koliko radite na sebi?

  • Začetnik teme Gaga_Faca
  • Datum pokretanja
G

Gaga_Faca

Gost
Koliko je zaista covek spreman da radi na sebi? Ovime bih istakla prvenstveno rad na sopstvenoj duhovnosti i licnosti, odnosno koliko je zaista spreman da se suoci sa sobom, sa sopstvenim manama i losim osobinama. Koliko je hrabar da se upusti u borbu sa samim sobom, da postane svestan sebe, tj. da se suoci sa sopstvenim JA? Zasto imamo potrebu da izigravamo zrtve i da bezimo u vec sigurne unapred kreirane sopstvene okvire i uloge, ne zeleci da probamo nesto novo, i zasto nikada podsvesno ne zelimo da odrastemo? Zasto smo lenji da radimo na sebi?
Volela bih da cujem vasa misljenja, jer ja vec izvestan period od par meseci radim na sebi i na svim ovim pitanjima koje sam postavila. Verujete jako je tesko, ali meni su definitivno neke stvari u zivotu krenule na bolje jer sam shvatila da sam sama krojac svoje sudbine (naravno uz izvestan procenat srece u datom trenutku :wink: ), i prvi put mi se cini da sam zaista srecna i zadovoljna zbog nekih stvari. 8)
 
Moj kratak odgovor na temu je: introspekcija, izvođenje zaključaka, zatim želja za promenom, volja (pokretačka snaga) i na kraju realizacija. Naravno, zadovoljstvo dolazi samo po sebi, kao i na osnovu postignutih rezultata. 8)
Što se tiče humanosti i mog praktičnog stava o tome, mislim da kuckanje pozitivnog odgovora po tom pitanju nema svrhu. Računa se jedino konkretna aktivnost i pokušaj da "slušamo i čujemo" druge kao i da učinimo nešto što će imati širu svrhu i korist. Teško jeste, ali mislim da sa humanošću nemam problema jer sam dosta vremena proveo na mestu predsednika jedne humanitarne nevladine organizacije koja je (bukvalno) spašavala živote popriličnom broju ljudi. I sad sam u penziji, naravno - zadovoljan apsolutno! Pozdrav... :D
 
Pa, ja dosta radim na sebi, ceo zivot, medjutim, neke stvari, tebi bitne u zivotu ti nedostaju, bez obzira na to sto radis na sebi.Stalno se usavrsavam, negujem..itd., ali to mi nije donelo srecu u zivotu onakvu kakvu ja zelim.Ipak, razmisljam pozitivno i gajim nadu da ce jednog dana biti bolje.
 
:)I ja radim na sebi. Za mene dobro nikad nije dovoljno dobro, uvek postoji nacin da se nesto jos bolje uradi. Cenim ljude koji rade na svom obrazovanju, ali sam na neki nacin i zrtva toga. Naime, moj dragi me je ostavio kada sam kupila comp. i pocela da izdvajam svoje slobodno vreme za pretrazivanje nekih relevantnih stvari i desavanja aktuelnih u oblasti kojom se bavim. Zamenio me je zenom koja subotom pre podne dolazi kod njega da mu kuva
 
Ja radim na sebi tako sto ucim dva jezika i treci pocinjem,idem na aerobik,trudim se da citam dosta i osecam se jako,puno,puno zadovoljno sobom.Mislim da rad na sebi podrazumeva dati svoj maximum u svemu.
 
Anonymous:
JA RADIM NA SEBI ISLJUCIVO AKO OSECAM I PRIMECUJEM DA ME NEKO VOLI.
Znas, ne bih da te plasim, ali u psihologiji postoji objasnjenje za takvo ponasanje. Ono se pripisuje osobama koje smatraju da vrede samo kad su sa nekim u vezi. Bez obzira da li i koliko ti to svesno poricala, razmisli o tome
 

Back
Top