu treba tacno da procenis sta ti treba od brzine. Odredi da li ti je upload kakav zelis, da download ne pominjem,
Takodje proveri kava je stabilnost brzine. Nisi sam na linku, pa ako se svi odjednom nakace i pocnu download (teoretski bas nije cesto ali je moguce), brzina ce ti drasticno pasti.
Sa druge strane, ako uzmes stalnu brzinu (i platis vise naravno) nema problema.
Tu ce uvek biti "koliko para, toliko muzike" - ali bar znas sta placas.
 
The Legolas:
T1 link. He, he he. ;)
Tesko da ce to kod nas zaziveti (za normalne korisnike), bas onako kako si ti rekao.
Ali, treba biti optimista!
A tek T3 ... mani sad fantazije.

Ej, rekao si da nemaš kablovsku. Pa što ne probaš satelitski internet? Ne znam mnogo o tome, znam da je brz, ali koliko košta to stvarno ne znam. Ne bi trebalo da je preko 150 evra.
 
codemaker:
Mada ja licno ne bih nikada presao sa wireless na ADSL, nemam razloga...
Mozda, za 250 godina kad kod nas uvedu tek XDSL (kao nesto novo u USA) ili T1(vec se napustaju u USA) linije, razmislim kao prelazak. Doduse za to vreme ce svet "voziti" brzinama koje necu znati ni da izgovorim, ali sta ces..


Bas tako... ne napustam wireless ni za zivu glavu, odlicno radi... a i besplatan je.

Po onome sto sam imao prilike da vidim ADSL radi ocajno. Uzimajuci u obzir cinjenicu da Telekom ISP-u daje 1mbps sa 33 porta (ili 33 korisnika, kako je kome lakse da shvati), to u startu znaci je u pitanju jedna omanja prevara. Zamisli od 33 korisnika da svako ima samo 265kbps, pa to pomnozi sa 33, nikako neces dobiti 1mbps. A i linija nije simetricna, dakle, upload je uvek duplo "slabiji", dok je kod wireless-a to identicno.
 
cvele2:
A tek T3 ... mani sad fantazije.

Ej, rekao si da nemaš kablovsku. Pa što ne probaš satelitski internet? Ne znam mnogo o tome, znam da je brz, ali koliko košta to stvarno ne znam. Ne bi trebalo da je preko 150 evra.


Moze da koristi satelitski koji je jednosmeran (dakle samo download), ali za to mu je potrebna jos neka vrsta konekcije. Ili moze (sto je malo skuplja varijanta) da uzme dvosmerni satelitski... ima i toga... Pitanje je koliko novca je spreman da izdvoji za to planinarenje.
 
Uf, dvosmerni satelitski link...
Jos nije resen upload. Zakonski. Treba vrsiti upload prema satelitu, dakle emitovati na mislim 2.4Ghz sto je zakonski dozvoljeno ali uz dozvolu za emitovanje. Kao da imas neko oruzje "majku im bozju, imperijalisticku..."
Tako da pravi dvosmerni satelitski internet ja jos kod nas ne videh...
Ima li koga ko jeste? Ako jeste neka iznese iskustva ovde, koliko $iskustva treba?
 
Ma dajte ljudi prichamo o sasvim ne realnim situacijama u zivotu. Mislim, koji bi to freak od choveka kupio za svoje kucne potrebe satelitski internet. Mislim jel ste zaboravili gde zivite. Nije ovo Amerika. Treba malo skromnije izabrati odgovor na momkovo pitanje.

Neka izabere wireless ili ADSL. Ja kada bi birao pogledao bih prvo koja mi je centrala u pitanju i njena blizina od moga doma do nje. Sve to treba imati u vidu prilikom uvozenja interneta, (sto se mene tiche) ja sam vise za opciju da se uvede ADSL pre nego Wireless.

A satelitski internet, nemojte se (ismejavati) bez potrebe.
 
codemaker:
Uf, dvosmerni satelitski link...
Jos nije resen upload. Zakonski. Treba vrsiti upload prema satelitu, dakle emitovati na mislim 2.4Ghz sto je zakonski dozvoljeno ali uz dozvolu za emitovanje. Kao da imas neko oruzje "majku im bozju, imperijalisticku..."
Tako da pravi dvosmerni satelitski internet ja jos kod nas ne videh...
Ima li koga ko jeste? Ako jeste neka iznese iskustva ovde, koliko $iskustva treba?


Verujem da svi sa nestrpljenjem cekaju trenutak kada ce se etar ocistiti od "kojekakvih frekvencija". Danas svako svasta emituje bez problema, sto nikako nije dobro.
Nemam pojma da li i ko ovde kod nas koristi takav satelitski net, ali znam da postoji jer sam to negde izbunario.
Usput, najveci deo ISP-a u zemlji koristi B standard za emitovanje signala (dakle 2,4GHz), a vecina i nema dozvolu za rad. Bas zbog toga i kazem... samo da krene ciscenje "vazduha" i neke stvari ce se odmah razdaniti.
 
dobro dakle satelitski ne dolazi u obzir :) , wirless mi zvuci dobro ali , dali je dobar i za igre (WoW , GW , W3FT,..) ? ali mozda cu ipak cekati do kraja oktobra kako je dobri telekom rekao ali kako su oni sigurni verovatno cu zavrsiti sa wirless-om , inace telekom je dobio dojavu da centrala treba da se prosiri u junu a kako su mi rekli radove zapocinju pocetkom oktobra....e sve bi to bilo lepo da je istinito (kao sto su mi iz sezam rekli pocetkom juna "Javicemo vam kada da dojdete po opremu za 3-4 dana"-oduzila se ta tri dana......) ipak . hvala svima....
 
VoRtReKS:
dobro dakle satelitski ne dolazi u obzir :) , wirless mi zvuci dobro ali , dali je dobar i za igre (WoW , GW , W3FT,..) ? ali mozda cu ipak cekati do kraja oktobra kako je dobri telekom rekao ali kako su oni sigurni verovatno cu zavrsiti sa wirless-om , inace telekom je dobio dojavu da centrala treba da se prosiri u junu a kako su mi rekli radove zapocinju pocetkom oktobra....e sve bi to bilo lepo da je istinito (kao sto su mi iz sezam rekli pocetkom juna "Javicemo vam kada da dojdete po opremu za 3-4 dana"-oduzila se ta tri dana......) ipak . hvala svima....
Lepo si sam rekao - sve bi bilo lepo da je istinito. Ali, moracu da te malo razočaram: ne veruj ništa telekomu! Ja sam celo leto čekao da mi prijave broj za ADSL, a imam uslova jer sam već jednom imao ADSL.
 
max23:
Ja imam adsl i super je,mene je telekom prikljucio za 10 dana ne znam sto kod tebe nece :confused:
problem na mojoj centrali je što je popunjena ( nema slobodnih portova ) inače bi me priključili odavno , e kada će se telekom setiti da je proširi to je već sasvim druga priča :(
nego ima neko iz Novog Sada ko ima wireless a može da mi preporiči nekog dobrog provajdera i da mi kaže gde mogu povoljno da nabavim opremu ? :grin:
 

Back
Top