Masovno silovanje Srpkinja u Sarajevu 1992.

Ad Finem

Obećava
Poruka
63
Natasu Kandic, Biserko, Vuco i druge iz crveno crne anti Srpske koalicije ne interesuju masovno silovane Srpkinje u Sarajevu i po Bosni. Bitno je za njih da oni oplakuju sto je Mladic oslobodio Srebrenicu 1995. Da nije, vise bi od 1500 Srpskih civila bilo silovano i poklano. Ukupno je 3286 Srba pobijeno u i okolini Srebrenice izmedju 1992-1995. Od toga su polovina civili. Bez oruzja silovani i poklana Srpska deca, zene i starci.

Pre nego sto procitate uzase koje su Sprkinje dozivele od muslimana u Sarajevu. Takodjer ima svedocenja o masovnim silovanjima Srpskih deca i žena sirom Bosne. Kako li je njihovoj dusi danas. Nek im je Sveti Bog u pomoći. Neke su Srpkinje koje su bile silovane, se borile junacki u prvim redovima. Masovno su poklali zveri. Barem je neka uteha. Ali takodjer je puno ostalo da se setka slobodno po Bosni, Kosovu i genocidnoj tvorevini zvanoj Hrvatska. Da ce Sveti Bog, da ako ne u ovom zivotu, barem gore u paklu kad umru.

Н. Р., Српкиња из Сарајева, рођена 1972. године, истраживачкој екипи Информативног центра Српског сабора дала је следећу

ИЗЈАВУ

Негдје око 22. 5. 1992. године, не могу се тачно сјетити датума, двојица припадника муслиманских оружаних снага - „зелених беретки” су око 16:30 сати упали у наш стан и наредили ми да пођем са њима.У стану су били моји родитељи, али њих нису дирали. Убацили су ме у један цивилни камион у коме су већ биле две дјевојке Српкиње - Т. Н. (рођена 1970. године) и Л. (рођена 1968. године).

Припадници муслиманских оружаних снага - „зелених беретки”, који су ме ухапсили без икаквог налога за хапшење, исто као и те дјевојке, су нас одвезли у бившу касарну Југословенске народне армије „Виктор Бубањ” у Сарајеву, гдје су муслимани формирали логор за Србе. Смјестили су нас у једну мању просторију, у којој смо затекле Српкиње А. С. (рођена 1972. године), Д. К., Ј. и Н., такође дјевојке мојих година. Друге дјевојке су доводили касније. На поду те просторије су били поставлјени душеци и деке, ништа више. Дјевојке које смо затекле су нам рекле да су силоване од стране муслиманских војника и да ће сигурно силовати и нас.

На дан хапшења нису ме дирали. Сутрадан су ме муслимански војници извели на испитивање: питали су ме за неке Србе из Сарајева, за моју родбину - гдје је ко од њих, да ли знам за српске логоре и слично. Нисам знала да им одговорим на питања, па су ме шамарали. Испитивали су ме „Дујо”, „Шапхауз” и Потур Мирсад. Након испитивања су ме вратили у ћелију.

Први пута су ме силовали „Пипица” и Самир Малајхоџић из Сарајева у јуну 1992. године. Њих двојица су ме силовали све време док сам била у логору. Злостављало нас је двадесетак муслиманских војника, али њих неколико би одабирало по једну коју силовали, а остале нису дирали. Силовања су вршили у просторији гдје смо биле смјештене, тако да су друге дјевојке морале гледати. У просторију поред ње, која је била јако мала, изводили су нас и приморавали на орални секс.

