zatvor

bulatovicz

Početnik
Poruka
45
imam konstantan problem sa neredovnom stolicom. Bojim se da precesto uzimam caj od sene ili dulkolaks tacnije nikako mi se ne uzimaju a po savetu farmaceuta pijem od skoro aloe vera esi colon cleanse ali nesto bas nije od pomoci. ishrana mi je ekstra ,sve sama celulozna vlakna, crni hleb , itd. Sta predlazete i sta znate. da tu je i izicka aktivnost umerena .
 
i ja imam isti problem. Što se ishrane tiče, sve kako treba, obrok ne računam bez supe ili čorbe, sveže voće i povrće u ogromnim količinama, crni hleb,nekoliko manjih obroka dnevno, dosta tečnosti( što ranije nisam ali sam u poslednje dve godine počela), mada imam smanjenu fizičku aktivnost. Lekari se nisu bavili mojim problemom nije ih interesovalo. Kod mene je to toliko izraženo da sam par puta u mukama koristila i ricinusovo ulje i nije bilo pomoći.Šta mi pomaže? Proja sa pšeničnim klicama i ovsenim pahuljama (ako te interesuje poslaću ti na pp recept) ali moram je jesti po dva tri dana dok ne proradi, kad proradi onda je super ali moram prestati jer uvek smršam a to mi nije cilj jer sam inače jako mršava. Imala sam zimus i operaciju pa su me klistirali sa klistirom sa kojim je isklistirano još 1000 njih pre mene pa sam navukla i šuljeve,jaoj to je tek muka :shock:. Poslednjih dana jedem mekinje, nisu loše, mada mi je dobar i pivski kvasac. Pozdrav i srećno
P.S. najbolje prolazim kad ceo dan ništa ne jedem, onda obavezno imam stolicu.
 
Neka me neko ispravi ako grešim (pa makar i u terminologiji:)), ali čini mi se da je zatvor često psihosomatska smetnja. Ako je već sa ishranom i kretanjem sve u redu.
 
Mozhda zvuchi smeshno, ali ima efekta: tri chashe svakog jutra mlake vode...na gladno, naravno. Reshava problem (do sada ko je probao, uspeo 100% da se sredi).
 
Ja vam savetujem da odete da vam "snime" debelo crevo, jer zatvor moze nekada da bude prvi simptom raka...kad se uverite da je sve u redu onda predjite na druge nacine lecenje. Ovo ozbiljno kazem.
 
Uh, bre, al' ti dade dg iz prve!
Umerena ishrana bogata celuloznim vlaknima, dosta tečnosti i umerena fizička aktivnost.To kažu knjige.
Al' probaj sa suvim šljivama(potopljenim u mlaku vodu neki sat pre toga), pa sa mlakom vodom i medom, pa sa parafinskim uljem...Uostalom, šta podrazumevaš pod opstipacijom? Na koliko dana imaš stolicu?
 
kod mene ponekad 7-10 dana. To je onda jako mučno i jako bolno, sva se nadujem kao peti mesec trudnoće, a odlazak u wc mi je zaista porodjaj. Posle pražnjenja kad god to bilo meni je užasno hladno, sva se tresem bez obzira na doba godine.Ja bih se složila da je psihosomatska tegoba pre nego nepravilna ishrana, bar u mom slučaju.
 
hvala svima. Masa me razume mada kod mene nema tih drhtavica ali to su zatvori od nedelju dana samo ta farmaceutkinja mi je rekla da cim traje da dana nesto treba da se uzme a da je ranije koriscen neki lek koji se vise ne preporucuje nego prosto sena ili taj sto ga uyimam kao blaza varijanta. to sa vodom mi je i ona rekla ali tek cu da probam. Pa mislla sam ovo pitanje da postavim na temi stres ali eto posebno sam pitala mada je meni samj jasno da se zatvor pojavi kao posledica jednog napetog stanja sva sam ne opustena telesno. To sam ukapirala tek kad sam jednom bila na kampovanju na 1600m nadmorske visine u netaknutoj prirodi i prosto se ni sama ne ynam kako opustila . To je bio predivan osecaj i stomak mi je radio ko sat po prvi put u zivotu. Od tada sam svesna napetosti. Ali ne mogu da je iskontrolisem. Ako bih da budem bas sasvim precizna , ima promena na bolje ali ne dovoljno . Cao
 
Da li taj znak uzvika znaci vikanje, iznenadenje ili nesto trece. Zar stvarno mislis da je covek masina od mesa pa zato razgovaras na tom nivou ili je to neki vid zezanja koji ja ne razumem jer nisam bas mlada.
 
Koji te tacno od dva znaka uzvika buni??:shock:

Ej, vidi - mnooogo si napeta; stvarno, bez sale - reakcije ovog tipa dobar su znak da su ti zivci prekratki: ako si procitala bilo sta maliciozno u gornjoj recenici verujem da si jedino ti to procitala. Izmedju redova, verovatno, jer nista ne upucuje na tvoju interpretaciju. Nemoj da mi stavljas reci 'u usta' sto se kaze, i9 nemoj da mi brojis zareze u mislima. Opusti se malo, moze da ti prsne neki kapilar u mozgu od tolike napetosti da pronadjes nesto ruzno/licno/pezorativno/maliciozno u potpuno benignim izjavama.
Svasta.
 
