Problemi sa sinusima.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Patim od alergijskog renitisa, tj. u prevodu alergičan sam na prašinu, grinje, itd. i u kontaktu sa tim alergentima nos počinje da reaguje lučeći veliku količinu sluzi. To dalje dovodi do konstantnog ili curenja ili začepljenja nosa, tj. sinusa. Kod curenja pijem čajeve, antibiotike itd. i to me ne brine, ali me brine začepljenje. Kao lek protiv toga koristim kapi za nos NAFAZOL koje su po mojoj proceni fantastične jer momentalno pročiste sinuse i ja mogu da dišem normalno, ali ne zadugo. Posle par sati (4-6 otprilike) nos mi se ponovo začepi i onda ide sve ponovo. Doduše doktori su me savetovali da ne koristim ove kapi jer su iz nekog razloga štetne. Da li je moguće da mi ove kapi i izazivaju ponovno začepljenje nosa?
 
Ne izazivaju ti kapi zacepljenje nosa,vec jednostavno njihovo dejstvo oslabi.
Stetne su iz razloga sto zbog dugotrajnog smanjenja cirkulacije u sluznici nosa(sto i jeste njihova osnovna uloga) dovode do njenog propadanja,a to nije cilj.Potrazi temu,pisalo se o tome ranije.
P.S.Antibiotici ti ne pomazu ako nos curi zbog alergije.Oni deluju na bakterije.Nadam se da ih ne uzimas na svoju ruku.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top