Totalni rat Majkrosofta protiv piraterije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

snejks

Elita
Poruka
17.871
Majkrosoft je objavio totalni rat protiv piraterije!!!
U zadnje vreme je Majkrosoft napravio par koraka u tom pravcu prvo postavivsi na svoj sajt programčić koji se pokupi kao update i posle instalacije i restarta računara iskače vam mali baner koji se nemože uklonitii na kome jasno piše "You have an ilegal copy of windows" i koji vam je stalno na ekranu jer se nikako nemože ukloniti. Politika isključivosti Majkrosofta je : 1 windows = 1 cd = 1 instalacija = 1 registracija = 1 aktivacija windowsa , ona je dovela do toga da se čak i windows original koji se kupuje i debelo plaća postaje ilegalan posle prve instalacije i da taj cd može da služi samo za reinstalaciju toga istoga windowsa , a nikako za instalaciju novoga windowsa . Sve je to kulminiralo zadnjih nedelja jer je majkrosoft u svojim apdejtima za XP postavio zlonamerni kod koji prepoznaje ilegalan Windows i posle par minuta rada računara , taj slobodno možemo reći "domaći virus" , dovodi do zamrzavanja rada računara i njegove blokade. dakle ko nije siguran da ima pravi windows koji je instaliran samo na njegovom računaru neka iskljuci apdejt windowsa ako su mu podaci na računaru potrebni . Verujemo da će ovi postupci Majkrosofta dovesti do pada broja onih koji koriste ilegalni windows , takođe će dovesti i do pada broja onih koji uopšte i koriste windows , i predviđamo naglo povećanje broja korisnika Linux-a . U Mađarskoj se već prodaju računari sa instaliranim linuxima kako desktop tako i laptopovi , na userima će biti da procene šta je najbolje u njihovom interesu.
Takođe se postavlja pitanje koliko je legalan način ove njihove borbe protiv piraterije pošto su posegli za najomraženijim neprijateljem svih računara VIRUSOM , u vreme najače kampanje antivirusnih softvera na svetu.Možda je www.microsoft.com zasluzio svojim postupkom da se nadje na listi nepoželjnih sajtova tj. zabranjenih , ovome bi trebalo ozbiljno porazmisliti.
 
Hmmm... neznam da li bas mozes da zoves takvu stvar virusom.
U svakom slucaju, imas ovde nekoliko diskusija na slicnu temu. Baci pogled.

btw: Desktop i laptop racunari sa Linuxom se vec prodaju. Ali od pre jedno ko-zna-koliko godina :wink:
Ja sam rek'o odavno da ce ovo prolece da bude rat izmedju sistema. Narocito ako Apple stvarno izda mac OSX za obican PC, kao sto se suska. Vreme ce pokazati sta ce ostati na desktopu. U svakom slucaju ovakvi potezi Microsofta vrlo negativno uticu na popularnost Windowsa.
 
RiSK:
Hmmm... neznam da li bas mozes da zoves takvu stvar virusom.
U svakom slucaju, imas ovde nekoliko diskusija na slicnu temu. Baci pogled.

btw: Desktop i laptop racunari sa Linuxom se vec prodaju. Ali od pre jedno ko-zna-koliko godina :wink:
Ja sam rek'o odavno da ce ovo prolece da bude rat izmedju sistema. Narocito ako Apple stvarno izda mac OSX za obican PC, kao sto se suska. Vreme ce pokazati sta ce ostati na desktopu. U svakom slucaju ovakvi potezi Microsofta vrlo negativno uticu na popularnost Windowsa.
Ovo je prava reč za to Virus , jer se posle njegove instalacije zamrzava računar i hard disk je zreo za format c:
 
Ih.... Ali posle njegove instalacije na kradeni Windows.
Uostalom virus mora da ima jednu osobinu: Da se siri po izvrsnim (ponekad i nekim drugim) fajlovima bez znanja korisnika. Ovo si sam svuko, sam instalirao i ne siri se.

A osim ako nije izaslo nesto novo, oni predhodni patchevi nisu kucali sistem. Samo je imao neki baner ili tako neku sitnicu.
 
Ovako ja lično koristim Windows ME jer mi se mnogo više svidja od šarenog xp-a, sem toga imam i legalan xpsa sp2 i aktivacionim kodom (windows koji se aktivira preko majkrosoftovoga sajta), tako da sam sa te strane miran. Priča o legalizaciji windowsa je ovde sasvim suvišna jer je majkrosoft odlučio da priznaje samo 1 (čitaj slovima = PRVU) instalaciju sistema na 1 računar, aktiviranjem windowsa preko neta što zahteva majkrosoft u roku od mesec dana od instalacije ili windows postaje neupotrebljiv, tom aktivacijom vaš legalni windows postaje neupotrebljiv za drugu instalaciju na bilo kom računaru. Kod koji se ukuca je za jednokratnu upotrebu, svaka sledeća instalacija zahteva nov neispucan aktivacioni kod.Takav legalan windows može da ti služi samo za reinstalaciju postojećeg sistema , i nikako za novu instalaciju. Ovo sve znači da u slučaju formatiranja hard diska možeš da ideš da kupiš nov windows. A što se tiče apdejta kada ga pokupi windows, on se normalno restartuje i posle par minuta rada windowsa sve se zamrzava na desktopu , miš radi možeš da ga vučeš do besvesti i da klikćeš na bilo koji fajl nijedan se neće pokrenuti, pokrene se pa se ugasi pokaže ti peščanik par sekundi i ništa. Moraš nasilno ugasiti kompjuter kada ti sistem uradi sken pokazaće ti da je run.dll kroslinkovan sa nekim sakrivenim fajlomi tada možeš da zaboraviš windows i da ideš na reinstalaciju uz format c:
 
microsoft je odavno poceo da puca,samo ga sada mac polako ali sigurno dokrajcuje,ja koristim i mac-ov sistem super je sve za sada ,mozda malo prednostii ma u tome sto su mac poceli praviti sve u jednom u ekranu mu je i kuciste ima ubacenu web kameru integralnu a isistem kao sitem mu je ok,oriblem je mali zbog nekih programa od ranije sto nisu predvidjeni i za mac ali nadje se polako sve.
 
Kao prvo da me neko pogresno ne shvati, ne branim Microsoft, al' jednostavno taj kod se nemoze nazvati nikakvim zlonamjernim kodom, kada oni zapravo na taj nacin sprecavaju pirateriju svojih proizvoda. Kao sto rade i sve druge kompanije. Dakle ako si ti potpuno cist u tome, taj kod ti nece naskoditi, al' zapravo niko ovdje nece il' ne zeli da shvati da koristi nelegalnu kopiju software-a, sto se prkosi zakonom i sto sigurno nije uredu. Ne kazem, i ja koristim nelegalnu kopiju wina xp, al' nemam nikakva prava da pljujem i da nesto pricam protiv MS-a, zato sto mi nije dao dzaba da koristim win ?!!! Svi imamo besplatne alternative kao sto je Linux, pa da izvolimo, il' da se jednostavno poklopimo usima i ne pricamo gluposti i budemo srecni sto smo eto i ovoliko vremena uspjeli da se "grebemo" od MS-a.
 
Mnogo toga se razglaba o tome pocev vec od maja kada je stigao Geniune Adventage u Automatic Update-u od MS-a.. Dosta je koementarisalo i ovde i na drugim mjestima.. Receno je cak da ce MS oboriti sve systeme od 01.09. ali se to nije dogodilo.. Dakle, pokusaj MS je bio samo pokusaj..

Da ne bi dalje razglabali praznu slamu...

Look.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top