Antisemitizam u UK

King David:
@Nexus 6

Pa, ja ne znam sta je sa tobom!

Ovo je klasicna zamena teza. Koje su to dzamije napadane i kada? Covece, napadi na dzamije u Beogradu i Nishu, bila su emotivna reakcija na POKOLJ, razumes li ti tu reca, POKOLJ i pogrom srpskog stanovnistva, pred ocima cele svetske javnosti.
Po mom misljenju, paljenje dzamija je bio nepromisljeni cin, ali, uzimajuci u obzir sveukupne okolnosti i napetost koja je mogla da eskalira sire, sa daleko tezim posledicama, policija je tolerisala to. Dzamije se mogu izgraditi ponovo, ali ljudski zivot se ne moze vratiti, razumes li ti razliku? Pa, znas da je narod bio toliko revoltiran, da je bilo predlogada se krene na Bujanovac, da se krene u novi rat???
To je bio izduvni ventil, i zato policija nije reagovala.
Da li shiptari u Srbiji mogu da se krecu i rade slobodno sada? Mogu, niko ih ne dira, ni dlaka sa glave im ne fali.
A,. da li Srbi na Kosmetu mogu da se krecu i zive slobodno? Ne mogu -zive u getima, u stalnom strahu od divljaka. I ti si nasao da pravis paralelu izmedju ova dva, istovremena dogadjaja!

Sramotno je da ja, koji nisam Srbin, sebe stavljam u poziciju da vas branim od vas samih!
I nemoj mi pricati o Vojvodini, poznajem situaciju na terenu jako dobro. Madjari, ni bilo koja manjinska etnicka zajenica u Vojvodini nisu ugrozeni od vecinskih Srba. Tu i tamo sporadicni kafanski incidenti su se desavali uvek na tim prostorima. Samo se to sada politizuje, prenaglasava i skupljaju se politicki poeni.

I da ti kazem, skoro da nema zemlje u svetu, gde manjine uzivaju tolika prava kao u Srbiji.
A, romi...hm...da li ti znas kako se prema njima postupa u Ceskoj i Slovackoj, npr? I kako drzava reaguje?
Pa, u nekim kafanama u Ceskoj vise okacene bejzbol palice na kojima pise "za cigane", i...? Malo osude od EU, i na tome se zavrsi.

A, znas lida su prilikom poslednjih rasnih nemira u Francuskoj, podjednako, i policajci i neonacisti, skinsi i ostali desnicari, zajedno tukli Arape?
Ne, toga nema na CNN-u.Razumljivo, njihova su dupeta upitanju.
A, Srbi su nacisti, zamisli? Sta uradise nesretnim Shiptarima i sta rade po Vojvodini manjinama!!!

Daj, olabavi malo, prica ti je totalni promasaj...


 

Back
Top