Ја нисам остајала у другом стању зато што ми је муслиманка Р. З. дотурала пилуле за контрацепцију. Д. К је остала у другом стању, али је имала спонтани побачај. Љекара ни гинеколога није било да јој укаже било какву пмоћ. Б. не знам јој презиме (стара око 20 година), такође је остала у другом стању, али је сама себи након три мјесеца трудноће пробушила водењак. Страшно је пуно крварила и рана јој се инфицирала. Нико јој није пружао помоћ. Та је дјевојка много пропатила. Весни Суботић (старој око 20 година), која је доведена послије нас, муслимани су убили мајку, оца и старију сестру. Када ју је један муслимански војник покушао силовати, она је разбила флашу од воде која се случајно затекла у ћелији, и крхотине му забила у леђа. Он је искрварио, а њу су одмах потом убили, испаливши јој три метка из пиштоља у груди. То сам видјела лично, јер се све дешавало у ћелији у којој смо све биле. Веснино је тијело размјењено на некој размјени за леш муслиманског војника.

http://lnk.in/3x9q
 
Видиш када би питао наше НВО шта се дешава са силовањима српкиња, они би ти рекли у глас да таквих силовања није ни било. Срамота бре да у Србији постоје такве организације које уз подршку власти делују против Србије и српског народа.
 
Sta se ovo desava sa mojim narodom?

Zasto dozvoljava da se pojavljuju ovakvi koji ce pljuvati po Srbima u sred Srbije uz podrsku ko zna cijeg kapitala i ko zna za ciji interes. Zasto neki iz mog naroda jos i prihvataju nacin razmisljanja ovakvih koji nam to rade. Ovde kad neko pljuje po srbima to se naziva sloboda govora ili drugacije misljenje a kad se Srbija brani recima onda je to govor mrznje.

Zasto ja krivim svoj narod bez osnova, Zasto ja jos uvek sedim ovde i prooseravam se umesto da pobijem stoku.
 
Fagypont:
Lažeš!
Isto kao što je oslobođeno Sarajevo.

Evo vraca nam se FAGypont da nam objasni jos koju od svojih teorija. Sad ce nam objasniti kako je prava istina prikazana u filmu "Grbavica", naci ce nam koju sliku Arkana kako suta glavu mrtvoj zeni :lol: ili pak mozda postirati neki clanak Abdulaha Sidrana...Hebote kda uzmem u obzir o kakvom se "genijalcu" radi ne treba da nas iznenadi i ako otkrije da je Mladic zauzeo Srebrenicu 1993. Kad je mogao odvaliti onu glupost o Kapetanu Draganu mogao bi i ovo... :lol:
 
Mislim da neću otići od teme ako pomenem slučaj devetogodišnje Mirjane Dragićević, koju su trojica mudzahedina silovala, pred očima Mirjanine majke Rade Dragićević.
U selu Bioča, koje je u to vreme bilo na prvoj liniji srpske odbrane od muslimanskih snaga.
U ranu zoru 28.decembra 1992.godine, odbrana je probijena.
Tog 28.decembra‚1992.godine, oko pola šest u kuću Rade Dragićević upala su trojica mudzahedina,
od njih dvojica crnaca i jedan belac.
Jedan od dvojice držao je Radu Dragićević, majku nesretne male Milice, a drugi je skinuo devetogodišnju devojčicu do gole kože!
Ne treba da napominjem da su se sva trojica "izređala" na maloj Mirjani!
Dete je vrištalo i gubilo svest, a kada je treći završio ovo sadističko izivljavanje, pucao je maloj devetogodišnjoj Mirjani u čelo, a u njenu majku Radu ispalio je rafal!
Poslednje čega se seća Rada Dragićević je da se probudila na VMA u bgd-u, tamo ju je prebacio sanitet Republike Srpske!
Ona danas živi u izbegličkom kampu u Vlasini!
Snimljen je i film "Mirjana", autora Snježana Lalovića u produkciji Saveza logoraša Republike Srpske!
Da ne bi bilo odgovora od izvesnog serb pagana, koji voli da kaže:"Ma , vi nacionalisti iz Bosne nemate pravo glasa, vas niko ništa ne pita", napominjem da sam sve ovo poslala- ja, rođena u srcu bgd-a, gde i danas živim i gde i danas sebi dajem za pravo, da me nije sramota što sam odavde!
 
jedite_kod_Joa:
Ма го-вна треба побити,без изузетка!Најгоре је кад ти силују жене!Храбри нема шта....го-вна потуричка.Жао ми што их Младић није све потаманио,пи*ка им материна!
Da li vidiš kako pričaš? Da li misliš da je to normalan komentar?
 