WW ja mislim da bi ti mogla malo da poradis na sebi jer se palis kao hepo kockica stalno se drndas.nije ti ovo ni 50 put do sad ....vidi se da si psihijatar.bulatovich nisi jedina koja ne razume njene SHALE.
 
Dobro , znaci zatvor mora da se resi u glavi. Podsetila si me WW na jednu moju prijateljicu iz skolskih dana. Ona bi mi rekla u ovakvim prilikama 'Umri kad neznas da zivis'. Sta da kazem bez pozdrav svima i otvorenim i zatvorenima.
 
Petka: da ja i bulatovicz se znamo od ranije sa foruma
Space: ja se uopste ne palim, reagujem na upuceni mi post; a sta tebe 'peca'? Volis da budes mirodjija u svakoj corbi ili nemas nista pametno i svoje da kazes pa se potpisujes preko mene? Svasta, jos jednom.
Bulatovicz: ne mislim da sam ti rekla nista sto sama vec pre toga nisi rekla - da si telesno napeta, u grcu, da pokusavas to da razresis ali ti ne ide. Zato sam ti rekla da ides kod psihijatra i da razresis svoju napetost: uzvicnik, ako bas insistiras na interpretaciji je bio samo u smislu slaganja, i podsticaja, ne znam zasto si mu dala veci smisao od toga. Sto se same obstipacije tice, ukoliko je digestivnoi trakt zdrav, a iz tvog pisanja sam shvatila da jeste, prvi sledeci uzrok nakon iskljucivanja eventualne bolesti digestivnog sistema je (medicinska fakta a ne moja fantazija) psihosomatika, odnosno zatvor na nervnoj bazi, sto ti je vec neko i skrenuo paznju.. Te stoga stvarno ne razumem tvoj komentar niti tvoj afekat u proslom postu, a ni komentar "Umri kad ne znas da zivis" u ovom. I , odgovor na tvoju konstataciju je - da, zatvor moras da resis u glavi. Ako ne mozes sama, a ne mozes, idi da ti neko u tome pomogne, umesto da trpas u sebe svakakve alternativne i hemijske preparate koji ne resavaju problem ali ti UNISTAVAJU digestivni trakt. Ne vidim sta sam ti tako dramaticno i strasno rekla, zaista.
 
WW shvatila sam mada ne bas brzo sta mi hoces reci samo meni je ideja o odlasku kod psihijatra mnogo komplikovana. Zivim u malom gradu i pre 10 godina sam isla kod jedne psihijatrice tokom citave godine a ona mi je pocela da gleda u solju i pobegla sam kada je izvadila visak i nekakve karte i trazila da joj dam sliku da podmetne pod to. Mozda ces sad malo bolje da shvatis to moje pokusavanje na drugi nacin. Samo jasno mi je da si u pravu ali ja nekog strucnog ne mogu tek tako naci ovde. Da li ti nesto predlazes?
 
Probaj da nađeš pola sata dnevno za jogu, autogeni trening ili nešto slično. Ne škodi a može da pomogne.
btw i meni je jedna psihijatrica (ubi me ovaj novi srpski) objašnjavala da moji problemi potiču od mog horoskopskog znaka.
 
parka:
meni je jedna psihijatrica (ubi me ovaj novi srpski) objašnjavala da moji problemi potiču od mog horoskopskog znaka.

h050.gif



gde je ona dobila diplomu??
u inostranstvu sigurno...
 
Dobro bre, mozda se zena salila, ala ste preozbiljni!! :):)
Bulatovic_ a gde to zivis? Nemam nikakav predlog dok ne znam gde je to mesto gde nema psihijatra, ali ako si relativno blizu Bgda ili nekog veceg mesta, mozda da pokusas jednom u nedelju ili dve da odes kod nekoga? Zao mi je sto si imala lose iskustvo, frikova ima svuda i u svim profesijama.....
 
P.S. Joga, autogeni trening posebno - takodje zahtevaju obuku i trening sa strucnim licem - ako tamo gde zivi nema psihijatra pretpostavljam da tek autogeni trening niko ne drzi......Ali slazem se, joga i autogeni trening svakako samo mogu da pomognu a ne da odmognu.
 
Ja sam celog svog zivota patila od hronicnog zatvora (stolica na 7-8 dana mi je bilo normalno) i onda sam se u 27.godini porodila i posle toga se ta moja stolica na cudesan nacin izregulisala. Bukvalno svakodnevno imam stolicu i ne prestajem tome da se cudim iako je proslo vec skoro sedam godina.
Palo mi je na pamet da su mozda hormoni bili uzrok i bolesti i izlecenja-da li je to uopste moguce? A onda u zezanju kazem kako su mi se u trudnoci creva preslozila.
Sad ova moja prica moze da pomogne zenskom delu populacije, da se bar nadaju da ce se sa trudnocom to regulisati.
Muskarcima ne znam sta da kazem iako mi je jasno kroz sta sve prolaze.
 
Moram da vam ispricam kako se razresila moja napetost. Meni je bilo sve losije i u sredu ne mogu na posao. Odem kod lekara posle toliko vremena ( hvala WW ona me je podsetila na lekare) kad ono tamo međutim ANEMIJA i BLAŽA UPALA PLUĆA. Sada sam pod terapijom i enormno jakom ishranom (kozije mleko, đigerica, juneća supa, jagnjeće kuvano meso, jaja) i tako se dobro osećam da sam morala da vam se javim. Prosto sada nema napetosti. POZDRAV SVIMA. COVEK MORA DA SE PAZI.
 

Back
Top