Ja bih da pucam

More_bre

Primećen član
Poruka
819
Zanima me gde u Beogradu ima streljana gde bih mogao
da pucam iz vatrenog oružja, pri tome da je oružje
njihovo i da ja nemam dozvolu.

Ako tako nešto postoji, dajte i ostale informacije
koje znate, kao što je cena, pravila, utisci...
 
Cene municije za karbine oko 70 dindži/kom kutija je od 20 komada=1400,oo mislim da je korišćenje strelišta za dž ako kupiš municiju kod njih! Ako imaš svoju platiš samo korišćenje strelišta inače ovde možeš završiti i obuku za poznavanje i bezbedno rukovanje oružjem (lovačke puške i lov.karabini, pištolj i revolver) to ti je oko oko 3-4000 din pojedinačno u kompletu imaš popust.
 
Kovilovo stvarno deluje sjajno (na sajtu)
ali bih za početak nešto prostije :wink:

hvala za ove tel. brojeve, nadam se da će mi neko od tih strelišta
odgovarati.

znam gde je ovo kod hipodroma,

u vezi obuke koju nude, da li je to uslov da koristim njihovo oružje?

I još nešto što me muči:
da li će da me "evidentiraju" ?
tj. da li traže legitimacije ?
lično sam alergičan na bilo kakve spiskove kod "nadležnih"
u kojima bih mogao da se nađem kao korisnik oružja.
 
More_bre:
I još nešto što me muči:
da li će da me "evidentiraju" ?
tj. da li traže legitimacije ?
lično sam alergičan na bilo kakve spiskove kod "nadležnih"
u kojima bih mogao da se nađem kao korisnik oružja.

Koliko znam, ovi iz "Trofeja" nude rekreativno gađanje i mimo obuke za oružni list. I to besplatno, samo treba da kupiš municiju kod njih. Tako je to pretpostavljam i u ostalim streljanama.

Nema šta da se brineš, niko te neće upisati u policijsku "evidenciju"..... Da nije zbog civilnog služenja vojnog roka? Ličnu kartu ćeš ipak, morati da poneseš. Da dokažeš da si punoletan, ako ništa drugo!

Moj savet je da, ako hoćeš stvarno da se zabaviš, idi u Kovilovo!
Ako si početnik, još bolje, em ćeš da se zabaviš gađanjem u mete, em će da te nauče profesionalci!

To je fantastično strelište, jedno od najboljih u Evropi (ali stvarno)! Tu se redovno odružavaju evropska i svetska prvenstva itd...
 
..eh, upravo zbog civilnog služenja.

zašto bi im dokazivao punoletstvo, ja definitivno više nikoga
ne mogu da prevarim da sam mlađi od 18.

...dočekaću onda 2010. godinu kada se (valjda) definitivno
ukida regrutni sistem.
 
More_bre:
..eh, upravo zbog civilnog služenja.

zašto bi im dokazivao punoletstvo, ja definitivno više nikoga
ne mogu da prevarim da sam mlađi od 18.

...dočekaću onda 2010. godinu kada se (valjda) definitivno
ukida regrutni sistem.

Ej, bre...... Da ti kažem, niko te tamo neće upisati u policijsku evidenciju....ako je to problem onda nemoj da brineš. Moj dobar prijatelj je bio prvi strelac Vojvodine, i to nekoliko puta, i još drugi strelac Srbije jedanput, član streljačkog saveza itd...pa nikakvih problema nije imao.

Jedini slučaj koji bi ti mogao stvoriti probleme je ukoliko poseduješ, ili podneseš zahtev za izdavanje oružnog lista tri godine pre regrutovanja ili ako si član Lovačkog saveza Srbije. Ma, slobodno nazovi ljude u streljani, pitaj ih otvoreno i oni će ti sve objasniti, nema čega da se plašiš. Pozz
 
pa ako ste baš toliko brižni, pozovite me preko
privatne poruke.

nisam odavno zalazio u ovaj podforum.

i nisam išao na pucanje. brine me ono legitimisanje.

a pucao sam jednom daaaavno, nekoliko okvira iz cz99,
tek toliko da naučim da je nadole-ulevo tipična greška.
 
Ma ti niti si naucio niti ces nauciti !!! ja bi da pucam, ja bi ovo, dajte brojeve ... i MRK ! Pa idi brate i pucaj ... ***** vojsku i civilnu i koj ku***. Ja sam zavrsio vojsku civilno jos u proj generaciju, a ispucao sam pre toga j.ebem li ga koliko metaka i iz puske i iz pistolja i malokalibarke i u lov sam cak isao ..sa matorim pa kasnije i sa drugovima ... cak su mi u jednoj raciju i pistolj digli ... nego caletovi prijatelji pa sve bilo ok, pa nisam cvikao nizakakvo legitimisanje ni vojsku ... Sta si se us.ro bre... Idi tamo izrokaj par kutija i dodji nam kazi koliko je bilo u zid a koliko u metu ....

aj uzdravlje ...
 
ja sam prilicno udaljen od beograda a posto imam svoj pistolj ne bojim se nikakvog legitimisanja a postoji prilican procedura da nosim svoje oruzije u streljanu mislim od brace plavih...........
 
Za tvoju informaciju oružje zakonski moraš da nosiš na bezbedan način rasklopljeno i odvojeno od municije!! To praktično znači odeš do neke radnje kupiš torbicu za nošenje , rasklopiš pištilj, odvojiš okvir i kupiš sajlicu za bajs koju provučeš kroz cevku i zaključaš i pravac strelište!!!Na strelištu se zavede korišćenje strelišta dobiješ priznanicu, pucaš, rasklopiš, očistiš, spakuješ i ajd kući!!!
 
luci:
da a gde imam streliste to je problem.. a ia ako se ne varam prenosenje se cak i bezbedno mora prijaviti

Ne. Prenošenje oružja se ne prijavljuje....Dovoljno je samo da oružje bude onako kako su ti objasnili i da pri sebi imaš oružni list, i nema šta da brineš :)
 

Back
Top