Obersturmfuehrer:
ti fegetu bi trebalo malo da zatvoris labrnju...
ti i onaj tvoj ortak se niste setili da podsetite na zrtve medackog dzepa, al ste se setili 9/11 i vikali "Slava im".....
И теби је дозлогрдило...? :D
Али,пази,то су биле америчке жртве,не српске.То је битна разлика за њега.
 
Ја се не сјећам да су ове "даме" реаговале нити једном када се десио злочин над Србима. Како то да се не сјетише да помену злочиначке акције ЕУФОРА и НАТО снага које су врло често имале тешке посљедице за невине људе, па и у овом послератном периоду у БиХ. Сјетите се само породице Старовлах или недавног мучког убиства. А да не причам о дешавањима на КиМ.
 
А да споменемо и то да је на Б92 Кандићка рекла да се Срби у Сјеверној Косовској Митровици наоружавају, желећи тиме да ублажи албанске претње насиљем у случају да не добију независност.
 
Fagypont:
Lažeš!
Isto kao što je oslobođeno Sarajevo.
8 .maja 1992.godine vršena je opšta racija na sve Srbe u Sarajevu.
Svedočenje M.M iz ugledne, intelektualne, srpske porodice, kojoj su te noći u stan upali pripadnici jedinice Ismeta Bajramovića Ćele.
Posle pretresa uhapsili su joj muža, a potom i nju odveli:
"Odveli su me u školu "Franjo Kluz", uveli su me u kabinet biologije, gde sam zatekla uhapšenu suprugu kolege M.Č.
Bila je vezana za klupe, ležala je potrbuške i pretučena. Oko nje su bili poderani delovi odeće.
Oko nje se nalazila grupa odraslijih dečaka, koji su je hvatali za grudi, zadnjicu i po ostalim delovima tela, iživljavajući se nad njom i ponižavajući je.
Tu me nisu fizički maltretirali već samo ispitivali.
Pustili su me kući a zatim ponovo uhapsili i odveli u ženski studenski dom "Mladen Stojanović" u Radićevoj ulici.
Oko pet časova ujutru pojavio se "pukovnik" Ismet Bajramović Ćelo i obratio mi se rećima: "Evo naše učiteljice koja deli oružje po naselju"
Na stepeništu sam se srela sa suprugom M.Č.(žena maltretirana u školi). Smestili su me u jednu studentsku garsonjeru i tamo sam boravila do 15.maja 1992. godine, uz torturu i
sva silovanja, sigurne smrti nas je spasao Đilda, musliman koga je moj suprug kao dete povređenog vozio u bolnicu".
Porodica M. je 25. maja 1992. godine izbegla iz Sarajeva i danas živi u beogradskom predgrađu.
Ima još dosta svedočenja, mogla bih do jutra da pišem o tome, bez ponavljanja istih događaja.Mislim ako nekoga zanima istina.
A citiranog gospodina Fagypont, bih zamolila da ne govori o događajima o kojima ništa ne zna, pomisliću da je zlonameran!
 
develope:
Mislim da neću otići od teme ako pomenem slučaj devetogodišnje Mirjane Dragićević, koju su trojica mudzahedina silovala, pred očima Mirjanine majke Rade Dragićević.
U selu Bioča, koje je u to vreme bilo na prvoj liniji srpske odbrane od muslimanskih snaga.
U ranu zoru 28.decembra 1992.godine, odbrana je probijena.
Tog 28.decembra‚1992.godine, oko pola šest u kuću Rade Dragićević upala su trojica mudzahedina,
od njih dvojica crnaca i jedan belac.
Jedan od dvojice držao je Radu Dragićević, majku nesretne male Milice, a drugi je skinuo devetogodišnju devojčicu do gole kože!
Ne treba da napominjem da su se sva trojica "izređala" na maloj Mirjani!
Dete je vrištalo i gubilo svest, a kada je treći završio ovo sadističko izivljavanje, pucao je maloj devetogodišnjoj Mirjani u čelo, a u njenu majku Radu ispalio je rafal!
Poslednje čega se seća Rada Dragićević je da se probudila na VMA u bgd-u, tamo ju je prebacio sanitet Republike Srpske!
Ona danas živi u izbegličkom kampu u Vlasini!
Snimljen je i film "Mirjana", autora Snježana Lalovića u produkciji Saveza logoraša Republike Srpske!
Da ne bi bilo odgovora od izvesnog serb pagana, koji voli da kaže:"Ma , vi nacionalisti iz Bosne nemate pravo glasa, vas niko ništa ne pita", napominjem da sam sve ovo poslala- ja, rođena u srcu bgd-a, gde i danas živim i gde i danas sebi dajem za pravo, da me nije sramota što sam odavde!

Develope,

Ovo je strasna (u najgorem smislu te reci) prica! Jos ne mogu da dodjem k sebi...

ZASTO TAJ FILM NISMO GLEDALI OVDE?
I ne mogu a da ne osetim bes prema onim "kosmopolitima" koji su onako pohrlili na premijeru "grbavice"!!!
Sto je najgore - glavna glumica u "grbavici" - Mirjana....

Eee, zalosti....
 
SURbel:
I ne mogu a da ne osetim bes prema onim "kosmopolitima" koji su onako pohrlili na premijeru "grbavice"!!!
Sto je najgore - glavna glumica u "grbavici" - Mirjana....

Eee, zalosti....
a sta tebi smeta prichanje o silovanim muslimankama?mislish da one ne zasluzuju paznju?
zasto neko od nashih,ili sa strane nije snimio dobar film o srpskim zrtvama?
ta ista mirjana karanovic je rekla da bi naravno igrala u takvoj prichi,cisto da se zna
 
SURbel:
Develope,

Ovo je strasna (u najgorem smislu te reci) prica! Jos ne mogu da dodjem k sebi...

ZASTO TAJ FILM NISMO GLEDALI OVDE?
I ne mogu a da ne osetim bes prema onim "kosmopolitima" koji su onako pohrlili na premijeru "grbavice"!!!
Sto je najgore - glavna glumica u "grbavici" - Mirjana....

Eee, zalosti....


Pa film je bio prikazan na TV MOST, mislim pre dve godine ili godinu, ne mogu da se setim tačno kada sam ga gledala.
Šta da ti kažem, ne znam zašto mi ovde ne govorimo o svojim stradanjima.
Možda zato što ljudi odavde misle da nije njihov problem šta se dogadja preko Drine!
A to je izdaja i to najgore vrste-izdaja svoga roda!
I onda izvesni pagan i njemu slični govore da smo mi fašisti.
A Srbin ćuti,
Ćuti i trpi,
Al ne da đavo,
Il ne da Bog!
 
~Petar~:
a sta tebi smeta prichanje o silovanim muslimankama?mislish da one ne zasluzuju paznju?
zasto neko od nashih,ili sa strane nije snimio dobar film o srpskim zrtvama?
ta ista mirjana karanovic je rekla da bi naravno igrala u takvoj prichi,cisto da se zna
Ne želim da tebi objašnjavam, jer kada sam probala tebi i serb paganu bilo šta da objasnim, bila sam banovana na par dana, u dva navrata i morala sam da se snalazim. Iako je pagan govorio da je Srbija fašistička a ti pomagao! I prvi govorio o nepristojnim ponudama, banovana sam ja!
Ne želim da me banuju jer imam dosta toga da kažem.
Naravno da treba osuditi svaki zločin! Ali ne finansira svakoga Saudi Arabija pa da štancuje istinu.
Istina je jedna , ja ću govoriti Srpsku istinu a ti pričaj svoju jer dajem sebi za pravo da me nije sramota što sam odavde!
 
mali.adadjo:
Al ne da đavo,
Il ne da Bog!

kao prvo, jevbo te djavo, pa onda i bog zajedno sa njim...

o tome se govori, govori se i te kako, ali realno gledano mnogo veci odziv ostavlja prica o ubijenim muslimanima nego o srbima, tako da to ostavlja utisak konstatne price o njima...
SAMO o njima govore oni kreteni tipa fegetpoint i onaj drugi manijak sto drzi kao avatara onog debelog prasca...
 

Back
Top